[MK3 1Z] kontrolka świec - komputer zbzikował

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mefisto_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 28, 2006 18:09
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[MK3 1Z] kontrolka świec - komputer zbzikował

Post autor: Mefisto_vw » pn sie 28, 2006 22:09

Jestem nowy na forum ale czytam od dawna i wiele mi pomogło oraz zdobyłem troche doświadczenia ale z tym problemem nie mogłem sobie samodzielnie poradzić. Mam Golfa III 1.9 TDI Mianowicie chodzi o to że spaliły mi się kabelki od podnoszenia szyby u pasażera i od centrala na czas ich wymiany odpiąłem akumulator i po ponownym jego podłączeniu następujące objawy: kontrolka od świec świeci sie 15sek po zgaśnięciu odpalam silnik i po chwili zaczyna mrugać (wskazuje błędy), pedał gazu reaguje po 3 sek od wciśnięcia, duża utrata mocy podczas jazdy oraz na biegu jałowym 1300 obrotów zamiast 952 jak się rozgrzeje opadają do 1100 i lekko pływają.Problem mam od 2 dni dziś byłem na VAG-u i wykazało 5 błędów 1 z przepływomierzem 2 z immobilaiserem 3 z czujnikiem temp. cieczy 4 zwarcie z + i ostatni z doładowaniem mechanik powiedział że to wina kompa ponieważ nie możliwe żeby tyle rzeczy naraz padło więc zostawiłem go mu do zrobienia a jak nie da rady to chyba musze kupić nowy dużo kosztów się z tym wiąże bo już za vag 50 komp nowy ok. 400 i przeprogramowanie do immo kolejne 100zł i jeszcze vag dla pewności znowu 50zl:/ pomóżcie wszelkie porady mile widziane od czego mogło się tak stać spotkaliście sie z takimi objawami? z góry thx
Ostatnio zmieniony wt sie 29, 2006 16:33 przez Mefisto_vw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » wt sie 29, 2006 08:30

U taty w Vento jest coś podobnego (mrugająca kontrolka od świec żarowych) Brat chciał zamontować radio CD-Mp3 i zrobił zwarcie co spowodowało zapalenie się kontrolek na desce tak jakby przekrecić kluczykiem do położenia przed uruchomieniem rozrusznika. I własnie zaraz furę odpalił i zaczęła ta kontrolka mrugać. Na drugi dzień sprawdzamy świece patrzymy a tu wszystkie spalone. Oczywista kupiliśmy drugie ale problem występuje nadal. Niedawno mechannik jeździł z nim na VAg i wskazuje że nie ma przekaźnika od swiec żarowych. A to błąd on jest. Zobaczymy jak przyjda mrozki czy bedzie podgrzewac bo jak nie to leżę i kwiczę :grrr:

PS: Chyba kupie sobie kabelek VAG na USB do laptopa.
Ostatnio zmieniony wt sie 29, 2006 08:37 przez Lukassso, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Boogie

Post autor: Boogie » wt sie 29, 2006 08:34

Chyba USB? :wazniak:



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » wt sie 29, 2006 08:39

Chyba USB? :wazniak:
Już zmieniłem


Obrazek

Boogie

Post autor: Boogie » wt sie 29, 2006 09:08

A pomysł z kupnem VAGa nie jest taki zły, sam się nad kupnem zastanawiam.
Zwraca się po 3-4 kasowaniach błedów.
:satan: :satan: :satan:



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » wt sie 29, 2006 14:45

Dokłądnie tak ja jeszcze pocekam do temperatury poniżej +2 *C i wtedy okaze się czy musze kabel kupowac czy nie. Ale pewnie i tak kupię bo napewno nie raz się przyda. A do tego wójek ma Audi 80 B4 z 1994 z identycznym motorem więc jak coś będzie nie tak to się sprawdzi i u niego.
PS: Oczywiście za niewielką opłatą ;)


Obrazek

Mefisto_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 28, 2006 18:09
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Wszystko ok

Post autor: Mefisto_vw » czw paź 12, 2006 16:46

okazało się, że była to wina swarcia + z - i w kompie się coś zjarało a mrugająca kontrolka świec oznacza błędy w kompie. Jeżeli twój ojciec usunął błąd w silniku to teraz trzeba wywalić błędy vagiem ponieważ świece wymienione ale komp ma nadal zapisaną informację o błędzie i nadal mryga.



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » czw paź 12, 2006 17:38

Mefisto_vw, Jest dokładnie jak mówisz. Ojciec już w połowie września naprawił to ale nie było okazji napisać. Otóż taki fajny gościu podłączył VAG-a do Vento i okazało się:
- zablokowane grzanie świecami
- zablokowany czujnik przepływu powietrza
- i jeszcze jakaś mała blokada lub niepoprawność

Myślał że komp jest zjarany. Ale odblokował wsio i teraz jest wszystko ok. Za usuniecie i powrócenie kompa do najlepszych ustawień wział 30zł.
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 16:47 przez Lukassso, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 215 gości