1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Detektor » wt sty 21, 2014 06:12

przepraszam nie zauważyłem tych małych literek pod tym zdjęciem


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Re: 1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: pironet » wt sty 21, 2014 08:37

Detektor pisze:
pironet pisze:bardzo dziwnie te panewki wyglądają kolego,pierwszy raz coś takiego widzę
a ja nie jestem zdziwiony bo widziałem już nie raz takie panewki, nie wiem jak jest z wałkiem rozrządu dokładnie ale jeśli chodzi np. o panewki wału korbowego to tam bardziej wycierają się właśnie dolne panewki a winowajcą jest za to suw pracy silnika. Teoretycznie jeśli chodzi o panewki wałka rozrządu to wydaje mi się ,że powinny wycierać się bardziej górne panewki a to z tego powodu ,że gdy podczas pracy silnika krzywka wałka naciska na szklanki to na wałek działa siła w przeciwnym kierunku i w tym momencie górna panewka wałka odpiera działającą na nią siłę. Zaś dolna panewka wałka nie przyjmuje na siebie takich sił jak górna bo ona jedynie pomaga górnej trzymać sztywno wałek w klamrach.
pironet pisze:co do samej głowicy to nie brnął bym dalej a kupił używkę i tyle
ja też bym tak zrobił i nie bawił się już więcej w remont tej głowicy. W sumie to nawet nie wiem czy nie wyszło by to taniej niż robić starą głowicę od początku.
Iwan166 pisze:Ta wytarta panewka to dolna.
szczerze mówiąc to wątpię żeby nowa panewka mogła się tak wytrzeć po zaledwie 2 tyś.km. nawet jeżeli w oleju miałbyś paliwo.
Po prostu jak dla mnie nie zostały one wymienione podczas remontu głowicy. Ktoś spartolił robotę ,co tu dużo mówić.
Ja bym Ci proponował Iwan166, poważnie się zastanowić nad kupnem używanej głowicy a z tej sprzedać to co się nadaje.
w części się zgadzam ale nie do końca...panewki na wale korbowym czyli główne)faktycznie wycierają sie bardziej dołem bo wał trochę waży,a suw jest odpowiedzialny moim zdaniem za panewki na korbowodach jednak wszystkie te panewki są wycierane i górą i dołem,a na tych panewkach ewidentnie nie widać poza dolnymi Żeby obracał się w nich wałek nie widać nawet ryski
zakładam że
-coś parło strasznie na ,wałek,kieliszki ?ale co?
-te porysowane to nie dolne a górne panewki (pomyłka mechanika itp w przekazywaniu informacji)
co nie zmienia faktu że coś słabo ze smarowaniem
czy wszystkie panewki tak wyglądają ??czy nie pozamieniano stopek ??robiono coś z wałkiem??PO CO W OGÓLE ZMIENIANO PANEWKI???

przyczyna może być jeszcze banalna,po naprawie nie przepłukano silnika i pozostałości po obróbce głowicy załatwiły swoje....sprawdz dół


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Iwan166
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 23:10

Re: 1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Iwan166 » wt sty 21, 2014 14:19

Detektor pisze:przepraszam nie zauważyłem tych małych literek pod tym zdjęciem
zeby nie pisac 3 postów pod rząd to edytowałem ostatni, chyba w tej chwili co pisałes swój, wiec luzik :)

Wałek nie był robiony ale jak sprawdzali głowice i robili prowadnice popychaczy to zakładam ze był wyjmowany. Co do panewek to własnie sa to dolne, sam widziałem na własne oczy, moze po robieniu głowicy tak je wsadzili, da sie wgl zamieć górne z dolnymi ? tak wszystkie sa własnie tak wytarte, a na górnych prawie nie widać zeby były uzywane.
Mechanik tez podsunął ten pomysł ze mogły byc zamienione, ale teraz juz nie dojdziesz do tego..



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Detektor » wt sty 21, 2014 17:35

pironet pisze:a suw jest odpowiedzialny moim zdaniem za panewki na korbowodach
No właśnie, trochę zamieszałem a nie napisałem ,że miałem na myśli panewki korbowodów, jeżeli chodzi o suw pracy.
Masz rację ,fajnie że zwróciłeś na to uwagę. Tak to jest jak człowiek pisze w pośpiechu i wali na forum skrótami myślowymi :grin:
pironet pisze:panewki na wale korbowym czyli główne)faktycznie wycierają sie bardziej dołem bo wał trochę waży,
A jeśli chodzi o panewki główne wału korbowego to tam jego waga przypuszczam ,że ma niewiele do wycierania się panewek.
Tam już nie oddziałowują takie siły jak na panewki korbowodowe.
pironet pisze:robiono coś z wałkiem??PO CO W OGÓLE ZMIENIANO PANEWKI???
no przecież koledze robili remont głowicy, tylko że słabo to wykonali ,dlatego całe to zamieszanie.
Iwan166 pisze:da sie wgl zamieć górne z dolnymi ?
da się.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Iwan166
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 23:10

Re: 1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Iwan166 » wt sty 21, 2014 18:14

Iwan166 pisze:da sie wgl zamieć górne z dolnymi ?
da się.

to moze ktos podczas robienia głowicy po prostu je zamienił ?



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Re: 1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: pironet » wt sty 21, 2014 22:19

Iwan166 pisze:
Detektor pisze:przepraszam nie zauważyłem tych małych literek pod tym zdjęciem
zeby nie pisac 3 postów pod rząd to edytowałem ostatni, chyba w tej chwili co pisałes swój, wiec luzik :)

Wałek nie był robiony ale jak sprawdzali głowice i robili prowadnice popychaczy to zakładam ze był wyjmowany. Co do panewek to własnie sa to dolne, sam widziałem na własne oczy, moze po robieniu głowicy tak je wsadzili, da sie wgl zamieć górne z dolnymi ? tak wszystkie sa własnie tak wytarte, a na górnych prawie nie widać zeby były uzywane.
Mechanik tez podsunął ten pomysł ze mogły byc zamienione, ale teraz juz nie dojdziesz do tego..
Jeśli wałek nie był robiony to po co nowe panewki??co to za warsztat??kolego ja bym tego tak nie zostawił zabrał bym tą głowicę i niech oddadzą pieniądze za naprawę a ten złom niech sobie zostawią,nie wydaje mi sie aby udało się dojść do tego co tam sknocili ale jak oddadzą kase to za to bym kupił używkę i tyle.Ja bym tego tak nie zostawił,pytanie czy masz kwity,jeśli tak to nie ma problemu,robisz reklamację z żądaniem usunięcia usterek lub zwrot poniesionych kosztów jak nie to straszysz sądem i tyle ,wielu się wydaje że to długa przeprawa ale wcale to nie jest takie trudne.Warto spróbować bo to ewidentnie wina tego warsztatu.Kup używkę,sprawdz co sie dzieje na dole i pierścienie,napraw wtrysk i rób kolejne 500 tyś.Tak z ciekawości to widziałeś może wałek jak to rozebraliście??nie jest czasem siny w miejscu panewek??


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Detektor » śr sty 22, 2014 19:30

pironet pisze:co to za warsztat??kolego ja bym tego tak nie zostawił
Ja jemu już pisałem to samo, zrobiłbym konkretną awanturę i robiłbym auto już gdzie indziej
pironet pisze:niech oddadzą pieniądze za naprawę a ten złom niech sobie zostawią
pironet pisze:ale jak oddadzą kase to za to bym kupił używkę
wątpie żeby udało się jemu odzyskać jaką kolwiek kasę od nich, no chyba żeby poszedł z nimi na ostro i faktycznie sądem
postraszył i ewentualnie konsekwentnie się do tego sądu udał. Chyba że chcieliby się dogadać i ewentualnie doprowadzili
auto do pełnego porządku ale już za swoją gotówkę.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Re: 1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: pironet » śr sty 22, 2014 19:50

Detektor pisze:
pironet pisze:co to za warsztat??kolego ja bym tego tak nie zostawił
Ja jemu już pisałem to samo, zrobiłbym konkretną awanturę i robiłbym auto już gdzie indziej
pironet pisze:niech oddadzą pieniądze za naprawę a ten złom niech sobie zostawią
pironet pisze:ale jak oddadzą kase to za to bym kupił używkę
wątpie żeby udało się jemu odzyskać jaką kolwiek kasę od nich, no chyba żeby poszedł z nimi na ostro i faktycznie sądem
postraszył i ewentualnie konsekwentnie się do tego sądu udał. Chyba że chcieliby się dogadać i ewentualnie doprowadzili
auto do pełnego porządku ale już za swoją gotówkę.
masz racje ale pytanie kolego zasadnicze czy ma kwity bo jak nie to nic nie zrobi,ale jeśli ma to myślę że nie będzie problemu ale poczekajmy niech sam zainteresowany się wypowie.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Iwan166
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 23:10

1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Iwan166 » czw sty 23, 2014 20:12

Jakies tam kwity niby moj mechanik posiada, ale z tego co słyszałem to cieżko bedzie im cokolwiek udowodnic... narazie robie wtryski, składam góre na starych czesciach i zobacze jak to chodzi.



Damianek1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 16:46

1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Damianek1234 » sob sty 25, 2014 19:31

podepne sie , koledzy mama problem z moim golfem 3 1.9 tdi 90 km , nastawnik po regeneracji, świece grzeja wszystkie 4, czujnik temperatury nowy przekaźnik tez , i mam taki problem jak go odpale po nocy przy niższych temperaturach to nierówno pracuje przez chwile i jak pochodzi troche to pali na dotyk co to moze być , bo w lato pali na dotyk , czy to wtryskiwacze do regeneracji ?? bardzo bym was prosił powiedzcie co to może być .



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Detektor » ndz sty 26, 2014 20:31

Damianek1234 pisze:i mam taki problem jak go odpale po nocy przy niższych temperaturach to nierówno pracuje przez chwile i jak pochodzi troche to pali na dotyk co to moze być
sprawdz w pierwszej kolejności kompresje w cylindrach


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: pironet » śr sty 29, 2014 08:44

jak postępy kolego?Jestem ciekaw czy głowicę dało się uratować ,tak z drugiej strony zastanawiam się jak mogły się wszystkie szklanki uszkodzić,rozumiem jedna dwie ale wszystkie na raz?? Ciśnienie oleju było sprawdzane??


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Iwan166
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 23:10

1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Iwan166 » pn lut 03, 2014 18:17

dopiero dzis mechanik wszystko złozył bo nie miałem czasu na to zeby dostarczyc mu czesci wczesniej itp. jest słabo, niby złożył wszysko, zakrecił raz i nowe panewki wygladaja tak samo jak te moje stare... :banghead:

nie wiem jak to z tymi szklankami dokładnie, teoretycznie moglbym załozyc stare, ale ze kupiłem dosc tanio nowe to zmieniłem wszystkie. A co do cisnienia, to jest dobre ale na dole silnika, a nie wiadomo jak na górze, jak mechanik odejmował pokrywe zaworów i odpalał to olej jest podawany na głowice.



Awatar użytkownika
Iwan166
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 23:10

1.9 115KM stuka i dymi na zimnym silniku

Post autor: Iwan166 » wt lut 04, 2014 22:46

Moze troche przesadzili mnie o tym informując, panewki wygladaja teraz tak:
Obrazek
ObrazekObrazek

Dzwoniłem do kolegi, kolegi któr pracuje w serwisie VW to mowił mi zebym składał i sie nie zastanawiał nad tym bo tylko właduje sie w wielkie koszta...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości