Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

siany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 09, 2011 01:57

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: siany » ndz gru 25, 2011 13:36

Ja tez mam taki problem przy dojezdzaniu 10-15km/h (na luzie) telepie silnikiem a gdy sie zatrzymam to przestaje...Mam Nowy sterownik, wymieniłem ten inpulsator i dalej nic..Co prawda jak odepne kostke od impulsatora to jest ok... Jeśli chodzi o sprzedło to wydaje mi sie ze jest wszystko ok..ale juz jestem zdolny do wymiany 2musu na 1mas, a moze ewentualnie tarcze i ten docisk lozyska... :banghead:
Ostatnio zmieniony pt gru 30, 2011 19:08 przez siany, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: Kris-THC » ndz gru 25, 2011 21:36

siany pisze:Ja tez mam taki problem przy dojezdzaniu 10-15km/h (na luzie) telepie silnikiem a gdy sie zatrzymam to przestaje...
Przestań jeździć na luzie i będzie OK.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

kanibares
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 09:30
Lokalizacja: WARMIA

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: kanibares » pt sty 13, 2012 08:55

Wiem, że ciężko dotrzeć do ostatniej strony bo jak sie czyta to pół auta by można wymienić, najłatwiej to sprawdzic tak:
pdłączyć sie pod kompa i przełączć kodowanie na skrzynie automatyczną (jeśli jest taka opcja bo nie zawsze jest), jeżeli drgawek nie będzie to wina komputera (nie wiadomo dokładnie jaka) wystarczy podjechac do tunera niech poustawia dawki paliwa w kodowaniu skrzyni automatycznej, jeśli drgania po przełączeniu na kodowanie skrzyni automatycznej występują dalej to wymiana dwumasy niestety i juz dowolnie oryginał lub jednomas ja polecam oryginał, dajcie se spokój z impulsatorami itp, i bardzo ważne jak juz po przestawienu na skrzynie automatyczną miną wam objawy nie zostawiajcie tak auta !!! złe dawki paliwa przy rozruchu i podczas jazdy zniszą wasz silnik. POZDRAWIAM ,czas przełączenia na kodowanie skrzyni automatycznej 10sek i sprawdzone i śmigajcie w pokoju !!!!!



dejwo4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 18:52
Lokalizacja: Rzeszów

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: dejwo4 » pn sty 23, 2012 00:58

Witam u mnie drgawki występują zaraz po rozruchu silnika zimnego i tak caly czas trwają czy przy-gazuję czy też nie do czasu kiedy sie nie rozgrzeje silnik. jak już się rozgrzeje do drgawki mam tylko jak dojeżdżam do świateł. U mnie na sterowniku o nr 038 906 018 BT nie mam możliwości zmienić na skrzynię automatyczną próbowałem vcds-em i przyjmuje wyłącznie wartość 00005;/. odpięcie impulsatora nie pomaga wiec sterownik zmienić lub dwu-masa;/ które sterowniki można wstawić zamiast tych od ahf? pomocy



wojciechzycz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 20:55

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: wojciechzycz1 » śr kwie 10, 2013 20:00

Witam! Koledzy jeżeli macie możliwość to wystarczy podmienić ECU z tych felernych np. 038 906 018 J na nowsze np. 018 BP. Te stare sterowniki są wadliwe!!! :jezor:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



wojciechzycz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 20:55

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: wojciechzycz1 » śr kwie 10, 2013 20:20

Ogólnie fajna zabawa z tym silnikiem np. w moim przypadku AHF jest naprawdę urokliwy... I te w standardzie 235nm robi swoje ha :smoke: Trzymajcie się chłopaki, nie dajmy się zwariować...
Pozdrawiam.



minerseth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 18:39
Lokalizacja: Leszno

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: minerseth » czw kwie 11, 2013 21:26

Witam, panowie mam probelm przy dohamowaniu do ronda, skrzyzowania przy zbijaniu predkosci od 15 do 0, drga jak by silnik, jak wcisne gwałtrownie hamulec z 20km/h to drgan nie ma, miałem robiona turbine auto wchodzilo w tryb awaryjny i blokowalo sie przy 2,5, byla przeczyszczona tylko turbina i znow blad po miesiacu wrocił, auto jest lekkim mułem wogole silnik glosno chodzi.. kumpel ma audi a 4 starsze o 2 lata a mam wrazenei ze jego auto prezentuje sie pod wzgledem wygluszenia i pracy silnika 50% LEPIEJ.?

cO ROBIC Z TYM TURBO ?

Co robic z tymi drganiami ?

Turbo bedzie chyab do regenereacji, albo zawor EGR? (za co on odpowiada) ?



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: owcy2 » ndz sie 18, 2013 17:38

Po ustawieniu kąta wtrysku na niebieskiej linii (czyli w okolice 44-46jednostek), a nie jak na forum się sugeruje 52-55, drgawki mocno zostały u mnie zniwelowane, praktycznie są nieodczuwalne.



Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: IRAS AAZ » pt wrz 20, 2013 19:33

Mam pytanko czy sterownik 038906018BR tez jest z tych felernych? Bo już nie mam sił na to auto :-(


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: IRAS AAZ » sob lut 01, 2014 19:50

Ha witam jestem właśnie po zmianie z dwumasy na sztywne koło,wkońcu wszystkie drgawki ustały auto chodzi jak malowane :hmm: .Nic nie drga auto chodzi cicho i równo :hmm: I o dziwo pedał sprzęgła chodzi bardzo lekko :okej:


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: sebo77 » ndz paź 19, 2014 13:32

Witam podepne sie pod temat drgania silnikiem u mnie to samo sie dzieje po zapaleniu silnika przez chwile chodzi ok a zachwile tak jakby spadl z obrotów i zaczyna telepac silnikiem po dodaniu lekko gazu obroty sie wyruwnuja ale po chwili znuw spadaja i telepie silnikiem zaznacze ze obiawy sa mocniejsze na zimnym silniku .Tez zdaza sie ze przy chamowaniu tez telepie.umnie jeszcze jest taki obiaw ze przy tym telepaniu tez pulsuja światła.co to może byc.Jest to denerwujące bo telepie cała budą.Pomocy



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: munior » ndz paź 19, 2014 13:36

sebo77 pisze:Tez zdaza sie ze przy chamowaniu tez telepie.
Jak to co .... :bajer: u ciebie akurat opisujesz standardowe objawy wymeczonej dwumasy :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

sebo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw paź 07, 2010 18:07

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: sebo77 » ndz paź 19, 2014 13:39

Ale czemu na ciepłym silniku te obiawy nie istnieją dwumasa by też dawała znac na ciepłym silniku mam racie no i przy gaszeniu i zapalaniu aułta niema zadnego mocnego telepania jak to jest niby przy padnietej dwumasie dzieki za pomoc.
Ostatnio zmieniony ndz paź 19, 2014 21:41 przez sebo77, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: ciachotdi » ndz paź 19, 2014 20:38

sebo77 pisze:Ale czemu na ciepłym silniku te obiawy nie istnieją
pojeździj jeszcze trochę to i na ciepłym będziesz mieć :hmm:


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości