jaka dawka na pompie (silnik alh)?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jarekzgora
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:51
Lokalizacja: FZ
Kontakt:

Re: jaka dawka na pompie (silnik alh)?

Post autor: jarekzgora » czw gru 05, 2013 10:51

ciacho840 pisze:a ja zaproponuje ci takie rozwiązanie;

- jeżeli zapali ci się dystrybutor (czyli rezerwa) i usłyszysz dźwięk rezerwy zgaś autko, wlej 5 litrów ON (wcześniej zatankowaną bańkę np. po płynie do spryskiwaczy), wlej ją - tutaj pomocny byłby lejek skasuj licznik od kilometrów a że robisz dłuższe odcinki wyjdzie ci poprawny wynik w trasie do momentu zeświecnia się ponownie kontrolki.
ps. ja tak robiłem ponieważ mfa mi zaniżał :bigok:


uważam to za lepszy sposób niż tankowanie do pełna ponieważ pistolet nie zawsze odbije na tym samym poziomie a skrajną głupotą jest tankowanie żeby zobaczyć lustro :bajer: i później swoją minę jak 3 litry wyleje się pod autem odpowietrzeniem :rotfl:

A czy rezerwa też zapala się na tym samym poziomie? Bo ten sposób z bańką 5l jest oczywiście tańszy a miarodajny?


najpierw: Astra1 1.4 +lpg,
potem:
Vectra B 1.6 16V,
Golf MK4 1.9 ALH
teraz: premacy 1.8 + lpg, V70 III 2.0d

jarekzgora
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:51
Lokalizacja: FZ
Kontakt:

jaka dawka na pompie (silnik alh)?

Post autor: jarekzgora » wt gru 10, 2013 18:21

Dzisiaj zaświeciła mi się rezerwa, więc zatrzymałem się, skasowałem licznik i wlałem 5l ropy którą wcześniej kupiłem i woziłem i ...jakież było moje zdziwienie bo wskazówka nawet nie drgnęła a rezerwa nadal się paliła!
Pojechałem więc od razu zatankować (do stacji przejechałem 13km) a wskazówka dalej była na rezerwie a kontrolka nie zgasła. Zatankowałem 41,9l bo tyle weszło "do odbicia" i po 100km pojadę dolać i zobaczymy.


najpierw: Astra1 1.4 +lpg,
potem:
Vectra B 1.6 16V,
Golf MK4 1.9 ALH
teraz: premacy 1.8 + lpg, V70 III 2.0d

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości