Szum przy wciśnięciu sprzęgła do połowy.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bongkox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: czw sty 22, 2009 00:12
Lokalizacja: Pomorze

Szum przy wciśnięciu sprzęgła do połowy.

Post autor: bongkox » ndz gru 15, 2013 20:17

Witam ! Czytałem już trochę w internecie , ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Jestem od tygodnia posiadaczem Golfa 4 1.9tdi 101km, jest to mój pierwszy diesel i z natury jestem trochę przewrażliwiony i strasznie słucham pracę każdego auta :? Problem polega na tym ,iż zauważyłem na postoju ,że z silnika dochodzą lekkie szumy kiedy wcisnę sprzęgło do połowy nasila się to ( coś w stylu szumów, grechotania,) nie jest to jakieś strasznie głośnie ale jednak ja to słyszę . Jak sprzęgło wcisnę do końca wszystko się wycisza podczas jazdy jest to niesłyszalne zauważyć to można tylko na postoju. W dodatku po nawet leciutkim naciśnięciu pedału sprzęgła czuć na nim lekkie wibracje. Czytam i wszędzie choć przypadków wiele wszyscy straszą kołem dwumasowym , inni uspokajają że to tylko łożysko oporowe. Dodam ,że nie ma objawów typowych dla DM, silnik nie ma jakiś dziwnych wibracji, przy gaszeniu czy odpalaniu nic nie trzęsie, nic nie stuka. Będę wdzięczny za każdą pomoc gdyż samo przeczytanie o kosztach wymiany dwumasu już mnie przeraziło i jakoś zniechęciło do diesla :grrr:



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Szum przy wciśnięciu sprzęgła do połowy.

Post autor: DejaVu » ndz gru 15, 2013 20:22

Moim zdaniem to łożysko oporowe , też to mam :jezor:


Seat Mii 1.O CHYA

tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Szum przy wciśnięciu sprzęgła do połowy.

Post autor: tzebrowski » ndz gru 15, 2013 20:30

Jak się interesowałem tematem (mam podobne objawy ) to w internetach pisali, że to łożysko na wałku sprzęgłowym w skrzynce biegów :bajer: .



Awatar użytkownika
bongkox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: czw sty 22, 2009 00:12
Lokalizacja: Pomorze

Szum przy wciśnięciu sprzęgła do połowy.

Post autor: bongkox » ndz gru 15, 2013 20:43

No Panowie więc już mnie to trochę uspokaja :bajer: Czyli raczej przy tych objawach koło dwumasowe wykluczacie ? Dopiero co zainwestowałem w auto , opłaty ,rozrząd olej i inne duperele więc na chwilę obecną DM byłby katastrofą finansową. Jeśli to łożysko to co z tym robić na razie zostawić? Dzięki za szybkie zainteresowanie tematem. :pub:



srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Szum przy wciśnięciu sprzęgła do połowy.

Post autor: srubox » ndz gru 15, 2013 21:38

U mnie tez lozysko oporowe daje o sobie slychac tylko na zimnym ale dwumas takze...po zimie wpadnie zestaw z BTB takze wyeliminuje obie rzeczy na raz...jesli dwumas u Ciebie sie nie odzywa to dalbym sobie z tym spokoj tym bardziej ze masz inne wydatki.



Awatar użytkownika
bongkox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: czw sty 22, 2009 00:12
Lokalizacja: Pomorze

Szum przy wciśnięciu sprzęgła do połowy.

Post autor: bongkox » ndz gru 15, 2013 23:15

A jakie objawy ma u Ciebie dwumas? Ten lekko drżący pedał sprzęgła to też objaw tego łożyska?



srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Szum przy wciśnięciu sprzęgła do połowy.

Post autor: srubox » czw gru 19, 2013 18:43

Na zimnym slychać jak bym miał latająca puszke ze śrubkami w skrzyni i szarpanie budą ponadto szarpanie na 5 i 6 biegu ponizej 2 tyś obr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości