[MK3 1Z] silnik "przerywa" przy przysp

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mmart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 25, 2006 01:14
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

[MK3 1Z] silnik "przerywa" przy przysp

Post autor: mmart » pt sie 25, 2006 01:23

Witam:) Nie przeglądałem dokładnie całego forum, może ktoś już "miał" coś podobnego...
Przy przyspieszaniu-w zakresie obrotów od 2500-3000 silnik "przerywa", tak jakby nie dostawał paliwa.
Komputer nic nie wykazał, bo podejrzewam, ze nieobciążony nie pokazuje tych słabych momentów....
Wymienione filtry - paliwa, powietrza, przepływomierz sprawny...
Usunięte nieszczelności w układzie zasilania ...
W serwisie nie mają na to pomysłu!?
"może pompa, ale to nic nie wiadomo, bo z przerywaniem nie mielismy jeszcze do czynienia".
Poza tym wszystko ok- silnik ma normalna moc, zapala bez zarzutu, na biegu jałowym pracuje idealnie...
Nie wiem co moze byc tego przyczyna; boje sie wyprzedzać, bo przez szarpanie krzyczą wszyscy pasażerowie...
Pomocy :|
Z góry dzięki...
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 22:17 przez mmart, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt sie 25, 2006 08:11

próbe dynamiczną na VAGu trza zrobić, na postoju nie wszytstko pokazuje. swoją drogą znajdź sobie inny serwis :)


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

mirk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 20, 2006 08:36
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: mirk » pt sie 25, 2006 08:16

hmmm... ja bym sprawdzil filtr paliwa bo czesto na powrocie zasysa duze ilosci powietrza


Pozdrawiam
Mirk

Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » pt sie 25, 2006 12:42

Przy przyspieszaniu-w zakresie obrotów od 2500-3000 silnik "przerywa"
Sprecyzuj "przerywa"
jaka częstotliwość? Czy przerywa na długo? czy może raczej poszarpuje z dużą częstotliwością zależną od obrotów??



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pt sie 25, 2006 18:20

jesli przerywa przy przyspieszaniu w zakresie 2500 - 3000 obrotow (glownie 4 i 5 bieg) i nie da sie zbytnio jechac stala predkoscia w tyn przedziale to stawialbm na zasyfiony nastawnik w pompie wtryskowej

u mnie wystepowalo takie szarpanie poczatkowo rzadko potem czesciej i z czasem na wszystkich biegach - pomoglo czyszczenie nastawnika


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

km22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob sty 21, 2006 04:22
Lokalizacja: Zagórzany

Post autor: km22 » pt sie 25, 2006 20:02

Jeśli dzieje się to przy 2500-3000 na 4-5 biegu tak koła 120 km/h pedał na max to może być problem z turbiną. Ja miałem coś takiego winny był zastany mechanizm otwierający zawór przelotowy. Ale w takim przypadku należy sprawdzić N75(ma pstrykać jak zapłon jest włączony) wężyki sterujące turbiną(czy są szczelne) i samo turbo czy tłoczy i czy nie żre oleju :) Powodzonka Mi się udało po trzy miesięcznej batalji :)



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » pt sie 25, 2006 21:59

km22 pisze:Jeśli dzieje się to przy 2500-3000 na 4-5 biegu tak koła 120 km/h pedał na max to może być problem z turbiną. Ja miałem coś takiego winny był zastany mechanizm otwierający zawór przelotowy. Ale w takim przypadku należy sprawdzić N75(ma pstrykać jak zapłon jest włączony) wężyki sterujące turbiną(czy są szczelne) i samo turbo czy tłoczy i czy nie żre oleju :) Powodzonka Mi się udało po trzy miesięcznej batalji :)
ja rowniez stawiam na N75 - bynajmniej pierwsza rzecz do sprawdzenia, ten problem mialo chyba z 3/4 uzytkownikow TDI :)


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sie 25, 2006 22:49

bizak pisze:ja rowniez stawiam na N75 - bynajmniej pierwsza rzecz do sprawdzenia, ten problem mialo chyba z 3/4 uzytkownikow TDI
Wtedy bylby notlauf, a nie przerywanie i prawdopodobnie 00575, a mmart pisze:
mmart pisze:Komputer nic nie wykazał



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » pt sie 25, 2006 22:56

inek01 pisze:
bizak pisze:ja rowniez stawiam na N75 - bynajmniej pierwsza rzecz do sprawdzenia, ten problem mialo chyba z 3/4 uzytkownikow TDI
Wtedy bylby notlauf, a nie przerywanie i prawdopodobnie 00575, a mmart pisze:
mmart pisze:Komputer nic nie wykazał

hmm ja mialem szarpanie jw i na VAGu zadnych bledow - wymiana N75 pomogla


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pt sie 25, 2006 23:41

bizak pisze:ja mialem szarpanie jw i na VAGu zadnych bledow - wymiana N75 pomogla
Co wcale nie oznacza ze zawsze pomoze. Taki efekt (dokladnie) moze dac kilka roznych przyczyn, zanieczyszczony nastawnik, problem z czujnikiem podniesienia iglicy wtrysku, zawor N75 i jeszcze inne. Wiekszosc tych przyczyn nie jest wykazywana przez komputer jako blad. Opisano tu (na forum) jak znalezc wiekszosc z tych przyczyn - np. czujnik podniesienia iglicy przez stukanie wtrysku (tego z czujnikiem) na postoju przy ok. 2000 obr. itd. Trzeba szukac i sprawdzac.



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » pt sie 25, 2006 23:46

dziechu pisze:
bizak pisze:ja mialem szarpanie jw i na VAGu zadnych bledow - wymiana N75 pomogla
Co wcale nie oznacza ze zawsze pomoze. Taki efekt (dokladnie) moze dac kilka roznych przyczyn, zanieczyszczony nastawnik, problem z czujnikiem podniesienia iglicy wtrysku, zawor N75 i jeszcze inne. Wiekszosc tych przyczyn nie jest wykazywana przez komputer jako blad. Opisano tu (na forum) jak znalezc wiekszosc z tych przyczyn - np. czujnik podniesienia iglicy przez stukanie wtrysku (tego z czujnikiem) na postoju przy ok. 2000 obr. itd. Trzeba szukac i sprawdzac.
Oczywiscie masz calkowita racje, wiele przyczyn moze byc, ja podalem swoj przyklad, no i tak jak piszesz trzeba szukac, ja dluuuugo szukalem, ale znalazlem ;)


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » sob sie 26, 2006 01:19

Ja miałem cos takiego że przerywał mi na chwilę (zapalenie sie kontrolki swiec ) i gasł i wyskakiwał bład elabu jednak pozniej było to zrobione zero błedów i dalej to samo jednak przekaznik 109 był winny całego zamieszania może tak też jest w twoim przyapdku.



irwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:02
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: irwin » sob sie 26, 2006 15:07

Jeśli szarpie w tym przedziale obrotów proponuję najpierw sprawdzic potencjometr pedału przyśpieszenia a potem nastawnik pompy. Sprawdz czy z przodu pompy wtryskowej w poblizu zaworu odłączającego masz oznaczenie HDK. Jeśli go nie będzie jest duże prawdopodobieństwo ze to czujnik połozenia dzwigni przyśpiewszenia ma przerwę na bierzni.



jrk_b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 20:47
Lokalizacja: Toruń

Post autor: jrk_b » sob wrz 09, 2006 21:01

Niestety mam podobne zmartwienie.
(Moze ktos polecic dobrego speca od tdi w TORUNIU/BYDGOSZCZY???)
U mnie objawia sie to tak:
przy wkrecaniu sie na wyzsze obroty - na 3ce jest to okolo 3,6 tys, na biegu 4-5 obroty ok 2,8 tys w zwyz, silknik rozpedzajac sie, przestaje przybierac na mocy na ulamek sekundy, po czym znowu czuje ze przyspiesza, by za chwilke ponownie poczuc jak robi sobie "pauze" w przyspieszaniu. Ta przerwa to naprawde ulamek sekundy, ale uczucie przy przyspieszaniu jest takie, jakby auto rwalo sie do przodu falami.
Przeczytalem powyzsze posty i chetnie bym sprawdzil elementy, o ktorych piszecie, ale nie znam mechanika godnego zaufanie (z vag) w toruniu/bydgoszczy :(

pozdrawiam serdecznie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości