Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

Post autor: marquentes » śr lis 13, 2013 03:02

Witam dzis zauwazyłem ze mój silnik 1.9 1Z 90PS przy depnięciu i spuszczeniu z obrotów wyje tzn turbina chyba wyje .Wystraszyłem się. Ale auto normalnie jedzie ma moc, nie dymi. Tylko wyje jak karetka .dzwiek idzie od silnika gdzieś jakby pod spodem auta,ale nie jestem pewny. Turbo świszczy normalnie jak zawsze od 1800 RPM,ale na większych obrotach jest ten dzwięk karetki . co to za objaw? czy to umierające turbo ? czy może gdzies intercooler sie przedziurawił ? :-( a może wydech juz sie przepalił ? bo widziałem pod spodem pośrodku auta okopconą podłogę.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

Post autor: wesol » śr lis 13, 2013 07:31

raczej turbo konczy swoj zywot. upiór to rychly koniec suszary.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

Post autor: marquentes » śr lis 13, 2013 10:55

no to niezle, ale tak sama z siebie by padła ? nigdy nie pałowałem zimnego silnika, nawet jak dałem w pędzel to dałem dla turbo się ogarnąc na wolnych obrotach ,olej nie dawno mu zmieniłem,a tu takie dzieńdobry . . .

o tak to wygląda, nagrałem :

" onclick="window.open(this.href);return false;

turbo ma swój oryginalny delikatny swist przy silniku a te wycie rozchodzi sie jakby po całym aucie.



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

Post autor: wronek1 » śr lis 13, 2013 17:36

heh , mam podobny swist u siebie od 5 lat , zrobilem ponad 85tys km na takiej turbinie i to podkreconej na 1.15 bara i nic sie nie dzieje.
Nie przejmowałbym sie takim wyciem.


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

Post autor: wesol » śr lis 13, 2013 18:46

tu na tym filmiku to jeszcz enie ma takiej mega tragedii ale nie sa zbadane wjej wyroki. Ja swoja tez smigalem z taka mala karetką i niby chodzilo i dawalo jeszcze rade ale wystarczylo sie przejechac tak ze bieg maksymalny to czwórka i obroty na poziomie 4000 obr/min po autostradzie i juz wracalem na linke. Takiej katorgii przez 25 km turbo na 4000 obr nie przeżyło niestety.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

Post autor: marquentes » śr lis 13, 2013 23:41

to raczej nie jest turbo . turbo gwiżdze swoim cichym świstem a te wycie roznosi sie po aucie i jest takie opoźnione nie jak turbina pompuje tylko jak napompuje . wydaje mi sie ze wydech pod autem poprostu się przepalil , bo i podłoga jest zakopcona. wczesniej miałem siatke przy turbo pocharatana to też świszczał,ale trochę inaczej
jutro zobacze dokładnie



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

Post autor: wesol » czw lis 14, 2013 07:32

ja mialem pryzpadek taki ze ta lapka co steruje vnt lub WG ma taką oś co idzie do srodka turbiny i ta oska uciekalo nieco spalin. Turbpo w tym miejscu bylo okopcone oczewiscie. świst wydobywal sie wlasnie tą strona. Nie przecze ze moz ebyc to tez jakas nieszczelnosc bo nie mam auta przed sobą. To wszystko jest do weryfikacji. Trzeba osluchac autko i bedzie wiadomo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

Post autor: marquentes » czw lis 14, 2013 13:26

byłem dziś na warsztacie. mechanik mówi ,że turbina się kończy , moge tak jezdzic, tylko oleju pilnowac.ale wlazłem pod samochód i jest dziura w rurze koło wydechu środkowego i zakopcona podłoga. więc sam nie wiem.
w poniedziałek jade na czyszczenie nastawnika do speca od tdików to ogarnie mi pompe a zarazem sam oceni tę turbinę.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Golf 3 .Wyjąca turbina 1.9 TDI 1Z

Post autor: wesol » czw lis 14, 2013 18:18

puki nie odkrecisz wydechu albo czesci d0olotu tak by mozna bylo soebie swobodnie zlapac za wirnik to nie ocenisz ile warta ta turbina jest. Jesli ma luzy to lepiej szykuj sie na jej wymiane. Jesli nie to moze faktcznie gwiżdze cos innego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości