pasek rozrządu poza obrysem koła zebatego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

pasek rozrządu poza obrysem koła zebatego

Post autor: Matiaz » pn wrz 30, 2013 22:54

Witam jak już w temacie jest mam problem bo ostatnio miałem wymienioną i zregenerowaną pompę wtryskową w moim golfie i po założeniu jej z powrotem i złożeniu rozrządu zauważyłem ze pasek na kole zębatym pompy wtryskowej wychodzi poza jej obrys i zbliża się do osłony metalowej gdzie sie dokręca pompe nic nie obciera ale to trochę dziwnie wygląda. Moje pytanie brzmi dla czego tak to jest?? koło usadziłem na osi pompy walnąłem kilka razy przez nasadkę w koło by lepiej siadło na osi klin jest wsadzony i sróba dokręcona zgodnie jak w instrukcji. inne koła były nie ruszane. z góry dzięki za pomoc



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

pasek rozrządu poza obrysem koła zebatego

Post autor: anaba255 » śr paź 02, 2013 22:23

Jeśli koło pasowe jest dobrze, to może pompa krzywo? Jak pasek schodzi do pompy, zwróć uwagę, czy pompa z prawej strony nie jest bliżej silnika, możesz dociągnąc śrubę od strony pasa przedniego. Zobacz jeszcze jak siedzi pasek na kole pasowym wałka pośredniego.



Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

pasek rozrządu poza obrysem koła zebatego

Post autor: Matiaz » czw paź 03, 2013 07:32

Cześć sprawdziłem te koło wałka pośredniego i pasek jest w nim ułożony idealnie na środku tak samo układa się pasek dobrze na kole wałka rozrządu tylko na tej pompie siedzi źle. po odpaleni silnika jak sie popatrzy na koło to trochę jest scentrowane ale wcześniej też tak miałem i było bobrze. nie patrzyłem do ustawanie pompy. jutro ją odkręcę i jeszcze raz ustawie choć wydaje mi się ze dobrze dolega do obudowy ale to jest wydaje się. wszystkiego dowiem się jutro. dzięki za podpowiedzi

dziś oglądałem tą pompę ale jej nie odkręcałem i jak patrzyłem na nią z góry to wydawała sie jak by była stręcona chodzi mi o to ze strona od silnika była bardziej wciśnięta do obudowy do której sie przykręca, a od strony pasa przedniego normalnie wygląda tu dam zdjęcie z google i pakaże o co mi chodzi
Obrazek
tam gdzie pisze ta strona to mam jak by ją bardziej wciśnięta do obudowy niż tą nie zaznaczoną. czy może być ze blacha sie rozdwoiła czy coś takiego



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

pasek rozrządu poza obrysem koła zebatego

Post autor: arka10 » pt paź 04, 2013 22:04

Zadzwoń. 797384613.



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

pasek rozrządu poza obrysem koła zebatego

Post autor: anaba255 » pt paź 04, 2013 22:51

Trudno powiedziec tak na odległość, może coś podeszło?
Pompa powinna równo siedzieć w łapie, przy ustawianiu kąta wtrysku(na słuch) jak pompa jest lekko poluzowana na śrubach widać taki efekt, że pasek nie idzie równo po kole, po dokręceniu jest dobrze.



Awatar użytkownika
Matiaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn sty 14, 2013 00:15

pasek rozrządu poza obrysem koła zebatego

Post autor: Matiaz » wt paź 08, 2013 19:04

hejka sorki ze dopiero ale miałem weny twórczej na pisanie. co do tego paska to wyjąłem pompę i obczaiłem tak wszysko i było ok urwała się tylko dola śrubka ale wstawiłem nową poza tym wszysko leży jak powinno i pasek dalej jest *#cenzura#*....Myślałem początkowo ze żle wsadziłem napiczacz ale jest to nie realne więć odpada dolny wałek jest dobrze osadzony bo wcześniej był rozrząd robiony i wymieniane były uszczelnienia wieć też odpada ze klin sie zwalił czy coś takiego koło ameliniowe pośrednie jest równe i odpowiednio odsunięte od obudowy. Mam jedną w zasadzie dwie teorie takie ze za mało weszło koło na stożek wałka pompy albo po regeneracji pompy coś mi *#cenzura#*... w niej chodz silnik chodzi dobrze. weęc nie wiem czy to olać czy nie. Paska nie niszczy tak na dobrą sprawę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 107 gości