Bieże Olej - Czy to koniec?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Radnaro » pn paź 14, 2013 21:36

Kompresje ma sprawdzona i jest 32. niesadze zeby w rok az tak spadła. Chyba ze na jednym poszla czy cos. ale to by chyba nierowno krecil bo wiem jak zachowywal sie ford fiesta 1.8D przy tragicznej kompresji



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: vp-tdi » pn paź 14, 2013 22:36

kompreche może mieć ale może ktoś jezdził na wodzie ,zagrzał kilka razy silnik i mogły troche pójść pierscienie zbierajace.


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Radnaro » wt paź 15, 2013 01:20

jak go kupiłem to musiałem wymienić termostat bo na trasie był niedogrzany (1 kreska). wiec raczej przegrzać się nieprzegrzał. I dzisiaj jeszcze sprawdziłem że jak niewyciągne przyśpieszacza to odpala szybciej ..co prawda potem gasnie albo telepie nim że mi kierownica szczeke może wybić. Słyszałem że lepiej przyspieszać uzywac poniżej 0 stopni..(ma to jakiś sens bo dzisiaj bez przyspieszacza odpalił odrazu i zgasł..jak wyciągłem to krecił i krecił w momencie jak spusciłem to momentalnie zaskoczył..i jak juz odpalił to troche mu wyciagłem zeby niezgasł)..wiec może odpalać bez..i wyciagac troche jak zapali..albo odpalać na lekko wyciagnietym. Ale to jest poboczna rzecz bo temat przecież o oleju.

Myśle że jak spod tego bagneta leci ten olej..to jakby załóżmy leciało mi z niego 0,2l / 1000km (niewiem czy to realne aby tyle wyciekało)...i bym to naprawił..to załozmy ze by mi łykał te 0,3...z teog co wycyztałem to miesciłoby się to w normie. Skoro mówicie że ten lotos jest żadki po rogrzaniu to może wteyd wiecej go ubywa. to 0,5l mi wziął na trasie łódź-wawa, 5 osób i 110km/h wiec jak ten olej jest rzadki przy wys temp to wtedy właśnie mogł troche pouciekac. Jak jeżdze po mieście to staram się spoglądać na tył jaki dym jest. troche kopci (choc niezawsze, raz widze dym a raz niema wgl..nieiwem jaka to reguła)oczywiscie niekopci jakoś niemiłosiernie, przy wyższych obrotach czasami ...ale wydaje mi sie że dym jest biały, cieżko mi powiedziec czy to jest błekit, moge być też przestraszony i z nadzieja że jest dorbze wmawiam sobie że jest biały.. niewiem xd Chciałem tym golfem pojezdzić kilka lat..prawde mówiac dopuki szrot nas nierozłaczy. ale neichce żeby to sie stało po miesiącu wiec staram sie tu jakos radzić, stąd kieruje się do was i ciesze się że temat jakoś zainteresował i mi pomagacie jak możecie za co dziękuje :)

Co do bagnetu, jest on wymienny? wystarczy go wyjąć i wsadzic nową wsówke? i czy mozna to zrobić że tak powiem pod blokiem...czy wyjmując niespłynie mi olej?..badź czy jakis sprzet jest potrzebny? Boje sie sprawdzac rodzaj pękniecia bo jeszcze sie okaże ze jak odlepie ten silikon to zacznie lecieć 2 razy więcej, więc wole sie zorietować jak to z tymi bagnetami wygląda.



leszekd86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 06, 2013 18:28

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: leszekd86 » wt paź 15, 2013 03:10

hej leci ci z rurki metalowej od bagnetu gdzie sie laczy ona z blokiem?niewiem czy bedzie lecialolej gdy zdemontujesz rurke w celu wymiany ale sadze ze w aso dostaniesz taka rurke lub poszukaj na szrocie albo wyjmij ja u uszczelnij jeszcze raz osobiscie ajak wyleci ci olej to trudno uzupelnisz ale nie powinno leciec



Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Radnaro » pt sty 10, 2014 02:32

problem rozwiazany...jednak kompresja...i to galanta 25,18,22,15....wiec chyba niemusze nic mowić dalej...ale postanowiłem to zrobić i wymieniono mi pierscienie,panewki, wszystkie mozliwe uszczelki, glowica splanowana, uszczelnaicze zaworow i teraz auto terkocze jak stary dobry dieselek....A morał tkai że niewarto ufać ludziom ;/...Co prawda mechanik mowił ze cos bylo robione w silniku ale skladany był wedlug niego na sztuke"...ale i tak slabo bo pierscienie miały 1cm przerwy..
teraz tylko liczyc ze nieposzła kasa w błoto :)

Co do bagnetu, trzeba było wymienić tą "wsówke". teraz nic niecieknie :P



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Shmatan » pt sty 10, 2014 13:46

Radnaro pisze:pierscienie miały 1cm przerwy
To Ci ładnie mechanik ściemnia



Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Radnaro » pt sty 10, 2014 22:58

czemu..przy kompresji 15 to mnie to jakos specjalnie niedziwi. Badz co badz jopa była ogromna



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: -V.A.G- » ndz sty 12, 2014 09:45

he he centymetr przerwy to pewnie pierscienie bylu na sprezynachz e to trzymały :helm: :satan: :kac:


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: dam18 » ndz sty 12, 2014 11:57

1 cm przerwy? To byś mógł się ogolić takim pierścieniem bo byłby cienki jak żyletka. Pokazał Ci stare części? Jak nie typowa zabawa "Ein...." warsztat w którym pracowałem.



Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: -V.A.G- » ndz sty 12, 2014 12:18

1cm przerwy to nie mozliwe ,piercienie nawet by tego nie wytrzymaly choćby na smarze jezdził. :kac:


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Q_mac » ndz sty 12, 2014 17:02

Chyba, że ktoś założył z innego motoru :kac: :grin: Albo kawałek się urwał :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości