Pedał gazu - Passat B5

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Pedał gazu - Passat B5

Post autor: gooffer » wt sty 04, 2011 23:11

Witam
Chciałbym się dowiedzieć, jak głęboko (ile cm mniej więcej nizej) macie w swoich autkach pedał gazu - szczególnie Passat B5 TDI. Mój pedał jest ponad połowę wciśnięty do środka, przez co ma mały skok.

chciałbym się dowiedzieć ile powinien (mniej wiecej w cm) wynosić skok pedału do samej podłogi?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Pedał gazu - Passat B5

Post autor: kiss » wt sty 04, 2011 23:51

mierząc tak jak na rys. jest to ok. 8cm

Obrazek



gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Pedał gazu - Passat B5

Post autor: gooffer » czw sty 09, 2014 21:56

Witam.
Jestem zmuszony odgrzać temat. Bardzo proszę o zmierzenie u kilku kolegów w autach ile wynoci skok pedału gazu - zaznaczyłem na foto dokładne miejsce gdzie zmierzyć - DOTYCZY TYLKO TAKIEGO PEDAŁU JAK PONIŻEJ NA FOTO.

Z góry serdeczne dzieki

Obrazek



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Pedał gazu - Passat B5

Post autor: krzycho85 » czw sty 09, 2014 22:37

gooffer, Ja mam paska B5 98r i pedał taki jak na foto. Skok w miejscu, w którym zaznaczyłeś wynosi u mnie 20mm.



kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

Pedał gazu - Passat B5

Post autor: kasztanek » czw sty 09, 2014 22:55

Jak podejrzewam istnieje podejrzenie, że maksymalne wciśnięcie pedału nie powoduje maksymalnego wychylenia potencjometru - w VAGu bodajże w grupie 0 na którejś pozycji widać wciśnięcie pedału, wartość ma się zmieniać od 0 do 255.



gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Re: Pedał gazu - Passat B5

Post autor: gooffer » ndz sty 12, 2014 10:34

kasztanek pisze:Jak podejrzewam istnieje podejrzenie, że maksymalne wciśnięcie pedału nie powoduje maksymalnego wychylenia potencjometru - w VAGu bodajże w grupie 0 na którejś pozycji widać wciśnięcie pedału, wartość ma się zmieniać od 0 do 255.

Dokładnie. Auto jest za słabe jak na 110 km. Dopiero jak wcisne gaz do oporu to "jakoś" przyspiesza



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pedał gazu - Passat B5

Post autor: munior » ndz sty 12, 2014 11:16

gooffer pisze: kasztanek napisał(a):Jak podejrzewam istnieje podejrzenie, że maksymalne wciśnięcie pedału nie powoduje maksymalnego wychylenia potencjometru - w VAGu bodajże w grupie 0 na którejś pozycji widać wciśnięcie pedału, wartość ma się zmieniać od 0 do 255.




Dokładnie. Auto jest za słabe jak na 110 km. Dopiero jak wcisne gaz do oporu to "jakoś" przyspiesza
Mierzenie skoku pedału gazu ,to poroniony pomysł :panna: tylko i wyłacznie sprawdzenie na vagu ,czy pedał gazu ma pełen zakres od 0 do 255 ma sens ...i szczerze wątpię żeby nie miał tego zakresu ,a tym bardziej , żeby to pedał gazu , był przyczyną :hmm: Logi dynamiczne 003 i 011 , przepływki i doładowania zrób...dowiesz się z tego więcej ,niż z porównywania odległosci podału gazu od podłogi :chytry: 110 tka ,to taka upierdliwa jednostka ,z racji posiadania turbiny ze zmienną geometrią ,i to jest jej największa bolączka :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Re: Pedał gazu - Passat B5

Post autor: gooffer » ndz sty 12, 2014 17:52

munior pisze:
gooffer pisze: kasztanek napisał(a):Jak podejrzewam istnieje podejrzenie, że maksymalne wciśnięcie pedału nie powoduje maksymalnego wychylenia potencjometru - w VAGu bodajże w grupie 0 na którejś pozycji widać wciśnięcie pedału, wartość ma się zmieniać od 0 do 255.




Dokładnie. Auto jest za słabe jak na 110 km. Dopiero jak wcisne gaz do oporu to "jakoś" przyspiesza
Mierzenie skoku pedału gazu ,to poroniony pomysł :panna: tylko i wyłacznie sprawdzenie na vagu ,czy pedał gazu ma pełen zakres od 0 do 255 ma sens ...i szczerze wątpię żeby nie miał tego zakresu ,a tym bardziej , żeby to pedał gazu , był przyczyną :hmm: Logi dynamiczne 003 i 011 , przepływki i doładowania zrób...dowiesz się z tego więcej ,niż z porównywania odległosci podału gazu od podłogi :chytry: 110 tka ,to taka upierdliwa jednostka ,z racji posiadania turbiny ze zmienną geometrią ,i to jest jej największa bolączka :grin:

Logi wyszły ok, turbo działa poprawnie (czyszczona geometria, nowe wężyki, zaworek N75, gruszka), przepływka sprawdzona. Po prostu wygląda tak, że pedał gazu ma za małe wychylenie. Dla eksperymentu podciąłem wykładzine w miejscu, gdzie dotyka pedał po jego wciśnięciu. Wchodzi teraz ok. 1,5 cm więcej i auto jest wyraźnie mocniejsze na wyższych obrotach. VAGiem mierzyłem wychylenie pedału gdy jeszcze dotykał normalnie podłogi i wychodziło 100. Podejrzewam, że ktoś przykręcił pedał na krućcu przy potencjometrze. Auto było samochodem firmowym, i moze to z tego powodu.

Przedtem leciał max. 160 km/h - teraz po podcięciu dywanu leci ok. 180 km/h więc coś w tym jest



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pedał gazu - Passat B5

Post autor: munior » ndz sty 12, 2014 19:42

gooffer pisze: Po prostu wygląda tak, że pedał gazu ma za małe wychylenie. Dla eksperymentu podciąłem wykładzine w miejscu, gdzie dotyka pedał po jego wciśnięciu. Wchodzi teraz ok. 1,5 cm więcej i auto jest wyraźnie mocniejsze na wyższych obrotach. VAGiem mierzyłem wychylenie pedału gdy jeszcze dotykał normalnie podłogi i wychodziło 100.
I wszystko jasne :grin: ,niezły "ogranicznik " ktoś wymyślił :panna:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

gooffer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pn paź 11, 2010 21:56

Pedał gazu - Passat B5

Post autor: gooffer » ndz sty 12, 2014 22:33

Zapewne dlatego, żeby nie szaleć autem służbowym :P



siuks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 21, 2010 14:18
Lokalizacja: swk

Re: Pedał gazu - Passat B5

Post autor: siuks » czw kwie 21, 2016 09:14

Podepnę się pod temat. Moje auto Passat 1.9 TDI AFN 110km. Przy maksymalnie wciśniętym pedale w Vag-Com wartość wynosi max 213-216. Pomoże ktoś jak temu zaradzić żeby dochodziło do 255?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości