głośno chodzi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

głośno chodzi

Post autor: carljohnson » pn paź 21, 2013 00:22

mam jettę A2 1.6 TD 70 km, 1989 r., przebieg 318000, ale może być więcej bo licznik czasami sie zatnie, teraz pytanie, mocno kopci na niebiesko jak zimny, im zimniej na dworze tym mocniej, śmierdzi to ON, wystarczy że rusze i dymek znika, jak rozpędzam sie na zimnym silniku słychać jak coś grzechocze lub klekocze w silniku (tak wiem że to diesel) , gdy silnik się rozgrzeje chodzi ciszej, wtedy zadymi jak ostro przegazuję lub go mocno depczę, na obroty wkręca sie znakomicie słychać jak turbinka pracuje, ogólnie jest moc, nawet w 5 tęgich osób, wyczułem w palcach drobinki oleju w przewodach doprowadzających powietrze do turbiny, jest delikatny luz na wirniku, bierze olej jak każdy stary diesel, no i po wymianie miałem pod sam max, przejechałem ok. 3000 km i mam połowę bagnetu, silnik zapala normalnie, podejrzewam że świece ok, chociaż może sie myle i na razie jest za ciepło na takie stwierdzenia? płyn nie za bardzo chce przepływać przez wężyki, dolny wąż od chłodnicy zimniejszy od górnego, termostat nowy, co przyniosło poprawe bo auto sie wręcz przegrzewało non stop, teraz mam temp. normalną, jak mu przycisne wskazówka idzie nieco za połowę ale płyn nie ucieka przez korek, spalinami ze zbiorniczka nie śmierdzi, trzeba natomiast przejechać ponad 5 km zanim wóz sie nagrzeje (jeżdżę bardzo delikatnie jak auto jest nienagrzane) , no i teraz od czego zacząć? c może być przyczyną głośniejszej pracy zimnego silnika? mam już szukać innego silnika ? może to jednak któryś wtrysk? uszczelniacze zaworowe? albo niestety uszczelka pod głowicą? silnik czysty, myty ponoć w grudniu zeszłego roku, widać lekki wyciek spod uszczelek przy kolektorze wydechowym, czy płyn ucieka? ciężko stwierdzić gdyż w sobote robiłem wymiankę, z góry dzięki za wszelkie wskazówki



Awatar użytkownika
jozeph32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 13:51
Lokalizacja: lubelskie

głośno chodzi

Post autor: jozeph32 » pn paź 21, 2013 07:50

Szukajka nie boli viewtopic.php?f=35&t=525829" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:


Był >http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... t=jozeph32
Był> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=479091" onclick="window.open(this.href);return false;
Był jeszcze jest Passat b2
Było> Audi 80 2.8 sedan
Jest> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p7102383" onclick="window.open(this.href);return false;

arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

głośno chodzi

Post autor: arka10 » pn paź 21, 2013 09:35

Sprawdź świece, wtryskiwacze i kąt wtrysku.



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

głośno chodzi

Post autor: carljohnson » pn paź 21, 2013 22:04

jozeph32 niestety nie trafiłeś, u mnie odpala na dotyk i kuleje bez gazowania zupełnie inaczej niż w tym temacie co wysłałeś, jak przegazuje to zbiera sie normalnie nie przerywa



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

głośno chodzi

Post autor: xlsss » pn paź 21, 2013 22:17

Tak jak kolega wyżej napisał, kąt wtrysku do sprawdzenia. Wczesny kąt wtrysku powoduje powstanie znacznie większej ilości tlenków siarki, skutkuje to szybszym zakwaszeniem oleju i jego nadmiernym zużyciem.



carljohnson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:38

głośno chodzi

Post autor: carljohnson » wt paź 22, 2013 21:02

tylko pytanie czy taki proces nie powinien trwać cały czas? a nie tylko do pierwszego obciążenia silnika?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości