Nagrzewanie sie układu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Nagrzewanie sie układu

Post autor: italiano_83 » wt sty 14, 2014 18:42

Osłona nie ma tu wpływu, żeby auto na 16km się nie nagrzało do 90C. Wskazówka nie dobija to sprawdź wtyczkę czujnika temperatury i piny na czujniku/przeczyść. To do ilu naprawdę nagrzewa się silnik skontrolujesz jedynie vagiem. Płyn/termostat- wystarczy poszukać na forum jest multum informacji.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Nagrzewanie sie układu

Post autor: DejaVu » wt sty 14, 2014 19:26

Dzięki za odpowiedź :pub: Muszę poczytać gdzie znajdują się owe wtyczki , i kiedy powinno wymieniać się płyn , nie mniej zastanawia mnie to , że wprawdzie jest u mnie w golfie ciepło , nie marznę itd. ale powietrze lecące z kratek nie parzy jak co u nie których :chytry: W trasy dalekie nie jeżdżę ,więc nie wiem jak by wskazywał zegar gdzieś dalej. Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Nagrzewanie sie układu

Post autor: ciachotdi » śr sty 15, 2014 17:46

DejaVu pisze: po dojechaniu do pracy zegar pokazuje 80*
pytanie czy utrzymuje się przez dłuższy czas ta temperatura czy proporcjonalnie rośnie do owych 80*


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Nagrzewanie sie układu

Post autor: DejaVu » śr sty 15, 2014 18:00

ciacho840 pisze:
DejaVu pisze: po dojechaniu do pracy zegar pokazuje 80*
pytanie czy utrzymuje się przez dłuższy czas ta temperatura czy proporcjonalnie rośnie do owych 80*
Na chwilę obecną nie rośnie mi powyżej owych 80 :foch: jak włączę dmuchawę to potrafi spaść , chociaż dzisiaj u mnie trudne warunki drogowe ,napadało ponad 10cm. śniegu , nie przekraczałem 60ki i szybciej mi się zagrzał , na zewnątrz tylko -3*C


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Nagrzewanie sie układu

Post autor: ciachotdi » śr sty 15, 2014 18:09

DejaVu pisze:Na chwilę obecną nie rośnie mi powyżej owych 80 jak włączę dmuchawę to potrafi spaść
czyli wina termostatu (bądź uszczelki ta która jest w komplecie) u mnie sparciała bo nie byla wymieniana od nowości.


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Nagrzewanie sie układu

Post autor: DejaVu » pt sty 17, 2014 06:27

ciacho840 pisze:czyli wina termostatu
No nie wiem, jak by termostat był cały czas otwarty , to miałbym oba przewody ciepłe - a górny jest ciepły ,dolny zimny .Natomiast gdyby się nie otwierał , to by golf się grzał , tego też nie ma nawet w upały latem. Wczoraj zrobiłem test :chytry: jako że golf biedna wersja , nawet radia nie ma :jezor: to wziąłem termometr z pokoju i zostawiłem go na 8h w aucie , po pracy pokazał on -5*C w kabinie , po 40 min . miałem już +10*C dmuchawa na pierwszym biegu , wskazówka koło 80* tyle że już dojechałem do domu , gdzieś dalej pewnie było by cieplej. Nie mniej jutro u mnie ma być -15*C podjadę więc na jakiś warsztat i zbadam do ilu trzyma jeszcze płyn i zobaczę co z termostatem. Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Lepton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 13:41

Nagrzewanie sie układu

Post autor: Lepton » ndz sty 26, 2014 17:53

Podobny mam problem z rozgrzewaniem, ale czytając te posty widzę że to chyba normalne wśród diesli VW.
Ostatnio kiedy wykonałem trasę 50km podczas mroźnego dnia -17 C silnik maksymalnie rozgrzal się do 70 C i to tylko wtedy jak jechałem na 5-tym biegu, bo gdy wjeżdżałem w miasto czy tez trafiałem na jakiegoś "zawali drogę" i musiałem wolniej jechać to temperatura silnika spadała nawet do 50 C, ogrzewanie cały czas miałem włączone na max. bo inaczej zimnawo w kabinie, a jechałem cały czas na obrotach 1500 bo mam silnik w technologii LongLife (w TDI 1.6 105 KM Golf VI) - jednym słowem masakra w zimie, chyba zainstaluje webasto.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Nagrzewanie sie układu

Post autor: DejaVu » ndz sty 26, 2014 18:37

Witam . Ja sobie zrobiłem osłonę na atrapę pod tablicą rejestracyjną :bajer: i jest trochę lepiej , szybciej silnik łapie temperaturę , ale i tak nie osiąga 90* , u mnie wskazówka zatrzymuje się na 80* i dalej ani drgnie . W moim golfie podobno termostat otwiera się przy 85* i jest to możliwe bo dolny przewód od chłodnicy zimny . Ja jeżdżę na krótkich trasach , w sobotę wybrałem się powędkować na Śniardwy :grin: to odemnie jest 62km. i po 8 km miałem 80* na zegarku i dalej nie poszło w górę , nie przekraczałem 100h a jak jechałem wolniej gdzie są ograniczenia to spadało do 70* . Jednak ta osłona coś tam daje i dodatkowo nie nabieram tam śniegu jak są zaspy(mieszkam w lesie) a tak zawsze miałem tam lód jak śnieg topniał . Pozdrawiam. Obrazek


Seat Mii 1.O CHYA

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Nagrzewanie sie układu

Post autor: zyggy » ndz sty 26, 2014 19:02

Jak układ chłodzenia sprawny, to żadne osłony nie potrzebne.


pzdr
zyggy

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

Nagrzewanie sie układu

Post autor: kasztanek » ndz sty 26, 2014 21:35

DejaVu pisze: jak by termostat był cały czas otwarty , to miałbym oba przewody ciepłe - a górny jest ciepły ,dolny zimny .
Zauważ, że dolnym płyn idzie z chłodnicy do silnika, jeżeli termostat ma niewielką nieszczelność to górny wąż jest owszem ciepły, ale zanim ciecz dotrze do węża głównego, to pęd mroźnego powietrza skutecznie schłodzi płyn, który wpływa do chłodnicy. Górny wąż masz ciepły, dolny zimny, naatomiast do silnika cały czas wpada strumyk zimnego płynu puszczanego przez termostat co skutecznie przeszkadza w nagrzaniu się.



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Nagrzewanie sie układu

Post autor: stefano189 » pn sty 27, 2014 00:01

Lepton pisze:a jechałem cały czas na obrotach 1500 bo mam silnik w technologii LongLife (w TDI 1.6 105 KM Golf VI) -

nie ma czegoś takiego jak silnik w technologii longlife. Jest olej w tej technologii ale turbiny mówią, że nie smakuje im za bardzo : :rotfl: :rotfl: :rotfl:



A tak na prawdę to wszystkie nowe silniki są wykonane w technologii ShortLife, bo w latach 90 księgowi tak nie pchali ryjów do produkcji aut, jak ma to miejsce teraz :kac: 2 lata pojeździsz, a drugi właściciel nie zarobi na serwis.


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Lepton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 13:41

Re: Nagrzewanie sie układu

Post autor: Lepton » pn sty 27, 2014 17:28

stefano189 pisze:nie ma czegoś takiego jak silnik w technologii longlife. Jest olej w tej technologii ale turbiny mówią, że nie smakuje im za bardzo : :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Gdybym napisał że mam silnik QG1 to sporo osób pewnie nie wiedziało o co chodzi, a jak napisałem że w technologii LongLife to wiadome jest że chodziło mi o to że jest on przystosowany do takiego trybu. Nie wiem czy wiesz ale termin LongLife nie tylko używany jest w olejach, ale wszędzie gdzie mamy doczynienia z dłuższym okresem… i tak np. są baterie Philipsa LongLife, czy też zarówki Osram LongLife, lub http://www.longlifediesel.com/ W dodatku autoryzowany serwis VW zapisuje mnie na servis LongLife a nie na żaden inny i nie chodzi mu wówczas tylko o olej, ale jak widać jednak przysłowia mądrością Polaków, bo mawiają że poznać głupiego po śmiechu jego.

ps. Ciekawostka dla "fanów" LongLife:
Częste wymiany oleju bardziej szkodzą niż wpływają pozytywnie na silnik. Najgorsze jest pierwsze uruchomienie po wymianie. Motor przez moment (kilku, kilkunastu sekund) jest niesmarowany. Działa to bardzo niekorzystnie. Takie momenty powodują największe zużycie jednostki napędowej i skracanie jej żywotności. Częściowo zapobiec temu można poprzez napełnienie filtra lub pojemnika z wkładem filtra świeżym olejem, jednak rzadko kto tak robi, gdyż bardzo często jest to niemożliwe.
http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploat ... kodzi.html



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Nagrzewanie sie układu

Post autor: italiano_83 » pn sty 27, 2014 18:35

Lepton pisze:Ostatnio kiedy wykonałem trasę 50km podczas mroźnego dnia -17 C silnik maksymalnie rozgrzal się do 70 C i
To nie jest nic normalnego, aby sprawny silnik nie mógł się rozgrzać do temperatury roboczej podczas jazdy :bajer: Czy to diesel czy nie i -17 nie ma tu nic do rzeczy, ale jak cały czas miałeś włączony nadmuch na max-a, a poruszałeś się z niewielką szybkością na wysokim biegu, to czemu się dziwisz, że silnik nie rozgrzał się do temperatury roboczej :bajer: Przecież nagrzewnica to nic innego jak mała chłodnica ustawiając nawiew na max-a działa tak samo jak byś miał otwarty termostat- nie pozwala się zagrzać silnikowi. Po drugie masz nowoczesny silnik który spala mało paliwa, skąd ta oszczędność się bierze ???
Z niskich strat, przede wszystkich tych cieplnych, przecież starty cieple w silniku są ogromne.. auto ma 100kW mocny to straty cieple to 150kW.
Lepton pisze: jednym słowem masakra w zimie, chyba zainstaluje webasto.
Czas się nauczyć tego jak należy eksploatować diesla, pozwól mu się rozgrzać do temperatury roboczej, i dopiero wtedy zwiększaj siłę nawiewu.
Lepton pisze:LongLife, w dodatku autoryzowany serwis VW zapisuje mnie na servis LongLife a nie na żaden inny i nie chodzi mu wówczas tylko o olej,

Chodzi i o olej i o auto które jest przystosowane do systemu LongLife jedno z drugim jest powiązane. Faktem jest, że ten system wymiany oleju nie służy silnikowi i nie są to wymysły czy przypuszczenia, a opinie mechaników którzy takie silniki naprawiają. Ten system się sprawdza w autach pokonujących duże odległości w trybie autostradowym, w warunkach polskich więc raczej średnio. VW robi co centrala karzę, taka polityka działania.
Dobra koniec ot. nie o LL jest ten temat :bajer: I proszę o większą dbałość w dobieraniu słownictwa podczas pisania postów.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości