Naprawa rozrusznika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Naprawa rozrusznika

Post autor: batu » ndz lis 03, 2013 20:39

Witam koledzy czy ktoś może dokonywał naprawy czy regeneracji rozrusznika MKIV 130 PS. Mój na zimno przy zerze jak i poniżej słabo kręci. Aku jest nowe klika miesięcy varta agm 80Ah. Czy ktoś mógłby się podzielić rysunkiem z etki lub elsy jak wszystko jest złożone w tym rozruszniku 02M911023F 0001125048. Chodzi mi jakie trzeba by było wymienić tulejki , szczotko-trzymak...czy jest opcja kupna oryginalnych części ?Może ktoś poleci jakiś dobry sklep w sieci w którym można zasięgnąć fachowej porady co i jak należy kupić i wymienić. Znalazłem co prawda w sieci poradnik czyszczenia i smarowania ale w/g mnie to chyba na krótka metę.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Naprawa rozrusznika

Post autor: grg474 » ndz lis 03, 2013 21:11

batu pisze:Mój na zimno przy zerze jak i poniżej słabo kręci
zanim zaczniesz regenerować rozrusznik - zdejmij klemy z aku, odkręć klemę masową z silnika - wyczyść i przykręć ponownie, następnie to samo zrób z przewodem zasilającym rozrusznik - daj znać czy pomogło


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Naprawa rozrusznika

Post autor: stefano189 » ndz lis 03, 2013 21:13

ObrazekObrazekObrazekObrazek

zawsze przy rozbebeszeniu wymienia sie tulejki, i daje nowy smar. Bendix i szczotki trzeba ocenić czy sprawne.

Tuleki mozna kupic ori, ale bendix i szczotki to w ASO bedzie cena kosmos. Na pewno beda w interarsie lub czymś podobnym. Rozebranie jest dziecinnie proste, tylko żeby poprawnie zdiagnozować uszkodzenie, trzeba coś tam o autach wiedzieć :hmm: :hmm: .

Najlepiej oddać do zakładu który zrobi kpl. regeneracje, koszt na ślasku 150 zeta, nie wiem jak w stolicy :hmm: . Wtedy nie ma problemu że jakieś czesci się źle dobrało.

A że autko słabo kreci, to warto zajrzeć do przewodów aku --> altek --> rozrusznik ---> masa pojazdu. Jak złącza są zielone, to mogą być duże straty prądu.

Jak pomogłem, daj " + ".


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Naprawa rozrusznika

Post autor: batu » ndz lis 03, 2013 21:13

To już mam zrobione jak wymieniałem aku jest ok



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Naprawa rozrusznika

Post autor: grg474 » ndz lis 03, 2013 21:41

batu, nie żebym się upierał ale kumplowi tak 2 razy wyjmowałem rozrusznik do sprawdzenia + nowy aku a wina była głupiego przewodu masowego


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Naprawa rozrusznika

Post autor: batu » ndz lis 03, 2013 21:48

Nie mam takiej opcji w tygodniu bo autko cały czas w drodze, w weekandy mam dostęp do warsztatu poradzę sobie. Muszę tylko awansem kupić tulejki i szczotkotrzymak mam nadzieje że jest razem ze szczotkami. I że na podstawie nr rozrusznika i nr części na podstawie rysunków od stefano189 uda się kopić prawidłowe bez wyjmowania starych . Ciekawo czy w aso dało by się za jakieś sensowne pieniążki zakupić zestawik części .



batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Naprawa rozrusznika

Post autor: batu » ndz lis 03, 2013 21:54

Wiesz elektryką się zajmuję na co dzień może nie samochodową aczkolwiek to sprawdzałem i jedynie mi rozruch został. Kiedyś o tym co mówisz miał mój ojciec w ciężarówce i faktycznie taki zabiegł pomógł.



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Naprawa rozrusznika

Post autor: stefano189 » ndz lis 03, 2013 22:43

aaa, bym zapomniał, wcale nie musisz kupować całego szczotkotrzymacza, można kupić same szczotki i je wlutować.

podobnie sprawa wygląda z altkiem, jego też warto skontrolować, czy dobrze ładuje, bo szkoda nowego akumulatora.


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Naprawa rozrusznika

Post autor: batu » ndz lis 03, 2013 22:55

stefano189, dzięki ale lutowania szczotek nie uznaję za duże prądy, jedynie prasowanie i zgrzewanie, w tym wypadku może nie będzie taki drogi w gdzie indziej niż aso



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości