Golf 4 1.9 Tdi 90km - Problem przy odpalaniu (rozwiązany)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Golf 4 1.9 Tdi 90km - Problem przy odpalaniu (rozwiązany)

Post autor: Solaris22 » śr sie 21, 2013 18:56

Witam,

Niedawno kupiłem swojego pierwszego diesla. Mam go już tydzień i wszystko do tej pory było ok, jednak dzisiaj przy odpaleniu po 3/4 godzinnym postoju auto chodziło jakby na 3 gary. Od razu go zgasiłem i po ponownym odpaleniu auto chodziło już elegancko. Dowiedziałem się od mechanika, że to może być uszkodzona świeca, więc trochę się uspokoiłem jednak po powrocie do domu i kolejnym około półgodzinnym postoju odpalałem auto i teraz był kolejny objaw, mianowicie po odpaleniu było słychać takie tarcie jakby blacha o blachę i nie wchodził na obroty,(w sumie to nawet nie wiem czy odpalił tak do końca, bo się wystraszyłem) gazu nie wciskałem, tylko od razu go zgasiłem i po ponownym przekręceniu kluczyka było wszystko ok. Do teraz to się nie powtórzyło, a sprawdzam co kilka godzin. Poprzedni właściciel wspominał, że do wymiany będzie bendiks ale dotąd nie zauważyłem żeby coś z nim było nie tak oprócz tego, że czasami po odpaleniu sobie zarzęzi przez sekundę lub dwie. Czy to metaliczne tarcie może być przez ten bendiks ewentualnie przez cały rozrusznik?
Silnik ma oznaczenie ALH.

Pozdrawiam,
Marek
Ostatnio zmieniony ndz kwie 12, 2015 00:05 przez Solaris22, łącznie zmieniany 2 razy.


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Golf 4 1.9 Tdi 90km - Dziwne zachowanie przy odpalaniu

Post autor: Solaris22 » czw sie 22, 2013 12:45

Nikt się nie wypowie?


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf 4 1.9 Tdi 90km - Dziwne zachowanie przy odpalaniu

Post autor: italiano_83 » czw sie 22, 2013 13:24

Solaris22 pisze:Nikt się nie wypowie?
Przecież tu nikt na etat nie pracuje..
Solaris22 pisze:Dowiedziałem się od mechanika, że to może być uszkodzona świeca,
Nie ma co świetna porada mechanika - dłonie składają się do oklasków...
Solaris22 pisze:Czy to metaliczne tarcie może być przez ten bendiks ewentualnie przez cały rozrusznik?
Rozrusznik co najwyżej zawyje przy rozruchu silnika jak bendiks nie odbija w porę. Lepiej ściągnij pokrywę zaworów i sprawdź wałek i popychacze czy nie widać przytarć. - może któryś się podwiesza.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Golf 4 1.9 Tdi 90km - Dziwne zachowanie przy odpalaniu

Post autor: Solaris22 » czw sie 22, 2013 13:56

italiano_83 pisze:Przecież tu nikt na etat nie pracuje..
Masz rację. Nie daje mi to spokoju, dlatego chciałem żeby się ktoś jak najszybciej wypowiedział.
italiano_83 pisze:Nie ma co świetna porada mechanika - dłonie składają się do oklasków...
Mówiłem mu, tylko o tym pierwszym przypadku to z tym tarciem było później. Postawił, aż tak złą diagnozę?
italiano_83 pisze:Rozrusznik co najwyżej zawyje przy rozruchu silnika jak bendiks nie odbija w porę. Lepiej ściągnij pokrywę zaworów i sprawdź wałek i popychacze czy nie widać przytarć. - może któryś się podwiesza.
No rozrusznik wyje sobie dosyć często. Z tym zdejmowaniem tej pokrywy to chyba do mechanika pojadę, bo sam pewnie nie będę umiał tego sprawdzić.
Od wczoraj się to nie powtórzyło, a odpalałem już kilkanaście razy. W ogóle żadnych objawów nie ma do tej pory. Za każdym razem nagrywam start silnika także jak się to powtórzy to zamieszczę tutaj filmik.

Edit:
Dodatkowo przy tym pierwszym odpalaniu auto zakopciło w kolorze czarnym dlatego też uwierzyłem mechanikowi, że to może być świeca.


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf 4 1.9 Tdi 90km - Dziwne zachowanie przy odpalaniu

Post autor: italiano_83 » czw sie 22, 2013 14:12

Świece żarowe startują jak temp płynu spada poniżej 5/7C przyznasz, że obecnie trudno jest o takie temperatury nawet z rana.
Solaris22 pisze:No rozrusznik wyje sobie dosyć często.
To trzeba go zdemontować i sprawdzić co się dzieje z elektromagnesem, porada czyszczenia rozrusznika jest w dziale faq ..
Solaris22 pisze: W ogóle żadnych objawów nie ma do tej pory. Za każdym razem nagrywam start silnika także jak się to powtórzy to zamieszczę tutaj filmik.
To wstrzymaj się na razie szukaniem problemu, jak będziesz miał nagranie to wrzuć do tematu, a i samemu mechanikowi też może się przydać przy diagnozowaniu.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Golf 4 1.9 Tdi 90km - Dziwne zachowanie przy odpalaniu

Post autor: Solaris22 » czw sie 22, 2013 14:21

Może aż tak zimno nie było ale było tak około 10/12C
italiano_83 pisze:To trzeba go zdemontować i sprawdzić co się dzieje z elektromagnesem, porada czyszczenia rozrusznika jest w dziale faq ..
Chyba tak będę musiał zrobić ;)
italiano_83 pisze:To wstrzymaj się na razie szukaniem problemu, jak będziesz miał nagranie to wrzuć do tematu, a i samemu mechanikowi też może się przydać przy diagnozowaniu.
Łatwo jest powiedzieć, żeby nie szukać ale sam pewnie jak coś usłyszysz u siebie w aucie to odrazu szukasz przyczyny. :P U mnie jest to trochę spotęgowane, bo dopiero kupiłem to auto, a wcześniej miałem mk2 b/g i tam nic skomplikowanego nie było i żadnych takich cudów nie miałem. :D


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Golf 4 1.9 Tdi 90km - Dziwne zachowanie przy odpalaniu

Post autor: Solaris22 » ndz wrz 08, 2013 12:29

Witam,
Problem nadal występuje, chciałem to nagrać ale nie da rady, bo zdarza się to raz na 30 odpaleń :D

Moje pierwsze spostrzeżenia były trochę błędne, pewnie dlatego, że trochę panikowałem :P Po kilku już takich odpaleniach stwierdzam, że to bardziej uderzenie niż tarcie.
Tak jakby coś uderzało o siebie, towarzyszy temu buczenie i drgania na karoserii, choć nie zawsze. Nieraz jest po prostu uderzenie jakby coś uderzało o blachę (w ogóle jest to bardzo specyficzny dźwięk) Nie jest też tak jak myślałem wcześniej, że auto nie odpala, otóż odpala normalnie, a dźwięki te trwają ok 2sek. i ustają. Czy może to być związane z wydechem? Patrząc pod spód widziałem ostatnio w przedniej części wydechu na rurze srebrną taśmę do doraźnego uszczelnienia wydechów. Kolejna sprawa to drgania nadwozia, otóż czasami przy dojeździe do świateł trochę zatrzęsie budą ale to nie zawsze się zdarza. Może to też ma jakiś związek?

Pozdrawiam,
Marek

Edit 12.04.2015

Jakby ktoś miał podobny problem to u mnie był to rozrusznik. Po wymianie jest wszystko ok.


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości