Czujnik poziomu / temp oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Czujnik poziomu / temp oleju

Post autor: owies » pt sty 03, 2014 12:49

Siema!
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić ten czujnik (jak mniemam to ten zabudowany na dole w misce), w blokach pomiarowych licznika niby mi wyświetla temperaturę oliwy, niby pokazuje że olej jest w przedziale min/max OK i niby ze ciśnienie też jest ok a tymczasem na bagnecie ledwo moczy najniższe nabite kreseczki stanu... Dawniej jak pamiętam zawsze pikawa na liczniku wyskakiwała, w kodowaniu licznika również mam uwzględnione że czujnik jest, próbowałem 1 i 2 na jego pozycji, jak na razie brak reakcji na poziom... nie chcę zarąbać klekota a do wymiany pozostało jeszcze dużo km.
Swego czasu wyłączyłem czujnik w kodowaniu bo nie chciał gasnąć komunikat (żółta ikona oliwy) po otwarciu maski, ale nie zakapowałem wtedy że jej mikrostyk może być walnięty (nie miałem jeszcze FIS). Teraz w kodowaniu figuruje i albo się spipcył albo jest na granicy zadziałania.

Nie wiem, stanąć pod górkę ? Pomoże to coś ?


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

marcin998
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw mar 10, 2011 21:56

Czujnik poziomu / temp oleju

Post autor: marcin998 » pt sty 03, 2014 13:49

Nie wiem jak u innych, ale w moim aucie ten czujnik zadziałał raz jak wywaliło mi ponad litr oleju przez odmę.
Przy stanach poniżej kropek, a nawet przy dolnym zagięciu nie reaguje.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Czujnik poziomu / temp oleju

Post autor: Detektor » sob sty 04, 2014 13:11

owies pisze:Nie wiem, stanąć pod górkę ? Pomoże to coś ?
spróbuj ,może pomoże
Nie pamiętam dokładnie jak było u mnie ale na pewno zapaliła mi się kontrolka jak już stan zszedł poniżej zakropkowanego
pola ,oczywiście niewiele poniżej.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Czujnik poziomu / temp oleju

Post autor: owies » sob sty 04, 2014 23:05

Naprawdę tak niewiele osób miało z tym styczność ?


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Czujnik poziomu / temp oleju

Post autor: Detektor » ndz sty 05, 2014 16:23

owies pisze: a tymczasem na bagnecie ledwo moczy najniższe nabite kreseczki stanu
w takiej sytuacji na pewno nie zapali się kontrolka, więc albo czekaj cierpliwie jak stan oleju zejdzie poniżej
pola na bagnecie albo najlepiej upuść trochę oleju i sprawdz wtedy bo przecież nie musisz uruchamiać silnika
żeby zapaliła się kontrolka. Ona się zapala od razu po przekręceniu kluczyka w stacyjce na kontrolki.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

marcin998
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw mar 10, 2011 21:56

Czujnik poziomu / temp oleju

Post autor: marcin998 » ndz sty 05, 2014 18:43

Wydaje mi się że ta kontrolka zapala się dopiero po jakimś czasie od ostatniego otwarcia maski.
Sprawdzałem kiedy w aucie był spuszczony olej to kontrolka się nie zapaliła.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości