Problem po wymianie nagrzewnicy Jetta A2 1.6 diesel Pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bartek1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 09:43

Problem po wymianie nagrzewnicy Jetta A2 1.6 diesel Pomocy

Post autor: Bartek1983 » czw wrz 05, 2013 20:12

Panowie mam problem tego typu iż po wymianie nagrzewnicy i teraz co zrobiłem:
odpaliłem auto i czekałem na włączonym silniku i na włączonym na maxa ogrzewaniu aż włączy się wentylator czyli termostat puści obieg i odpowietrzy się układ chłodzenia.Trwało to jakiś czas(myślę że nawet po mojemu troszkę długo...) aż w pewnym momencie wskazówka wody z 3/4 poziomu spadła na 1/3 poziomu.Wyszedłem z auta i spojrzałem pod maskę:wąż który wychodzi na dole z chłodnicy w końcu zrobił się gorący i po chwili włączył się wentylator..czyli niby wszystko ok termostat sie otworzył i poszło wszystko super....aleeeeeee Panowie i Panie po pierwsze nigdy nie miałem tak gwałtownego spadku temp na wskaźniku....a po drugie to w tym momencie odpuściłem i pomyślałem że będzie wszystko ok.Po około godzinie ponownie odpaliłem auto i musiałem przejechać około 8 km do domu.Na początku wszytko było ok temp wody na wskaźniku podnosiła się powoli i w pewnym momencie była na połowie wskaźnika tak jak zawsze...ale po chwili spadła na niecałe 1/3 stanu wskaźnika czego nigdy wcześniej nie było !!! auto jak się nagrzało na połowe wskaźnika to tak się trzymało chyba że w dużych korkach i lecie podskakiwało na 3/4 i wtedy włączał się wentylator i ponownie schodziło do połowy skali.Tym czasem po wymianie nagrzewnicy i regeneracji blach sterujących powietrze temp wody na wskaźniku szaleje......:( Panowie co jest granie????



Bartek1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 09:43

Problem po wymianie nagrzewnicy Jetta A2 1.6 diesel Pomocy

Post autor: Bartek1983 » czw wrz 05, 2013 20:26

teraz wskazówka szaleje strasznie raz jest na 0 raz na pół skali generalnie nigdy nie miałem z nią problemu pokazywała jak w zegarku,ale wczoraj wymieniałem nagrzewnice i dzisiaj już wskazówka głupieje głownie jest na skali troszke powyżej minimum.....co jest grane?



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Problem po wymianie nagrzewnicy Jetta A2 1.6 diesel Pomocy

Post autor: J.B.S. » czw wrz 05, 2013 20:37

Ogrzewanie Ci działa? Widze dwie opcje albo nie odpowietrzone ,albo szwankuje Ci czujnik.miałem tak kiedys jak nalało mi sie wody we wtyczke od czujnika ,przedmuchalem powietrzem wysuszyłem i wszystko grało.



Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Problem po wymianie nagrzewnicy Jetta A2 1.6 diesel Pomocy

Post autor: areczek0000000 » czw wrz 05, 2013 21:09

Sprawdź przewody na czujniku temperatury silnika,zaśniedziały wsuwki lu poluzowane.


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Bartek1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 09:43

Problem po wymianie nagrzewnicy Jetta A2 1.6 diesel Pomocy

Post autor: Bartek1983 » pt wrz 06, 2013 08:44

Ogrzewanie działa jakoś w miarę(szału nie ma ale ciepłe powietrze leci)jak ponowie sprawdzić odpowietrzenie? posprawdzam to wszystko w miarę możliwości ale nie za bardzo wiem gdzie ten czujnik się znajduje..może ktoś podpowiedzieć?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Problem po wymianie nagrzewnicy Jetta A2 1.6 diesel Pomocy

Post autor: grandi » pt wrz 06, 2013 11:01

Zalales plyn , jak sie termostat otworzył cały plyn uciekł w chłodnicę , dolewaj płynu az sie odpowietrzy , to normalne , powinienec zalac chlodnice przez gorny waz


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

forte
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 23, 2012 10:53

Problem po wymianie nagrzewnicy Jetta A2 1.6 diesel Pomocy

Post autor: forte » pt wrz 06, 2013 11:50

To ja tez wrzucę kamyczek do tej dyskusji. Co prawda nie będę się mądrzył jaki jest powód problemów ze skokami wskazań temperatury ale podniosę temat czy pomyślałeś Bartek, żeby przy wymianie nagrzewnicy wyczyścić układ chłodzenia? Sytuacja jest taka, że układ się przez lata zanieczyszcza (kawitacją, odkładaniem się rdzy i kamienia). Te złogi odkładają się nie tylko w chłodnicy i nagrzewnicy ale co najbardziej istotne w bloku silnika, obniżając odbieranie temperatury z niego. Widziałem wiele razy co się wydobywa z układu podczas takiego czyszczenia.
Pewnie zaraz mnie zakrzyczycie, że z chłodnicy poleje się jak z durszlaka !!! Tak , to prawda jest takie ryzyko, ale co lepiej w czasie trasy na wakacje stanąć w polu z dymiącym silnikiem?
Poza tym nowy element, nowa chłodnica albo nagrzewnica , zachowa się jak opróżniony śmietnik. Wszystkie złogi tam trafią. Jest spora możliwość, że ten nowy element nie pojeździ długo bezawaryjnie. Co wy na to?



Bartek1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 09:43

Re: Problem po wymianie nagrzewnicy Jetta A2 1.6 diesel Pomo

Post autor: Bartek1983 » sob wrz 07, 2013 12:09

grandi pisze:Zalales plyn , jak sie termostat otworzył cały plyn uciekł w chłodnicę , dolewaj płynu az sie odpowietrzy , to normalne , powinienec zalac chlodnice przez gorny waz
kolego nie zmieniałem płynu ponieważ mam niedawno zmieniany,odpiąłem węże od nagrzewnicy i przy tej operacji uciekło bardzo mało płynu,po zamontowaniu nagrzewnicy założyłem węże poczekałem aż włączą się wiatraki i tyle..
a wskaźnik temp teraz raz pokazuje coś raz nie,......załamka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości