Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » pt gru 20, 2013 20:56

Prawidłowy sposób to tylko na samochodzie. Podczas ściskania powietrze jest wypychane, a podczas, gdy krzywka daje mu odpocząć ciśnienie oleju go napełnia i tak do czasu, aż się całkowicie odpowietrzy. Po założeniu nowych jest procedura, jak należy postępować, aby w miarę szybko je odpowietrzyć. W każdym komplecie nowych popychaczy zawsze miałem taką instrukcję (np.INA, ruville).


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » pt gru 20, 2013 21:44

No to nic zobaczymy jak to będzie.w poniedziałek umówiłem się znów na wymian popychaczy.Mam nadzieje że to całe stukanie to ich wina bo naprawdę nie wiem co myśleć.Przez ten tydzień rozmawiałem chyba z 15 osobami i każda miała ina teorię ;-) Znalazłem w internecie informację jak sprawdzić (odpowietrzyć popychacze) Należy trzymać silnik na obrotach ok 2500 przez 4 minuty i stukanie powinno ustać.Jeśli w ciągu 30 sekund stukanie powróci to winne są popychacze.U mnie właśnie tak jest.Trzymam na obrotach,popychacze cichną ale za jakiś czas (więcej niż 30 sekund) stukanie powraca.Czy ten test faktycznie daje mi 100% pewność że to ich wina?



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » sob gru 21, 2013 09:39

hudy8 pisze:Czy ten test faktycznie daje mi 100% pewność że to ich wina?
Nie daje.
Bo dźwięk może wywoływać jeszcze coś innego niż popychacz.
Na filmikach, które wrzuciłeś, jak dla mnie (nie chciałem tego wcześniej pisać, bo inaczej słucha się na żywo, a inaczej jak ktoś nagra filmik) te dźwięki nie są od popychaczy. Są za głośne.
Wkładałem wiele razy całkowicie puste popychacze i dźwięk był zupełnie słabszy. Trochę głośniejszy od obijającego się metalowego dzyndzla zamka błyskawicznego przy kurtce zimowej. :grin:
Nie chciałem tego pisac wcześniej, bo może akurat u ciebie winne są popychacze, ale ja mam małą nadzieję.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » sob gru 21, 2013 09:40

hudy8 pisze:Czy ten test faktycznie daje mi 100% pewność że to ich wina?
Nie daje.
Bo dźwięk może wywoływać jeszcze coś innego niż popychacz.
Na filmikach, które wrzuciłeś, jak dla mnie (nie chciałem tego wcześniej pisać, bo inaczej słucha się na żywo, a inaczej jak ktoś nagra filmik) te dźwięki nie są od popychaczy. Są za głośne.
Wkładałem wiele razy całkowicie puste popychacze i dźwięk był zupełnie słabszy. Trochę głośniejszy od obijającego się metalowego dzyndzla zamka błyskawicznego przy kurtce zimowej. :grin:
Nie chciałem tego pisac wcześniej, bo może akurat u ciebie winne są popychacze, ale ja mam małą nadzieję.
Obym był w błędzie.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » sob gru 21, 2013 11:38

Rozumiem ale znów nasuwa się kolejne pytanie dlaczego stukot milknie gdy trzymam samochód na obrotach i nie powraca od razu po zejściu na wolne obroty.Wystarczy że przegonie samochód i jest cisza ale po ostrej jeździe wyłączę silnik na kilka minut i po uruchomieniu znów stuka.Tak jak by olej wypływał z popychaczy (jak by nie trzymały ciśnienia).
Może już ostatnie pytanie i chyba najważniejsze.Czy są w silniku jakieś elementy które mogą tak stukać ALE jednocześnie , po trzymaniu silnika na obrotach oraz po zalaniu nowego oleju, mogą cichnąć?
Myślę że to kluczowe pytanie gdyż przez ten tydzień przestudiowałem tyle książek i informacji na różnych forach że wszytko inne może stukać ale nie będzie cichło.Czy to panewki, czy to luz na sworzniu czy wyrobione gniazda, wałek bądź vacum pompa, wszytko to może stukać ale na pewno nie ucichnie przy obrotach.
Ja jak na razie stawiam na popychacze gdyż ich koszt nie jest zbyt wielki.
A tak na marginesie czy na długość życia popychaczy może wpływać to że mało jeździ się samochodem? Ja robię ok 200-300 km miesięcznie, niecałe 4tys rocznie.



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » sob gru 21, 2013 14:51

Wymieniaj, zobaczymy. Za dużo gadania w tym wszystkim. Już dawno powinny być sprawdzone te na których jeździsz.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » sob gru 21, 2013 16:48

Wiem ale niestety nie mam warunków by to samemu sprawdzić a mechanik niestety chory.Jak bym miał sprzęt to już dawno by było wymienione.Co ciekawe dziś zrobiłem parę km i nie stukało wogule.Nawet podczas startu zimnego silnika nie odezwał się żaden popychacz.Teraz się zastanawiam co zrobić.Może jeszcze parę dni pojeżdżę i jak będzie cisza to dam spokój z wymianą.Może jakiś popychacz był przytkany bądź zapowietrzony a to odpowietrzanie które przeprowadziłem go odetkało.Tak czy inaczej to tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że to raczej popychacz wariuje.Sam nie wiem.Odezwę się za parę dni i napiszę co i jak.Na razie dzięki za pomoc i poświęcony czas.Pozdrawia



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » wt gru 24, 2013 00:48

Witam.dziś byłem umówiony na wymianę popychaczy jednak odmówiłem wizytę gdyż przegoniłem samochód po autostradzie w sobotę wieczorem i do dziś cisza,nic nie stuka.Silnik chodzi idealnie.Popychacze przy starcie zimnego silnika zadzwonią z 2 sekundy i cisza.Nie mam pojęcia co się dzieje z tym silnikiem...



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » wt gru 24, 2013 09:04

dziwny przypadek.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » wt gru 24, 2013 09:42

Bardzo dziwny ale przynajmniej jest coraz bardziej prawdopodobne że problem leży po stronie popychaczy.Teraz ten dźwięk pojawia się jak wspomniałem przy starcie zimnego silnika i milknie.Przedtem nie milkł tylko stukało dalej.Także to na bank popychacz.Pytanie tylko dlaczego przestał stukać.Może gdzieś był przytkany i ostrzejsza jazda przez prawe 15km spowodowała jego odetkanie.Niestety na normalnej drodze nie można sobie pozwolić na przegonienie samochodu tak jak na autostradzie.



Awatar użytkownika
pilkozak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: mk4 R32
Silnik: BFH

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: pilkozak » wt gru 24, 2013 21:58

w oplu astrze, ale benzyna, kanały olejowe kolega miał przypchane, też miał wymieniać szklanki. Mechanik jakoś to przeczyścił i jest już OK. napełniają się momentalnie i nie sztukają ;) za "naprawę" zapłacił 50zl. może jakąś płukankę rzadkim olejem trzeba zrobić...


Obrazek

banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » wt gru 24, 2013 22:14

ja nie widziałem tdi'ka (VP) z zalepionym silnikiem wewnątrz. Chyba, że ktoś jeździ na mineralnym oleju, jak sporo osób w PB. Tam nagar jest spory i zapycha wszystko.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » wt gru 24, 2013 23:57

Ja też się nie spotkałem by były kanały zalepione.Druga sprawa to przy czymś takim ciśnienie było by albo za wysokie albo za niskie a do tego powinno stukać cały czas.A 50zł to też niexle tanio biorąc pod uwagę cene czegoś do płukania (specjalny środek lub olej) i do tego olej na zmianę i filtr...



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » śr gru 25, 2013 13:50

No cóż niestety bez wymiany popychaczy się nie obejdzie.Zauważyłem że znów zaczęło stukać (po 3 dniach ciszy) jednak teraz stuka tylko i wyłącznie po odpaleniu (max 3 sekundy) jednak zaczyna również stukać po nagrzaniu silnika do 90 stopni.Do momentu nagrzania silnika chodzi idealnie.Widocznie jednak te popychacze nie trzymają ciśnienia tak jak powinny.A już myślałem że trochę zaoszczędzę ;-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości