Bieże Olej - Czy to koniec?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Radnaro » czw paź 10, 2013 02:29

Witam
Mam nieciekawą sytuacje. Moj golf mk2 to 1.6D. Niedawno wymieniłem mu olej . Facet uznał że silnik jest dobry i trzeba mu zalać pół syntetyk bo tylko mu to pomoże. (wcześniej miał mineralny). Wymienili i po jakiś 3tyś zapaliła mi sie na zakrecie kontrolka...zdziwiony patrze na bagnet a ten suchutki...to ja wystraszony odrazu wlałem oleju..weszły 2 butelki czyli 2l. Pojechałem już do znajomego mechanika i oni uznali że on pownien mieć mineralny i ten półsyntetyk mogł rozwalić uszczelniacze itp. Zalali mi cały silnik minerlanym spowrotem ( z nadzieja że może się uratuje)...i miałem oleju na Max. Po trasie (full auto, tył usiadł i 110km/h) i paru jazdach w miescie...czyli jakos 800km dzisiaj na bagnecie jest właściwy poziom. czyli półtora...wiec jeśli miedzy min a max jest litr to chyba poszło z 0.5l. Silnik ładnie chodzi, kompresje ma 32 na każdym, tylko ten olej nagle..niewiem co sie dzieje. kopcic niekopci, jak miałem full auto to troche pokopcił na biało zanim an trase niewyjechałem..a takto tylko jak odpale..no i jak depne to czarny (więc raczej typowo dieslowe). Czy to mozliwe ze ten pol syntetyk rozpierdzielił cały silnik i uszczelniacze są do roboty czyli konkretniejszy remont silnika?....Prosze o porady bo sie załamałem i wku... na tych pajaców co mi zalali pol syntetyka ; / Niewiem co mam teraz robić :(



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: ja4rqu » czw paź 10, 2013 13:05

między minerałem a pół syntetykiem praktycznie nie ma różnicy,jedynie temperatura płyniecia czy tbn.nie ma opcji żeby taki olej rozszczelnil Ci silnik.szukaj lepiej wyciekow.sprawdz zbiorniczek wyrównawczy czy tam nie ma oleju.ale stawiam na wyciek. Albo olej był podrobka.



Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Radnaro » czw paź 10, 2013 21:58

przed zalaniem pół syntetykiem miałem spory wyciek spod miski...okazało sie ze nie miałem uszczelki tylko silikon sam. Ale to zostało zrobione. Zalano mi Mobila 2000 chyba 10w40. i po 3000km bagnet był suchy itd. Potem po nastepnej wymianie zalano mi Lotosa 15w40 z nadzieja że się unormuje. W zbiorniczek zaglądałem i żadnych plam czy jakiś tęczowych kułek niewidziałem w wodzie/płynie. plam po postoju też niewidziałem żadnych....chyba że cieknie jakoś bez kapania. Albo jak miałem full oleju to sie rochlapał i wypalił.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: dominik7 » pt paź 11, 2013 09:45

Sprawdź odmę.
Mobila półsyntetyka nie masz co porównywać do Lotosa minerała, bo to jeden z najgorszych olejów.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: jhosef » pt paź 11, 2013 10:30

Radnaro pisze:Pojechałem już do znajomego mechanika i oni uznali że on pownien mieć mineralny i ten półsyntetyk mogł rozwalić uszczelniacze itp.
Pierdoły...
Ja teram mk2 zalałem 5W40 i jakoś rozszczelnienia się nie boję

To była Twoja pierwsza wymiana w tym aucie?



Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Radnaro » pt paź 11, 2013 13:30

Tak. mam w papierach ze wczensiej był na mineralnym. Z tym ze kiedy wymieniałem to kartki niemialem i niewidzialem co ma tam zalane.
teraz tak obejrzałem i dostrzegłem że bagnet tzn rurka w miejscu dzie się łaczy z blokiem silnika jest opackana pomaranczowym silikonem..tym samym co miałem w misce zamiast uszczelki. Może to tam jest pies pogrzebany i jak sie olej rozżadzi to tamtedy ucieka. Tylko czy taka nieszczlenośc może pobierać ok. 0.5 na 800km?

P.S. A co do Lotosa...no trudno....wydałem juz 2 razy na olej i niemam pieniedzy...wymienie jakos po 7k. i zaleje lepszy. Chyba że się sam podmieni ajk bede dolewał lepszego.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: jhosef » pt paź 11, 2013 13:45

To jak to była pierwsza wymiana od zakupu to nie olej jest temu winien. I zmiany nic tu raczej nie dadzą.
Najpewniej olej był zalany siuwaksem typu motodoktor i stąd po wymianie pojawiły się problemy. Szkoda pieniędzy na bezsensowne wymiany oleju. Trzeba zbadać silnik i uszczelnić.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Shmatan » pt paź 11, 2013 15:30

Przy takim spalaniu oleju powinieneś zostawiać niebieską chmurę za sobą - sprawdź czy na pewno nie masz wycieków bo to jedyne co mi do głowy przychodzi



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: vp-tdi » pt paź 11, 2013 15:39

do tego silnika jakiego bys nie nalał oleju to bedzie dobry olej ,te normy co są teraz a te co były kiedys to wielka przepać .teraz np w dieslu jest cf a kiedyś nawet tego nie pisali na bańkach .bo takich norm nawet nie robili. pisało tylko olej np mobil i oznaczenie i zazwyczaj to był 15w40

sprawdz najpierw czy masz jakieś wycieki .jeśli tak po wymieniaj oringi ,uszczelki itp w okolicach miejsc wycieków.


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

leszekd86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 06, 2013 18:28

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: leszekd86 » pt paź 11, 2013 18:09

pozwile sobie dodac cos od siebie.znajomy mial podobinie w audi 80 b3 1.8 benzyna wiem ze to nie disel i inna bajka ale uszczelniacze zaworowe sa tutaj i tutaj i kupil te audi w holandii niby maly przebieg 150tys i zalali w polsce castrola edga 5w40 niewiempo co ale zalali .zrobil tym autem 2000km i bylo dobrze az ktoregos dnia na trasie wpilo caly olej kontrolka oleju piszczala na bagnecie sucho.zacholowali po dlugim czasie na warsztat tam wlali jakis mineral bodajze i jezdzi do dzisiaj nic sie nie dzieje..silnik wpil ten syntetyk nagle jak wode w kiblu. a wlali mineralu i trzyma go i nic nie kopci jest ok. druga sprawa spotkalem sie z opiniam ze jednemu silnik wziol wiecej np mobila mineralnego a gdy zmienil na mineralny castrol to przestal tyle brac .to tylkoprzyklad z tymi markami oleju.ogolnie znajomy mechanik twierdzil od zawsze ze mineralny lotos to jak zupa a nie olej tymbardziej po 5ciu tys km :bigok: nigdy nie bylem za tym olejem do benzyniaka starego bym wlal,ale do disla wolalbym jakis motul castrol czy mobil chociaz wole te 2 pierwsze.ale kazdy wleje co uwaza.jesli ktos wlal doktora przed zakupem to inna sprawa proponuje mniej krecic go na obrotach.kiedys mialem audi 80 1.6 disel i bral litra oleju na 1000km i nie kopcil nic.wiec 0.5 na 800 km to nie tragedia.lotos 5 litrow to 60zl bodajze czyli jakies dolanie pol litra za 5-7 zl na 1000 km to nie tragedia.ja bym sprobowal z innym olejem moze spali go mniej proponuje wlac castrola 15w40 nastepnym razem to jakies 80zl za 5l



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: vp-tdi » pt paź 11, 2013 18:41

castrol a lotos to jeden kuj tylko inna etykieta .moim zdaniem szkoda kasy .jak już to motul tylko


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

leszekd86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 06, 2013 18:28

Re: Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: leszekd86 » pt paź 11, 2013 19:05

vp-tdi pisze:castrol a lotos to jeden kuj tylko inna etykieta .moim zdaniem szkoda kasy .jak już to motul tylko
castrol podobno juz dawno sie pogorszyl ostatnio leje mobil 10w40 do tdi vp. kiedys lalem castrol edga 5w40do mk4 sprowadzony z nl z przebiegiem 300kkm sprzedalem go jak mial 400kkm cofniety na 250 ale silnik byl do konca igla miodzio od wymiany do wymiany 10kkm na bagnecie ubylo ze 2 mn czyli bez dolewek chcialbym jeszcze takie trafic zaluje ze sprzedalem :-( dzis by mial 500tys i pewnie by smigal bdb wracajac do tematu.jezdzenie na oleju ktory sie dolewa i miesza z nowym to nie wyjscie ale skoro juz trzeba to bym wymienil taki olej itak po 5-7 tysiacach.czyli to wyjdzie przy tym lotosie 2x5litrow po 60zl kazda czyli nie tak duzo w porownaniu do teoretycznie lepszego jakiegos np motul to koszt 80-100zl za 15w-40 troche spalily cylindry pomimo ze ma dobra i rowna kompresje to itak moze palic olej mialem tak kiedys w ahu afn w passacie b5 i w audi a6 c5 tez afn mi bral z litr oleju na 10kkm i te silniki wszystkie naprawde zdrowe dynamika 100% odpalaly super zimne cieple .kompresje moze miec ale pierscienie olejowe swoja droga.w wolno ssaku odpada zarloczne turbo ale spalic iliwy troche moze uwazam za norme i akceptowalny poziom zuzycia w silniku disla grupy vag wolnossace litr na 10kkm czyli ze 2 srednie dolewki silnik z turbina 1,5 l na 10kkm jesli bierze wiecej to juz mi by nie pasilo.ale jeszcze raz do tematu owego golfa tragedi nie ma i moze sie unormuje i jeszcze spalanie oleju spadnie .



Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Radnaro » pn paź 14, 2013 00:42

jak spadnie to bedzie super. Narazie jedyny wyciek jaki udało mi się dostrzec to ten na rurce bagnetu. ale niewiem czy to mam na nowo opackac czyms czy to jest wymienne?

Ciezko powiedziec czy wczensiej byl zalany motodoktorem. Silnik praucje tak samo. Wczesniej miałem 5 plam pod autem przez ten brak uszczelki pod misa wiec olej tamtedy uciekał napewno. Teraz przy zimniejsyzch nocach troche gorzej odpala ale to opstawiam swiece bo dosc dlugo kontrolka sie swieci no i jak silnik juz cieply i sie nienagrzewaja to tez potrafi pokrecic wiec mysle ze sa do wymiany badz ktoras z 4 już niedaje tego ciepła co powinna.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Bieże Olej - Czy to koniec?

Post autor: Shmatan » pn paź 14, 2013 15:54

Radnaro pisze:no i jak silnik juz cieply i sie nienagrzewaja to tez potrafi pokrecic
Tutaj świece nie mają nic do gadania - bardziej stawiam np. na kiepską kompresje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości