Diagnostyka pompy podciśnienie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Diagnostyka pompy podciśnienie

Post autor: zygimar » śr paź 11, 2006 12:14

Witam

Jak zdjagnozować pompe podciśnienia (czy pracuje ok).
Czy w przypadku niedostatecznego podciśnienia czyli nieprawidłowej pracy tej pompy może się nie włączać turbina??
Ostatnio zmieniony pn paź 13, 2008 13:34 przez zygimar, łącznie zmieniany 1 raz.


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr paź 11, 2006 12:29

temat jest banalnie prosty...

wystarczy kogoś posadzic za kólkiem a samemu patrzec na sztange przy turbinie - po odpaleniu auta sztanga powinna zostać wciągnieta do gruszki około 1,5 do 2 cm - po odpaleniu kierownice spalin ustawione są na max doładowanie...

na zgaszonym silniku sztanga powinna dać się wciągnąć z lekkim oprem w strone gruszki - i powinna odbić szybko z powrotem po puszczeniu

gdyby pompa podciśnienia była niesprawna powinno to odbić się na pracy pedału hamulca..

możesz też sciągnąć węzyk z aku podciśnienia - to ta okrągła bańka co magazynuje podcisnienie - usłyszysz ostre ssanie do środka...

następny sposón to przygotuj wężyk i założ wylot z pompy i na odpalonym silniku zakładaj na króciec od gruszki - powinna wtedy wciągac sztangę - omijasz wtedu n75 i całą wężykologię :)

i ostatnia NAJWAŻNIEJSZA rada:

jedź do dobrego fachowca i zdiagnozuj i napraw raz a dobrze swojego TDI...

bo z tego co piszesz regenrowałes już turbine i co nie dmucha? teraz wina podciśnienia ?

z Twoich problemów to wymienić czujnik temperatury, wyczyścić nastawnik, sprawdzić układ podciśnienia i EGR oraz szczelność dolotu i auto musi jechać..



zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » śr paź 11, 2006 12:47

Turbine regenerowałem bo padła z powodu braku oleju. Rozwaliłem potwornie miske olejowa na budowie i musiałem regenerować głowice i turbo. Podejżenie jeszcze jest że bez smarowania była pompa podciśnienia i może być uszkodzona.


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr paź 11, 2006 15:53

sprawdź czy wciąga Ci tą sztangę to po pierwsze... i ma wciągać sprawnie i szybko - i tak samo szybko ma opadać po zgaszeniu motoru...



RODROG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 13, 2008 12:27
Lokalizacja: MAZOWIECKIE

Post autor: RODROG » pn paź 13, 2008 12:39

Witam!
jakie podciśnienie wytwarza pompa podciśnienia na wyjściu do sterowania turbiną, stałe, czy jest może zależne od obciążenia, ja stwierdziłem, że to podciśnienie może wciągnąć mieszek turbiny ale przy tej wydajności (na wolnych obrotach) to trwało by zbyt długo. Mój problem to brak sterowania mieszkiem turbiny, na ten moment stwierdziłem, że za zaworem N75 brak podciśnienia i że przewody przed zaworem N75 podciśnienia nie wytwarzają (może minimalne, które nie jest w stanie wciągnąć tłoczka strzykawki lekarskiej). Raczkuję w temacie podciśnienia wszelkie porady są dla mnie cenne. Wieczorem będę kombinował co tam się dzieje i do tego momentu chcę zebrać jak najwięcej informacji.



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » pn paź 13, 2008 14:13

RODROG pisze:Witam!
jakie podciśnienie wytwarza pompa podciśnienia na wyjściu do sterowania turbiną, stałe, czy jest może zależne od obciążenia, ja stwierdziłem, że to podciśnienie może wciągnąć mieszek turbiny ale przy tej wydajności (na wolnych obrotach) to trwało by zbyt długo. Mój problem to brak sterowania mieszkiem turbiny, na ten moment stwierdziłem, że za zaworem N75 brak podciśnienia i że przewody przed zaworem N75 podciśnienia nie wytwarzają (może minimalne, które nie jest w stanie wciągnąć tłoczka strzykawki lekarskiej). Raczkuję w temacie podciśnienia wszelkie porady są dla mnie cenne. Wieczorem będę kombinował co tam się dzieje i do tego momentu chcę zebrać jak najwięcej informacji.
zaworek ma wciągać 0,85 bara a vacum tez w tych okolicach. najważniejsze aby nie drgało ciśnienie i szybko narastało

pozdr mirass


www.vagtune.pl tel. 502730289

RODROG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 13, 2008 12:27
Lokalizacja: MAZOWIECKIE

Post autor: RODROG » pn paź 13, 2008 15:00

może opisze sposób w jaki kontrolowałem, ściągnąłem wężyk z pompy podciśnienia i wpiołem w to miejsce strzykawkę lekarską 100 cm3, odpaliłem silnik, po 10 sekundach zaczęło wciągać tłok strzykawki, 20 sekundach został wciągnięty do końca. Moim zdanie to za wolno.
Dodam hamulce działają bardzo dobrze.
Podciśnienie wytwarzane przez pompę miało stałą wartość (przynajmniej tak mi się wydawało po ruchu tłoka strzykawki, przegazowania nie zwiększały szybkości ciągnięcia tłoka strzykawki).
Mógł bym wymieniać po kolei części ale muszę najpierw choć w przybliżeniu zrozumieć jak działa to podciśnienie żeby nie robić tego po omacku.

[ Dodano: 13 Paź 2008 19:24 ]
no i d.... nie mogę stwierdzić przyczyny, a podpowiedzi zbyt ogólnikowe. Chyba skończy się w serwisie bo w mojej dziurze to najwyżej koła odkręcają.



mik370
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 20:39
Lokalizacja: B-STOK

Post autor: mik370 » sob mar 14, 2009 21:26

Mam ten sam problem ale z tematu nie wiem dalej jak sprawdzic dlaczego jest slabe podcisnienie w przewodach



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Diagnostyka pompy podciśnienie

Post autor: blm » czw kwie 21, 2011 23:12

Witam!
Podłącze się do tematu, bo mamy podobny problem z podciśnieniem w Leosiu kumpla - silnik ALH. Generalnie siadło sterowanie EGRu, klapy gaszącej oraz turbo. Odpięliśmy wężyk od podciśnienia zaraz za vacu na tym trójniku - prawie w ogóle nie ciągnie - porównaliśmy z ALH w mojej Borówce.. duża różnica. Sprawdzałem też czy działa poprawnie wspomaganie hamulców - napompowany pedał i wciśnięty mocno - schodzi w dół, więc chyba samo vacu OK. Kojarzy ktoś może problem? Czy ten trójnik zaraz za vacu to może jakiś reduktor (pod)ciśnienia czy może zwykły trójnik?


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

patryk36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 04, 2014 01:32

Re: Diagnostyka pompy podciśnienie

Post autor: patryk36 » wt lut 04, 2014 01:42

Witam !
Mam problem z podciśnieniem w moim aucie Golf V 2.0 TDI 140KM BKD, a mianowicie pedał hamulca mam cały czas twardy czy jade szybko czy wolno i jest tez problem z turbiną ponieważ na poczatku nie ma mocy dopiero przy okolo 3 tyś. obrotów turbo ciągnie, a zawsze ciagło szybciej. Dodam że wkładałem już inny moduł od podciśnienia i nic nie dało. Aha i jescze wcześniej czyściłem EGR i od tamtego czasu jak to wyczyściłem zaczoł się ten problem z pedałem hamulca i turbiną. Proszę o jakies porady!



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Diagnostyka pompy podciśnienie

Post autor: blm » wt lut 04, 2014 18:59

Sprawdzałeś wężyki podciśnienia? Może gdzieś są przetarte.


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Diagnostyka pompy podciśnienie

Post autor: Maszan » wt lut 04, 2014 19:19

A nie prosciej Panowie podjechac do kogos z manometrem zeby sprawdzil jakie podcisnienie wytwarza pompa?


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

patryk36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 04, 2014 01:32

Diagnostyka pompy podciśnienie

Post autor: patryk36 » wt lut 04, 2014 21:03

Rano sprawdzałem wężyk od podciśnienia idący od vakum pompy do servo i w jednym miejscu był przerwany ;p wymieniłem ten wężyk i problem znikną pedał hamulca jest jus ok i turbina działa jak powinna. Dzieki za porady. Pozdrawiam ;p



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 214 gości