Golf iii 1.9 tdi 110km afn wibracje

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MłOdYGs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 27, 2011 21:20

Golf iii 1.9 tdi 110km afn wibracje

Post autor: MłOdYGs » sob wrz 21, 2013 15:22

Witam mam problem w swoim nowo kupionym Golfie problem a dotyczy on wibracji silnik 1.9 tdi 110km AFN silnik seria nic nie ruszany bardzo czuć wibracje w srodku w samochodzi deska rozdzielcza boczki od drzwi na fotelach i na kierownicy.. licze sie z tym ze diesel i tak zawsze ma tam wibracje ale nie takie :) dodam jeszcze ze rolka od napinacza od alternatora skacze jak poj... :) i szajba od wału tak jak by chodzila na boki jak by była scetrowana czy cos.. dodam jeszcze ze kiedy sie doda gazu tak gdzies na 1100 1200 to nie czuc tego.. i druga sprawa dochodza głosne dzwiki z strony rozrzadu,był robiony i nie wiem czy nie czasem ta rolka od napinacza tez tak nie hałasuje :) moze miał tez ktos taki problem :) Wielkie dzieki za odpowiedz :)



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Golf iii 1.9 tdi 110km afn wibracje

Post autor: stefano189 » sob wrz 21, 2013 15:28

mocne gibania koła pasowe radzę nie bagatelizować, tylko sfrezować czoło wału i naprawić jak trzeba.

odnośnie rolki napinacza, można zmniejszyć skakanie, poprzez zamontowanie rolki altka ze sprzegiełkiem Ina koszt okolo 160 zeta. Napinacz też trzeba s[prawdzic

a jesli chodzi o ogolne wibracje jednostki napędowej, to jeśli to afn, to może byc dwumasa na wykończeniu lub poduszki wyrąbane. Tak czy siak, od poduszek trzeba zacząć sprawdzanie. :rotfl:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

MłOdYGs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 27, 2011 21:20

Golf iii 1.9 tdi 110km afn wibracje

Post autor: MłOdYGs » sob wrz 21, 2013 15:51

Tylko ze własnie ono raz sie giba raz nie ta szajba wału.. znaczy to moze nie byc szajba tylko pasek i on robi złudzenie.. aha czyli jak wymienie sprzegiełko alternatora i rolke to powinno juz całekiem przestac stukow ? i tak własnie Afn maja wibracje bardzo ? bo mam tego pierwszygo i nigdy afn-em nie jezdziłem i pytam dlatego..Dwumas własnie tego sie spodziewałem



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Golf iii 1.9 tdi 110km afn wibracje

Post autor: stefano189 » sob wrz 21, 2013 17:47

ja nie twierdze że to na 100% dwumas, proponuje tylko zacząc poszukiwać usterki od rzeczy takich do których łatwiejszy jest dostęp, bo żeby oblukać dwumas to trzeba się ze skrzynią bawić :kac: .

Afn nie ma prawa drżeć więcej niż inne auta na pompie, chyba że coś go boli.

Od razu sprzegiełka nie wymieniaj, sprawdź po kolei wszystkie rolki i napinacz, jeśli będą ok, to wtedy można zmienić rolkę altka na taka ze sprzęgłem.

Profilaktycznie mozna zaczac od wymiany paska wielorowkowego, wiele nie kosztuje a 1 element można wykluczyć :hmm:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

MłOdYGs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 27, 2011 21:20

Golf iii 1.9 tdi 110km afn wibracje

Post autor: MłOdYGs » ndz wrz 22, 2013 08:15

to ja wiem :) zeby szukac tylko chodzi mi glównie jakie on ma drgania ten afn takie np jak 1z ? czy mniejsze ? bo u mnie w srodku wszystko sie "trzepie" :) i to nie jest fajne



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

Golf iii 1.9 tdi 110km afn wibracje

Post autor: bzdzioch1 » ndz wrz 22, 2013 18:57

profilaktycznie to mozna wziąć rutinoscorbin :hmm: kolego na kanał oblukaj wydech poduszki silnika to tak na początek silnik nie chodzi za głośno (twardo) jakie ma obroty?



MłOdYGs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 27, 2011 21:20

Golf iii 1.9 tdi 110km afn wibracje

Post autor: MłOdYGs » ndz wrz 22, 2013 23:49

obroty sprawdzałem pod Kts-em 900obr poduszki sprawdzałem juz nie wylane sa.. ani nic z wydechem bo jak by tak bylo to nie siedział bym tu tylko robił na warsztacie z tym tylko chce zapytac po prostu co i jak bo pierwszy raz mam Afn-a



MłOdYGs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 27, 2011 21:20

Golf iii 1.9 tdi 110km afn wibracje

Post autor: MłOdYGs » wt wrz 24, 2013 17:21

Sory za pp ale chce jeszcze zapytac o to co myslicie o tym dwumas nie wiem w jakim jest stanie ale dziwi mnie to bo bierze przy samej podłodze to wyglada na to jak by był nowy bo jak jest wyjechany to bierze na samym koncu juz a tu na odwrót jest i nie wiem własnie czy trzeba go odpowietrzyc czy co.. bo nie ma takiego ciagniecia tylko puszcza sie i odrazu zrywa i jedzie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 145 gości