[MK2] Regeneracja turbosprężarki

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bordos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: sob lip 29, 2006 13:44
Lokalizacja: Gda

[MK2] Regeneracja turbosprężarki

Post autor: Bordos » ndz wrz 03, 2006 02:09

Jak odbierałem auto z warsztatu z wymiany uszczelek pod glowicą itp., mechanik powiedział, że turbo w moim 1.6 TD praktycznie już nie działa.

Orientuje sie ktoś ile kosztuje regeneracja lub za ile idzie kupic używke w miare dobrym stanie?
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2006 12:12 przez Bordos, łącznie zmieniany 1 raz.



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » ndz wrz 03, 2006 06:44

a dokonał pomiaru ?? czy tylko tak na pałe bo nic nie słychać ?? a może zaproponował wymiane w swoim zakładzie albo kolegi ?

proponuje wziąść manometr siąść za fajere i przejechać się - jeśli mechanik miał racje to na manometrze nie zobaczysz nic albo bardzo mało.
Jednak jeśli pokaże normalne ciśnienie i oleju za dużo nie będzie to możesz śmiało olac tego mechaniora(kowala) :bajer:


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
wrubciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 10, 2006 20:43
Lokalizacja: okolice Chojnic
Kontakt:

Post autor: wrubciu » ndz wrz 03, 2006 11:56

Bordos, Popieram kolege pasiak-a. Jak ten twój mechanik to stwierdził, chyba nie na postoju bo to raczej niemożliwe............, zrób tak tak ci kolega podpowiada, zamontu wskaznik doładowania i w droge, liczby nie kłamia.



gostek37
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:55
Lokalizacja: Wawka-Mokotow
Kontakt:

Post autor: gostek37 » ndz wrz 03, 2006 19:12

pytalem sie o turbosprezarke to GTD to 900zl lub jak oddajesz sowja 500


[url=http://www.vwgolf.waw.pl/][img]http://www.vwgolf.waw.pl/forum/images/signatures/145162113047f9bd04c3864.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Bordos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: sob lip 29, 2006 13:44
Lokalizacja: Gda

Post autor: Bordos » ndz wrz 03, 2006 23:17

Heh, mechanik nic nie proponowal, wręcz powiedział ze regeneracja sie nie oplaca kompletnie.

Poprostu stwierdził, że dużo ona z siebie już nie daje, po tym, że drugi taki jak mój ( tez 1.6 TD bez IC ), wyraźnie pozwalał wyczuc, że turbo dmucha, natomiast moje tylko gwiżdże, lecz auto nie przyśpiesza.

W jaki sposób zamontowac wskaźnik ciśnienia doładowania?



Awatar użytkownika
wrubciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 10, 2006 20:43
Lokalizacja: okolice Chojnic
Kontakt:

Post autor: wrubciu » ndz wrz 03, 2006 23:45

Bordos pisze:W jaki sposób zamontowac wskaźnik ciśnienia doładowania?
Wskaznik doładowania najczeciej montuje sie na mały wężyku łączącym kolektor saący z ta membrana na pompie, troche było o tym napisane w tym poscie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... a&start=15
Sam tez chyba niedługo bede kupował taki wskaznik bo zabieram sie za małe modyfikacje mojedo klekota 1.9 TD, kosz to ok 60 zł ale koles bedzie miał wystawione na allego za okolo tydz bo juz do niego pisałem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości