Problem z EGR (PRZERYWA) - wymiana zaworu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mati2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z EGR (PRZERYWA) - wymiana zaworu

Post autor: mati2010 » śr wrz 11, 2013 12:24

Witam wszystkich,mam problem odnośnie zaworu EGR w Borze 1.9 PD zawór cieknie i czasami w trakcie jazdy szaleje przerywa mi auto a po odłaczeniu jest ok po ponownym podłaczeniu jest dobrze caly dzien a nastepnego znow lub za jakis czas to samo.

Kupiłem juz nowy egr ale z Passata i gruszka jest z drugiej strony i moje pytanie czy da się ją przełożyć zeby była z drugiej strony EGRU???



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Problem z EGR (PRZERYWA) - wymiana zaworu

Post autor: italiano_83 » śr wrz 11, 2013 19:55

Chcesz pruć sterowanie klapy gaszącej zamontowanej w EGR, to nie będzie takie łatwe już pomijam fakt mocowania - pewnie wprasowane, to na dodatek klapkę gaszącą trzeba będzie odciąć od wałka do którego jest "zgrzana" bo inaczej nie go nie wyciągniesz.
EGR ciekł z tych dwóch "dziurek" ? czy z pod grzybka czy z łączenia z kolektorem .. jak z dziurek z pod grzybka, to zawsze można zostawić starą obudowę EGR wraz z klapą gaszącą i jedynie zlikwidować całkowicie EGR- zaślepiając go klasycznie z dołu i wyciągając sworzeń nim sterujący i zaślepiając jego prowadnicę z góry.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

mati2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z EGR (PRZERYWA) - wymiana zaworu

Post autor: mati2010 » śr wrz 11, 2013 20:08

aha rozumie to kupie nowy juz,a cieknie olej z tych dwóch dziurek pod grzybkiem ,a moze ktoś wie dlaczego jak jest podłaczony egr (n18) to szarpie dosc czesto a jak odłacze to spokój,wyraznie widać ze egr sie zamykał w trakcie jazdy bo kiedys widziałem



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Problem z EGR (PRZERYWA) - wymiana zaworu

Post autor: italiano_83 » śr wrz 11, 2013 20:19

Uszkodzona jest prowadnica więc jest nieszczelność, co za tym idzie nie ma płynnego sterowania membraną która jest w tym "grzybu" - więc spaliny lecą sobie w dolot jak chcą, a nie jak tego sobie życzy sterownik.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

mati2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z EGR (PRZERYWA) - wymiana zaworu

Post autor: mati2010 » sob paź 12, 2013 20:30

ponawiam temat odnosnie przerywania zaworu bo kupiłem nowy EGR i testowalem caly dzień i bylo ok a na drugi dzień już zaczęło szarpać autem zamyka się w czasie jazdy tak mi się wydaje bo widziałem kiedys jak był stary i jest znów to samo brak pomysłow co może być nie tak

jest nowy EGR
nowy zaworek zwrotny czarno-biały
był kupiony nowy zawór od sterowania egrem czy moze być wadliwy???(nie jestem pewny czy był dobry)
weze podcisnieniowe są ok wymienione prawie wszystkie



mati2010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z EGR (PRZERYWA) - wymiana zaworu

Post autor: mati2010 » ndz paź 13, 2013 22:20

dzis wyciągnołem elektrozawór od egr nie ten z pod podszybia tylko ten co jest na kolektorze i podłaczałem na krótko cyka więc raczej dobry a ten n18 nie był jeszcze wymieniany moze on się zacina i takie jaja powstają ??? moze ktoś wie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości