golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: Xandar » sob paź 05, 2013 18:45

GOLF3GTIi pisze:płyn wspomagania jest ok nie ubywa codziennie sprawdzałem od tygodnia jedyne co to płyn chłodniczy ubywa a to co cieknie od tego koła to jest różowe czyli wychodzi na to że płyn chłodniczy raczej a na zegarach wyskakuje service 2600km co to oznacza
Że zbliża się wymiana oleju i będzie trzeba wymienić za 2600km



Awatar użytkownika
GOLF3GTIi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt sty 22, 2013 23:13
Lokalizacja: Ośno lubuskie FSL - Rijsbergen NL

golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: GOLF3GTIi » sob paź 05, 2013 19:01

akurat za 2 dni będę wymieniał rozrząd kompletny i olej i filtry to od razu sie sprawdzi co z tymi wyciekami może to wycieka gdzieś z pod pokrywy rozrządu?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: Xandar » sob paź 05, 2013 19:21

GOLF3GTIi pisze:akurat za 2 dni będę wymieniał rozrząd kompletny i olej i filtry to od razu sie sprawdzi co z tymi wyciekami może to wycieka gdzieś z pod pokrywy rozrządu?
Na pewno nie pokrywa rozrządu chroni pasek i inne komponenty, a one nie są zatopione w żadnym płynie ani oleju.

Szukaj tam gdzie znalazłeś wyciek nagrzewnica itp.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: lukasz_bliw » sob paź 05, 2013 19:27

Xandar pisze:
GOLF3GTIi pisze:akurat za 2 dni będę wymieniał rozrząd kompletny i olej i filtry to od razu sie sprawdzi co z tymi wyciekami może to wycieka gdzieś z pod pokrywy rozrządu?
Na pewno nie pokrywa rozrządu chroni pasek i inne komponenty, a one nie są zatopione w żadnym płynie ani oleju.

Szukaj tam gdzie znalazłeś wyciek nagrzewnica itp.
Gdzie wg Ciebie znajduje się pompa wody ? ... Czy koło rozrządu wystaje z bloku silnika i znajduje się na wałku ? Czy wał (główny) wystaje również z bloku ? Czy ty myślisz że na połączeniu tych części nie ma uszczelnień ?


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: Xandar » sob paź 05, 2013 19:46

lukasz_bliw pisze:
Xandar pisze:
GOLF3GTIi pisze:akurat za 2 dni będę wymieniał rozrząd kompletny i olej i filtry to od razu sie sprawdzi co z tymi wyciekami może to wycieka gdzieś z pod pokrywy rozrządu?
Na pewno nie pokrywa rozrządu chroni pasek i inne komponenty, a one nie są zatopione w żadnym płynie ani oleju.

Szukaj tam gdzie znalazłeś wyciek nagrzewnica itp.
Gdzie wg Ciebie znajduje się pompa wody ? ... Czy koło rozrządu wystaje z bloku silnika i znajduje się na wałku ? Czy wał (główny) wystaje również z bloku ? Czy ty myślisz że na połączeniu tych części nie ma uszczelnień ?
Nie chodziło mi w tym kontekście. Masz racje pompa wody jest. ;) chodziło mi głownie o to że aż tak duży wyciek nie byłby z tej części. Poza tym jak już pojawił się tak mocne wycieki na nagrzewnicy to raczej tam a właściwie na pewno tam nie będzie.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: lukasz_bliw » sob paź 05, 2013 20:01

Prawo Murphy'ego - jak się pier*** to wszystko .... Wydaje mi się że pompa też padła tak jak nagrzewnica. Ale trzeba sprawdzić.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: marekosa2 » sob paź 05, 2013 20:32

Service oznacza że za 2600 kilometrów gnasz na serwis wymienić np. olej. Skasuj go sobie sam jak cię denerwuje. Nie ma to nic wspólnego z wyciekiem. Przyciśnij prawe pokrętło na zegarach i trzymając je przekręć kluczyk żeby zapaliły się kontrolki, nadal trzymaj aż pokaże się napis service na stałe . Puść wtedy prawe pokrętło i przekręć lewe lekko w prawo a napis zgaśnie i pojawi się znowu za 12 tys kilometrów. To koło ze zdjęcia to koło pasowe na wale silnika do tego w dieslu z tłumikiem drgań, jeżeli w jego okolicy cieknie płyn chłodniczy to albo pękł cienki przewód idący na górze od zbiorniczka wyrównawczego albo co bardziej prawdopodobne cieknie ci pompa wodna która jest pod osłoną rozrządu nad kołem ze zdjęcia i jest napędzana rozrządem.Ślad płynu który jest na podłodze pewnie powstał podczas jazdy gdy płyn z silnika siłą pędu przelatywał po nadwoziu. Nagrzewnicę bym odpuścił bo czuł byś płyn w kabinie i parowały by ci szyby.Powodzenia



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: Xandar » sob paź 05, 2013 20:42

lukasz_bliw pisze:Prawo Murphy'ego - jak się pier*** to wszystko .... Wydaje mi się że pompa też padła tak jak nagrzewnica. Ale trzeba sprawdzić.
Raz a dobrze naprawić i jeździć bezawaryjnie ;) niż by miały denerwować pierdołki.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: lukasz_bliw » ndz paź 06, 2013 08:01

co do tej nagrzewnicy - musiała by podoga być w tym miejscu nieszczelne żeby wyciekło na spód. Może być jak kolega mówi - zwiewa na podłożnicę.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
GOLF3GTIi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt sty 22, 2013 23:13
Lokalizacja: Ośno lubuskie FSL - Rijsbergen NL

golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: GOLF3GTIi » pt paź 11, 2013 15:46

a więc tak rozrząd wymieniony termostat też na warsztacie powiedzieli mi że niby jest prawdopodobnie uszczelka pod głowicą walnięta dostaje się niby powietrze do układu chłodzącego jest to możliwe powiedzieli mi też że koszt wymiany to coś koło 400e auto jest robione w Holandii auto stojąc w korku przed wymianą rozrządu nie grzało się ile może w Polsce kosztować wymiana uszczelki pod głowicą ?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: Xandar » pt paź 11, 2013 16:26

GOLF3GTIi pisze:a więc tak rozrząd wymieniony termostat też na warsztacie powiedzieli mi że niby jest prawdopodobnie uszczelka pod głowicą walnięta dostaje się niby powietrze do układu chłodzącego jest to możliwe powiedzieli mi też że koszt wymiany to coś koło 400e auto jest robione w Holandii auto stojąc w korku przed wymianą rozrządu nie grzało się ile może w Polsce kosztować wymiana uszczelki pod głowicą ?
Myślę że około 300-500zł w nieautoryzowanym warsztacie.



Awatar użytkownika
GOLF3GTIi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt sty 22, 2013 23:13
Lokalizacja: Ośno lubuskie FSL - Rijsbergen NL

golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: GOLF3GTIi » pt paź 11, 2013 17:34

zapomniałem mechanik powiedział że to koszt razem z planowaniem głowicy czyli sama wymiana uszczelki w pl to 300-500 a planowanie ile kosztuje i ile mniej więcej to trwa jeszcze powiedział mi jeżeli będzie rysa na cylindrze to może byc do wymiany silnik



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: lukasz_bliw » pt paź 11, 2013 17:46

to ustalili co to cieknie ? Bo jak uszczelka to płyn byłby "przepalany" i uciekał przez rurę a nie kapał na zewnątrz. A ciśnienie sprężania nie potwierdzi uszczelki ?


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

leszekd86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 06, 2013 18:28

Re: golf mk4 1.9tdi 110km ucieka płyn chłodniczy filmik

Post autor: leszekd86 » pt paź 11, 2013 17:54

GOLF3GTIi pisze:zapomniałem mechanik powiedział że to koszt razem z planowaniem głowicy czyli sama wymiana uszczelki w pl to 300-500 a planowanie ile kosztuje i ile mniej więcej to trwa jeszcze powiedział mi jeżeli będzie rysa na cylindrze to może byc do wymiany silnik
witam,robiles w polskim warsztacie czy holenderskim?ile zaplaciles za ten rozrzad wogole?razem z czesciami,albo ile za robote wzieli.druga sprawa .skoro przed wymiana rozrzadu i termostatu sie nie grzal to widocznie cos jest z tym termostatem ze zbyt pozno sie otwiera ale zaluzmy ze jest nowy i sprawny to samo pompa wody nowa.moze zle odpowietrzyli po wymianie pompy wody (razem z rozrzadem) oraz termostatu.i teraz gadaja ze nagle uszczelka pod glowica.ta cena 400euro za wymiane uszczelki pod glowica z planowaniem to sporo moim zdaniem.wiadomo na zachodzie robocizna drozsza ele bez przesady w pl ok 500zl ten zabieg.a tak wogole bym uciekal jak od ognia od tego mechanika gdyby mi powiedzial ze jak zdejmie glowice w celu wymiany uszczelki pod glowica to gdy bedzie rysa na cylindrze to trzeba wymienic silnik,zenada jakas silnik sie wymienia gdy korby sie wysraja brak kompresji albo gdy zre olej na potege.ja bym zmienil mechanika ale rozumiem ze wolisz u niego robic bo to on ci robil rozrzad itp i dmyslam sie ze u niego auto stoji.wspolczyje ci ze musisz to tam robic.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości