Pompa wtryskowa 1.9 tdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Guapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr lut 03, 2010 15:44
Lokalizacja: lębork

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: Guapo » ndz lis 17, 2013 11:37

Witam. Posiadam vw golfa III 1.9 tdi 90 km z roku 1994. Autko zakupione ok 2 tyg temu więc dopiero zauważam pewne problemy. Silnik odpala bardzo dobrze lecz czy zimny czy ciepły obroty falują. Przykładowo dzieje się to najczęściej na biegu jałowym bądź przy zmianie z 3 na 4 bieg przy np 50 -60 km na godzinę. Mechanik przez telefon powiedział mi że zapewne do ustawienia są te obroty, lecz gdy do niego zajechałem powiedział że " ktoś już kombinował przy pompie wtryskowej i po prostu już się kończy" . I teraz pytanie od jakiego autka będzie pasować pompa czy np od vw golfa III TD będzie pasować do Tdi? A może da radę jakoś przeczyścić ogarnąć pompę?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: munior » ndz lis 17, 2013 11:44

Guapo pisze:czy zimny czy ciepły obroty falują. Przykładowo dzieje się to najczęściej na biegu jałowym bądź przy zmianie z 3 na 4 bieg przy np 50 -60 km na godzinę. Mechanik przez telefon powiedział mi że zapewne do ustawienia są te obroty, lecz gdy do niego zajechałem powiedział że " ktoś już kombinował przy pompie wtryskowej i po prostu już się kończy"
Po pierwsze ,zmień mechanika ,bo bredzi :chytry: ...tekst o końcu pompy ,przy tych banalnych objawach , go dyskwalifikuje ...ewidentny naciągacz ,albo kompletnie bez pojecia .Falowanie na jałowym ,to albo zbyt wysoka dawka paliwa ,albo skrajnie zanieczyszczony nastawnik...stawiam na to drugie :hmm: .Ja takie bzdety ,ogarniam w kilkanascie minut ,podmieniając nastawnik na czysty :grin: Jest jeszczce jedna możliwość ,pęknięta jedna ,bądż obie ,sprężyny tłokorozdzielacza ,ale to widać od razu ,po zrzuceniu nastawnika ...takie bzdety :grin: ogarniam w 1,5 godziny
Ostatnio zmieniony ndz lis 17, 2013 11:51 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Guapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr lut 03, 2010 15:44
Lokalizacja: lębork

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: Guapo » ndz lis 17, 2013 11:49

A czy ja sam jestem w stanie to ogarnąć? jakiś manual dla zielonych :hmm:



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: munior » ndz lis 17, 2013 11:54

Guapo pisze:A czy ja sam jestem w stanie to ogarnąć? jakiś manual dla zielonych :hmm:
Na to pytanie ,nikt prucz ciebie nie zna odpowiedzi :chytry: poszukaj instrukcji czyszczenia nastawnika ...ale vaga musisz mieć do tego ,bo nie ustawisz RSW po rozebraniu nastawnika , dawki też nie ustawisz , po powtórnym zamontowaniu nastawnika ...poza tym jest kilka drobiazgów , na które trzeba uważać ,bo połamać palec RSW można szybcitko ,a jeszcze szybciej uszkodzić pompę ,nietrafiając nastawnikiem w otwór na pierscieniu tłoczka...do mnie masz raczej za daleko ,ale znajdż kogoś z forum w poblizu ,kto ci to ogarnie ...mechaników radzę unikać ,bo większość z nich ,jeśli chodzi o pompy wtryskowe ,nie ma zielonego pojęcia ,i wymyślają bzdurne teorie o końcu pompy ,o czym sie sam przekonałeś :chytry: Szanuję tych ,co mówią wprost "panie na tym ,czy tamtym ,to ja się nie znam " reszta tworząca własne teorie ,na szacunek nie zasługuje....a to z prostego powodu ...narażają na zbędne koszta ,nieświadomych ich niewiedzy klientów


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Guapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr lut 03, 2010 15:44
Lokalizacja: lębork

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: Guapo » ndz lis 17, 2013 12:06

No niestety vag-a nie posiadam. Dziki kolego za wyprowadzenie mnie z błędu. Będę szukał po kolegach z forum może ktoś coś poradzi. Pozdrawiam

Edit:
Poszedłem kolego za Twoimi radami i szukając po internecie znalazłem post w którym było napisane o pompie aby odłączyć impulsator od skrzyni . Tak też zrobiłem autko przestało szarpać przy zmianie biegów , chwilowo na jałowym potrafi ale nie tak jak było. Wniosek z tego taki, że kolega wyżej dobry magik i faktycznie wychodzi na to że usyfiony jest nastawnik.
Powiedź mi jeszcze czy do czasu naprawy (zapewne ok 2 tyg bo tak dostaję wypłatę) mogę jeździć z odpiętym impulsatorem od skrzyni biegów aby tak nie szarpało itd? Jedyny minus to taki że nie ma prędkościomierza.



Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: marquentes » ndz lis 17, 2013 23:07

mozesz jezdzic bardzo długo . ja juz jezdze piąty miesiac (15 tyś km ) z zasyfionym nastawnikiem i falującymi obrotami. i nic sie nie dzieje. ale juz dość tej męczarni dla golfiacza, jutro z rana jadę do kolesia od tdików i rozbierze mi ten nastawnik,odrazu kąt poprawi. do 150 zł taka naprawa nastawnika z ustawieniem dawki itepe itede.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: munior » ndz lis 17, 2013 23:23

Guapo pisze:Powiedź mi jeszcze czy do czasu naprawy (zapewne ok 2 tyg bo tak dostaję wypłatę) mogę jeździć z odpiętym impulsatorem od skrzyni biegów aby tak nie szarpało itd? Jedyny minus to taki że nie ma prędkościomierza.
Jak ponizej
marquentes pisze:mozesz jezdzic bardzo długo
nic się nie stanie ...z tym że ,nastawnik się od tego nie wyczyści i po jakimś czasie,trudno powiedzieć jakim , falowanie wróci ,mimo odpiętego impulsatora ...kompa można oszukać ,pozbawiając go info o prędkości pojazdu , puki opiłków nie za dużo ,ale fizyki nie oszuka i jak będzie ich zbyt dużo ,to bedą fizycznie blokować nastawnik i będzie "trzepało "autem ,mimo odpiętego sygnału z impulsatora :hmm:
Ostatnio zmieniony ndz lis 17, 2013 23:28 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Guapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr lut 03, 2010 15:44
Lokalizacja: lębork

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: Guapo » ndz lis 17, 2013 23:27

Okej dzięki koledzy za odpowiedź przyjdzie dzień matki boskiej pieniężnej to migusiem popędzę aby to zrobić :-)



Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: marquentes » pn lis 18, 2013 12:58

No i ja juz jestem po czyszczeniu nastawnika, a dokładniej po jego wymianie. Mój był tak zniszczony ,że nawet po czyszczeniu obroty falowały. musiałem zmienić na drugi sprawny + ustawienie dawki + ustawienie kata = portfel chudszy o 250 zł,ale sie opłacało ,bo auto idzie jak grzmot ! nie do poznania!



Awatar użytkownika
Guapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr lut 03, 2010 15:44
Lokalizacja: lębork

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: Guapo » wt lis 19, 2013 13:06

Dostałem rzekomo sprawną pompę która była zamontowana w vw golfie III 1.9 Tdi 90 km o numerze bosh 0460494131 czy będzie do mnie pasowała?
Szukałem jakie mam oznaczenie silnika ale nie mogę znaleść nalepki pewnie gdzieś wyfrunęła. Czy po Vinie da radę to sprawdzić? Pozdrawiam

Edit

Już wiem że jest to pompa od TD nie od TDI



Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

Pompa wtryskowa 1.9 tdi

Post autor: marquentes » wt lis 19, 2013 17:06

od td masz na linke



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości