[mk3 TDI] problem z kontrolka świec

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Galad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 06:59
Lokalizacja: Katowice

[mk3 TDI] problem z kontrolka świec

Post autor: Galad » ndz sie 27, 2006 08:33

Witaycie, jestem posiadaczem golfa III TDI z 97r. Tak więc autko super odpala, nie ma z nim zadnych kłopotów, przed odpaleniem silnika kontrolka grzania świec pali się krótko, ale po odpaleniu (po jakiś 10-20s.) zaczyna migać i nie przestaje... Nie miałem do tej pory diesla i nie mam pojęcia co to oznacza. help me :otepienie:


YNWA

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz sie 27, 2006 08:57

Musisz podjechać na Vaga i wykasować ew. błędy.
Następnym razem użyj opcji "szukaj"bo było o tym bardzo dużo.I witamy na Forum.



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » ndz sie 27, 2006 13:06

Kontrolka ta jest nie tylko od grzania swiec bo w lato nie beda grzaly ma tez za zadanie sprawdzenie czy ecu dziala poprawnie ja mialem taki obijaw ze auto przerywalo i swieca sie na chwile zapalala a czasem nawet gasl jednak po naprawieniu przekaznika dziala wszystko oki. :pub:



Awatar użytkownika
Galad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 06:59
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Galad » ndz sie 27, 2006 17:39

teraz uświadomiłem sobie w czym jest problem, autko jest parę dni temu przezemnie kupione, poprzedni własciciel zainstalował dodatkowe zabezpieczenie przeciw kradzieży (za dużo jednak mi o nim nie był w stanie powiedzieć), które mi się załączyło (wraz z awaryjnymi), stanąłem na drodze żeby sprawdzić co jest grane i również załączyłem światła awaryjne, podejrzewam że problem się pojawił po tym jak komputer dostał dwa sygnały o załączeniu świateł awaryjnych - nic to podłaczam go do vaga
i dzięki za pomoc :grin:


YNWA

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » ndz sie 27, 2006 21:05

Galad pisze:podejrzewam że problem się pojawił po tym jak komputer dostał dwa sygnały o załączeniu świateł awaryjnych
Swiatla awaryjne (jak i wszystkie inne) sa poza sterowaniem komputera, komputer nie wie czy sa wlaczone czy nie. Jezeli miga ci kontrolka swiec to znaczy powazny blad w sterowaniu silnikiem (przy mniejszych bledach kontrolka ta nie miga tylko jest zapisywany nr bledu w pamieci).



Awatar użytkownika
Galad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 06:59
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Galad » sob wrz 02, 2006 07:23

podpiąłem do vaga, wyskoczył błąd immobilaizera... skasowałem i jest na razie ok, w sumie w międzyczasie dwa razy się zdarzyło że silnik odpalał na krótką chwilę i gasł - to pewnie to, tak więc immobilaizer do roboty...


YNWA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości