Passat 1.9TDI AVF Zamula na zimnym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Passat 1.9TDI AVF Zamula na zimnym silniku

Post autor: matti6060 » pn lis 04, 2013 19:05

Witam, od pól roku jestem szczęśliwym posiadaczem paska b5 fl 1.9TDI AVF 130KM. :okej: lecz w ostatnim czasie moje zadowolenie uleciało,gdyż pojawił się mój pierwszy problem z tym samochodem.... Pojawia się on tylko po długim postoju np.po nocy lub gdy odjeżdżam z pracy po (10 godzinach)...samochód odpala normalnie bez problemu lecz gdy wrzucam bieg i ruszam czuje że auto wogóle nie "ciągnie ",lecz gdy chwile pochodzi dodam gazu tak ok 3k obrotów lub zgaszę i odpalę ponownie silnik problem ustępuje... gdy już "załapie" jedzie normalnie nie ma żadnych spadków mocy nie zamula płynnie się wkręca na obroty... dzisiaj po pracy byłem u kumpla aby podpiąć auto pod kompa i okazało się że żadnych błędów nie ma.... czy miał ktoś już podobny problem?? dodam jeszcze że turbo było robione rok temu bo auto kupiłem od kolegi który naprawdę dbał o auto... jeśli tak to z góry bardzo był bym wdzięczny za pomoc :kwiat:


[size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3462679#3462679][color=red]X[/color][/url][/size]

marcin998
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw mar 10, 2011 21:56

Passat 1.9TDI AVF Zamula na zimnym silniku

Post autor: marcin998 » czw lis 07, 2013 09:24

Kolego, a jak zachowuje się wtedy pedał hamulca?
Jak wsiadasz do auta i go naciskasz jest twardy czy normalny tak jak zawsze?
Twoim problemem może być nieszczelność w układzie podciśnienia. Przez kilka godzin postoju schodzi podciśnienia co objawi się twardym hamulcem oraz nie wciągniętą geometrią w turbinie czyli brakiem mocy. Przegazowanie powoduje wytworzenie odpowiedniego podciśnienia przez pompę i wszystko wraca do normy.

Zacznij od sprawdzenie króćca przy pompie vacum, jeżeli jest luźny trzeba go zaklepać luz skleić.
Na pewno znajdziesz na forum co i jak.



Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Passat 1.9TDI AVF Zamula na zimnym silniku

Post autor: matti6060 » czw lis 07, 2013 18:41

belcho99 pisze:Nie pałuj zimnego klekota bo nie poznasz swojego portfela. Po rozruchu daj mu chwilę niech się obudzi... zimnym pompowtryskiem niezbyt da się gwałtownie ruszyć bo zgaśnie a ty od niego mocy żądasz.

Nie chodzi o to że żądam mocy,ale auto nie ma mocy wogóle... nie da sie jechać... daje mu jakieś 30sekund po odaleniu zanim rusze,ale to nic nie daje auto zachowuje się tak jakby wogóle nie mialo turbiny....


[size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3462679#3462679][color=red]X[/color][/url][/size]

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Passat 1.9TDI AVF Zamula na zimnym silniku

Post autor: matti6060 » czw lis 07, 2013 18:44

marcin998 pisze:Kolego, a jak zachowuje się wtedy pedał hamulca?
Jak wsiadasz do auta i go naciskasz jest twardy czy normalny tak jak zawsze?
Twoim problemem może być nieszczelność w układzie podciśnienia. Przez kilka godzin postoju schodzi podciśnienia co objawi się twardym hamulcem oraz nie wciągniętą geometrią w turbinie czyli brakiem mocy. Przegazowanie powoduje wytworzenie odpowiedniego podciśnienia przez pompę i wszystko wraca do normy.

Zacznij od sprawdzenie króćca przy pompie vacum, jeżeli jest luźny trzeba go zaklepać luz skleić.
Na pewno znajdziesz na forum co i jak.
dzięki za wkazówkę... jutro rano to sprawdzę...chodź wydaje mi się że jest ok,bo odrazu by mnie to zaniepokoiło...


[size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3462679#3462679][color=red]X[/color][/url][/size]

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Passat 1.9TDI AVF Zamula na zimnym silniku

Post autor: Detektor » czw lis 07, 2013 19:10

marcin998 pisze:Twoim problemem może być nieszczelność w układzie podciśnienia
Faktycznie może być coś na rzeczy, albo w samej vacum pompie nawet.
matti6060 pisze:jutro rano to sprawdzę...chodź wydaje mi się że jest ok,bo odrazu by mnie to zaniepokoiło...
Tylko jedno ale, jak odpalisz silnik za pierwszym razem to najpierw sprawdz pedał hamulca zanim dotkniesz się do pedału gazu
i zanim po raz drugi będziesz uruchamiał silnik. Miałem kiedyś podobną historię tylko w LT-ku.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Passat 1.9TDI AVF Zamula na zimnym silniku

Post autor: indyczes » pt lis 08, 2013 23:04

Latający kruciec Vacum to norma w tych motorkach i problemy z podciśnieniem gotowe. Sprawdź to na pierwszy ogień.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości