Rozgrzewanie świec żarowych AHF

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Rozgrzewanie świec żarowych AHF

Post autor: krissMK4 » sob paź 12, 2013 18:57

Witam


Otóż nadchodzi małymi krokami zima , a mój ahf nie chciał ani nie chce grzać świec bez względu na temperaturę natomiast po zdjęciu wtyczki czujnika temp cieczy grzeje , czujników mam już 3 ;/ i bez skutku ;/ i chciałbym zapytać bardziej doświadczonych w temacie , czy tylko na podstawie tego czujnika g62/g2 jest załączane grzanie czy też może są jakieś inne czujniki do których mógłbym zajrzeć
mam już tak :

czujnik FEBI nr 31539
Czujnik niby oryginał z intercars firmy ELTH made in Luxemburg 059 919 501
mój stary koloru niebiekiego firmy BETHA BEHA jakoś tak 078 919 501B

i teraz niedawno kupiłem ORI w ASO i okazało się że jest identyczny jak ten z intercars tylko coś się różniło w numerze niemogę go podać bo jest w aucie

Już mi ręce opadają wtopiłem w to mnóstwo kasy a jak nie chciał tak nie chce grzać ps świece wszystkie nowe BERU GN855 , wiem że za chwile mnie zjedziecie że niema odpowiedniej temperatury itp , ale chce się zagłębić w tym temacie bo wiem jak było w poprzednią zimę i chce temu jakoś zaradzić

PS wg schematu charakterystyki rezystancyjnej czujnika temp wg moich pomiarów w wodzie z termometrem i omomierzem wszystkie z wyżej wymienionych czujników trzymają się w normie , więc gdzie szukać problemu :-(

załączam ową charakterystykę dla potomnych http://files.tinypic.pl/i/00456/78tu53fsg4vo.jpg

Z góry dziękuje za pomoc


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

bercik2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 21, 2005 23:06
Lokalizacja: Połaniec
Kontakt:

Re: Rozgrzewanie świec żarowych AHF

Post autor: bercik2 » ndz paź 20, 2013 12:29

Otóż nadchodzi małymi krokami zima , a mój ahf nie chciał ani nie chce grzać świec bez względu na temperaturę
o jakiej temp. mowa silnika czy zew. bo nie bardzo można wywnioskować z twojej wypowiedzi ?


jak by nie było będzie bardzo miło :P

Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Rozgrzewanie świec żarowych AHF

Post autor: krissMK4 » pn paź 28, 2013 21:07

zewnętrzną


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Rozgrzewanie świec żarowych AHF

Post autor: munior » pn paź 28, 2013 21:11

bercik2 pisze:o jakiej temp. mowa silnika czy zew. bo nie bardzo można wywnioskować z twojej wypowiedzi ?
krissMK4 pisze:zewnętrzną
Jak auto odpalamy po raz pierwszy ,to zwnętrzna temp. jest tożsama z temp.silnika ,przynajmniej powinna być z grubsza ,o ile czujnik temp. płynu ,działa prawidłowo :hmm: Tak czy inaczej ,przy odpiętej wtyczce od czujnika ,świece powinny grzać ...przynajmniej w starych sterownikach do 97 roku ,gdzie po odpieciu wtyczki ,komp "widzi " temp.poniżej zera ...


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Rozgrzewanie świec żarowych AHF

Post autor: krissMK4 » pn paź 28, 2013 21:20

On własnie grzeje po zdjęciu wtyczki , a może stać miesiąc na dworze w -15 i nie zagrzeje ;/ czujników mam już kolekcje i z aso i intercarsu itp wyżej wymienione i nie chce cham grzać , dlatego napisałem ten post z zapytaniem czy może jeszcze jakiś inny czujnik może mieć wpływ na grzanie bo może ma a ja nie wiem


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Rozgrzewanie świec żarowych AHF

Post autor: munior » pn paź 28, 2013 22:38

krissMK4 pisze:czy może jeszcze jakiś inny czujnik może mieć wpływ na grzanie bo może ma a ja nie wiem
Wszystkie temp.widać na vagu ,czyli płynu ,paliwa i powietrza w dolocie ... wszystkie te temperatury powinny być na zimnym silniku ,z grubsza ,zbliżone do temp. otoczenia


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 184 gości