Wolnossący diesel 1.9D, biały dymek, szarpanie po odpaleniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kmonnz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lip 22, 2009 14:48
Lokalizacja: Łódź

Wolnossący diesel 1.9D, biały dymek, szarpanie po odpaleniu

Post autor: kmonnz » sob paź 12, 2013 16:08

Witam. Tak jak w tytule. Posiadam golfika 3 z silnikiem 1.9D o oznaczeniu 1Y. Od dawna po odpaleniu(na zimnym) delikatnie skakał na obrotach tak jak by się dławił przez 2-6 sekund, puszczając przy tym biały dymek. Sam kombinowałem, byłem u kilku mechaników, mówili - tak musi być. Od wczoraj jednak, sytuacja się pogorszyła i taka sytuacja(dymienia i nierównej pracy) utrzymuje się dużo dłużej, nawet do ok 1 minuty. Co ciekawe, wystarczy naprawdę niewielkie zwiększenie obrotów a silnik pracuje równo i nie dymi co przedstawiam na nakręconym przeze mnie filmie(od ok 16 sekundy): [youtube][/youtube]

Jako że jest to dla mnie denerwujące i niepokojące, chce coś z tym zrobić. Moja pierwsza diagnoza: wtryski. Świece były zmieniane, akumulator mocny.

Moje pytanie: czy Waszym zdaniem może to być coś jeszcze innego czy raczej będą to wtryskiwacze?

Pozdrawiam i dziękuję, Adam.



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

Wolnossący diesel 1.9D, biały dymek, szarpanie po odpaleniu

Post autor: arka10 » sob paź 12, 2013 20:14

Wygląda na wtryskiwacze ale sprawdź jaszcze czy masz dobrze dokręconę śrubę koła zębatego na wale korbowym - 90Nm + 90°



kmonnz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lip 22, 2009 14:48
Lokalizacja: Łódź

Wolnossący diesel 1.9D, biały dymek, szarpanie po odpaleniu

Post autor: kmonnz » śr paź 16, 2013 13:53

Witam ponownie. Problemem okazały się być wtryskiwacze - po wymianie końcówek pali elegancko. To tak dla potomnych, jak by miał ktoś podobny problem. Dzięki za odpowiedz Arka10. Pozdrawiam, Adam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości