AGR Mk4 1.9 TDI 90KM ustawianie kąta wtrysku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: Rogal7 » śr maja 18, 2011 20:36

nie, przed ustawienie kąt skakał w granicach 2-3 stopnie...

nadal nie wiem, może za mało odkręcam te 3 śruby, ale wykręcam je na tyle, że mogę ręką je odkręcać.

Zresztą w ogóle coś dziwnego się zadziało, bo po pierwszym odkręceniu 3 śrub i przekręceniu koła w LEWO wartość spadła do 10-12...... z tego co rozumiem, jeżeli mam za niską wartość to kręcę w LEWO to koło tak jak stoję na przeciwko niego, czy nie wiem jak to inaczej powiedzieć przy prawym przednim kole ?

chyba zaczynam oswajać się z myślą pojechania do mechanika... chociaż miło by było tego uniknąć, ale w piątek mam dośc poważną misję zawiezienia babci do lekarza, czy mogę jeździć z tym "000"?


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: italiano_83 » śr maja 18, 2011 21:51

Nic się nie stanie jak będziesz jeździł na opóźnionym kącie wtrysku, na opóźnionym kącie wtrysku może wystąpić problem z uruchamianiem zimnego silnika, jest jakiś optymalny zakres w którym silnika działa "najlepiej" i trzeba ustawić wartość kąta wtrysku w tym zakresie.
Skoro w jedną stronę wartość maleje to w drugą będzie rosła, dygnij kołem w drugą stronę i sprawdź na vagu.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: Rogal7 » śr maja 18, 2011 21:56

no właśnie próbowałem również w prawą stronę (w sumie tylko raz), ale nadal stało na 000...

więc domyślam się, że coś robię źle... a teraz niestety już zaatakowała ciemność i chyba przełożę zabawę na jutro.

ale uspokoiłes mnie, że można z tym jeździć w takim razie jutro po prostu od razu po powrocie z pracy przysiadam i robię do skutku. Ale tak jak myślałem, chyba jednak się nie nadaję do taki milimetrowych robót.


MK4 ASZ Variant

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: Rogal7 » czw maja 19, 2011 08:29

Prosiłbym jeszcze tylko kogoś o potwierdzenie, żeby liczba(kąt) w polu drugim Basic settings rosła to muszę kręcić w lewo stojąć na przeciwko koła zębatego ? A żeby malała to w prawo ?


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: bladzio1 » czw maja 19, 2011 10:49

Rogal7 pisze:rosła to muszę kręcić w lewo stojąć na przeciwko koła zębatego ? A żeby malała to w prawo ?
Na odwrót. Żeby kąt przyspieszyć (czyli większa liczba na Vagu) trzeba kręcić w prawo (do zderzaka) a żeby opóźnić (mniejsza wartość na Vagu) kręcić w lewo (do szyby).



Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: Rogal7 » czw maja 19, 2011 11:48

no to wszystko jasne :) dzięki kolego.
ehhh... tak to jest jak się za robotę bierzę nieodpowiednia osoba :)
to jak się dobiorę znowu do silnika to napiszę po południ co i jak :)


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: dj_k2 » czw maja 19, 2011 12:01

Witam.
Jestem ciekaw twoich rezultatów.
Napisz jak poszło.

Możesz jeszcze napisać jakiego Interfejsu ( kabla ) używasz i na jakim sofcie bo z fotek to chyba widzę vag com 409.1
zgadza się czy się mylę.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: AGR Mk4 1.9 TDI 90KM

Post autor: Rogal7 » czw maja 19, 2011 20:28

operacja zakończona... pacjent żyje.

kąt ustawiony na ok. 55, wiem, że trochę za dużo, ale na teraz już się poddałem, jak będzie dalej źle odpalał to poprawię.

Więc dla mniej ogarniętych jak ja :) :

1. Jeżeli kręcimy śrubą w kierunku przedniej szyby to wartość w polu dwa (basic settings)maleje
2. Jeżeli kręcimy śrubą w kierunku przedniego zderzaka to wartość w polu dwa (basic settings) rośnie
operacja rzeczywiście wymaga głównie cierpliwości, bo trzeba dość delikatnie pukać drugim kluczem w ten osadzony na śrubie. Ale z drugiej strony trzeba też dobrze dopasować klucz 22 do śruby, żeby w ogóle koło się obróciło bo w moim wypadku chyba ze 3-4 (na jakieś 10:P) odkręcania zakończyły się tym, że w ogól koła nie ruszyłem :goof:

Ale ogólnie to całe moje nerwy szły w złym kierunku, bo myślałem, że to "bzyczenie" i gasnąca kontrolka świec też mają związek z kątem wtrysku, a winowajcą jest...
Obrazek
... ta oto kostka (przekaźnik z nr 109) która znajduję się pod kolumną kierownicy po zdjęciu takiego plastiku nad pedałami.

Póki co ją wyjąłem i przeczyściłem i bzyczenie ustało, ale wie ktoś może ewentualnie jaką muszę nabyć, żeby ją wymienić ?


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM ustawianie kąta wtrysku

Post autor: italiano_83 » czw maja 19, 2011 20:42

Rogal7 pisze:kąt ustawiony na ok. 55
Idealnie :bigok:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM ustawianie kąta wtrysku

Post autor: Rogal7 » czw maja 19, 2011 21:10

acha, no to, że tak powiem niechcący wyszło, bo myślałem, że koło 50 jest perfekt :))

tak w ogóle poza odpalaniem na zimnym to ma kąt wtrysku źle ustawiony ma wpływ na coś innego? np. spalanie ?


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM ustawianie kąta wtrysku

Post autor: italiano_83 » czw maja 19, 2011 21:20

Rogal7 pisze:acha, no to, że tak powiem niechcący wyszło, bo myślałem, że koło 50 jest perfekt )
Tak naprawdę to ma się mieścić w zakresie który wyznaczają linie w TDI timing, a wiadomo, że środek to idealny "kompromis" środek dla AGR to okolice 50, ja jestem zwolennikiem przyspieszonego kąta wtrysku czyli kiedy jest w zakresie ponad linią środka, bo przyspieszony kąt wtrysku ułatwia rozruch na zimno i sprawia że auto "żwawiej" jedzie- silnik jest subtelniej żwawszy :helm: a samo ON wcześniej podane lepiej się spala, natomiast przy zbyt wyprzedzonym kącie wtrysku silnik staje się delikatnie głośniejszy- twardziej pracuje.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Re: AGR Mk4 1.9 TDI 90KM ustawianie kąta wtrysku

Post autor: dj_k2 » pt maja 20, 2011 08:50

italiano_83 pisze:
Rogal7 pisze:acha, no to, że tak powiem niechcący wyszło, bo myślałem, że koło 50 jest perfekt )
Tak naprawdę to ma się mieścić w zakresie który wyznaczają linie w TDI timing, a wiadomo, że środek to idealny "kompromis" środek dla AGR to okolice 50, ja jestem zwolennikiem przyspieszonego kąta wtrysku czyli kiedy jest w zakresie ponad linią środka, bo przyspieszony kąt wtrysku ułatwia rozruch na zimno i sprawia że auto "żwawiej" jedzie- silnik jest subtelniej żwawszy :helm: a samo ON wcześniej podane lepiej się spala, natomiast przy zbyt wyprzedzonym kącie wtrysku silnik staje się delikatnie głośniejszy- twardziej pracuje.
Z tego co się orientuję wcześniejszy zapłon sprawia iż silnik szybciej się nagrzewa.
W audi co prawda w benzynie przyspieszyłem zapłon na rozdzielaczu i silnik zaczął strasznie się grzać
więc też bym nie przesadzał nie wiem jak jest w ropniakach ale wydaje mi się iż wcześniejszy zapłon ma bezpośredni związek z temperaturą silnika.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

arczi64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt paź 23, 2012 17:30

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM ustawianie kąta wtrysku

Post autor: arczi64 » śr gru 11, 2013 00:06

witam mam akie pytanko czy ustawiał ktoś z was kąt wtrysku za pomoca zegara?? bo tak sie składa że nie posiadam VAG'a lecz tylko zegar. a mam mały problem z borą. Mianowicie padła pompa wtryskowa po wymianie na używaną i zamontowaniu auto odpaliło lecz po kilku sekundach zaczęło pracować jakby miała przerwe w zapłonie. po podłączeniu pod kompa wykazało błąd regulacji wtrysku. jeśli jest ktoś w stanie podać jaką wartość mam ustawić byłbym bardzo wdzięczny


stado bocianów pod maską czas się nauczyć jeździć DIESLEM :D

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

AGR Mk4 1.9 TDI 90KM ustawianie kąta wtrysku

Post autor: italiano_83 » czw gru 12, 2013 19:26

arczi64 pisze:witam mam akie pytanko czy ustawiał ktoś z was kąt wtrysku za pomoca zegara
Nie ustawisz tak kąta wtrysku w VP :bajer: Jest procedura i tego się trzeba trzymać.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości