falujące obroty,szarpanie tdi 1z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: marquentes » czw lip 25, 2013 00:15

ok jutro jeszcze raz podepne pod ten komputerek kolegi.ale jak sprawdzal to mowil ze mam zero błędów i ze dawka paliwa nie zmienia się. jest stała.

munior - jak nie dojdę do ładu to do Ciebie przyjade :D



Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

Re: falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: marquentes » czw lip 25, 2013 18:04

moge z tym falowaniem jezdzic? bo jutro mam trase 800 km i nie chce aby niespodzianke mi zrobił tedeik mój :grrr:



Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: DieselPower » czw lip 25, 2013 19:57

latam w trasę sprawną furą, wracam z trasy, masz najmarniej 1600 powodów dla których warto by furę ogarnąć. Nie dużo z tym roboty..


Przeglądam forum =]

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: munior » czw lip 25, 2013 20:49

marquentes pisze:jutro jeszcze raz podepne pod ten komputerek kolegi.ale jak sprawdzal to mowil ze mam zero błędów i ze dawka paliwa nie zmienia się. jest stała.
Nie ma takiej opcji żeby się dawka nie zmieniała ,chyba że sprawdzał w momencie jak obroty nie falowały :chytry: ...jak falują obroty,dawka również skacze i to co najmniej jakieś 2 mg :hmm:
marquentes pisze:moge z tym falowaniem jezdzic?
Nie powinno się nic stać ...choć miałem raz przypadek ,że z powodu bardzo zabrudzonego nastawnika ,auto przestało odpalać ...dziwne i nigdy bym się tego nie spodziewał ,a jednak tak było ,bo po zmianie nastawnika odpalił od razu


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: DieselPower » czw lip 25, 2013 22:13

w sumie jak po drodze masz warsztat muniora to możesz śmiało jechać :smoke:


Przeglądam forum =]

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: munior » czw lip 25, 2013 22:50

DieselPower pisze: jak po drodze masz warsztat muniora to możesz śmiało jechać
Może to dziwne ,ale nie mam warsztatu i nie zamierzam mieć :hmm: pracuję w zupełnie innej branży ,co nie przeszkadza mi przywracać do życia szwankujące tedeiki ,takie mam hobby :chytry: a przy tym dorobić na przysłowiowe "waciki " ...nie żebym odbierał chleb lokalnym "fachowcom " , bo oni najczęściej nie potrafią ogarnąć prostych przypadków ,a co dopiero zagadek ,z którymi mam zwykle do czynienia ...bo zazwyczaj trafiają do mnie auta właśnie po wizytach u "fachowców " ,a raczej "wymieniaczy" ,którzy to "wymienili to i tamto " skasowali nie żadko na kilkasetek takiego nieszczęśnika ,a auto dalej nie jeżdzi jak należy .Ja grzebiąc w tych autach od 4 lat ,przerobiłem już chyba wszystkie możliwe usterki -zagadki ,i jak na dzień dzisiejszy ,mam 100% skuteczności w namierzaniu przyczyn "niejechania " ...bez wydawania przez takiego gościa który do mnie trafi , niepotrzebnej kasy na jakiekolwiek nowe czujniki czy inny osprzęt ...Akurat kwestia brudnego nastawnika to banał ,który namierza się i "robi " w kilkanaście minut,bo mam czyste nastawniki na podmiankę .Jedyne przypadki których się "nie czepiam " to auta z turbosprężarką o zmiennej geometri ,bo zwykle to zapieczona geometria jest tam problemem ...nie czepiam się tej zarazy ,bo nie mam nawet kanału i nie chce mi się z nią użerać :jezor:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

Re: falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: DieselPower » pt lip 26, 2013 00:25

może to dziwne ,ale nie mam warsztatu
munior może i fizycznie nie masz warsztatu ale robisz pumpy :okej:
i potrafisz bez warsztatu więcej niż nie jedna ekipa auto warsztatu :D :D :D
i nie zamierzam mieć :hmm:
nie świruj , ja bym sporo dał za porządny garaż .
Zawsze dłubie pod chmurką i szczerze jestem uzależniony od miejsc na parkingu
mam tylko 2 potencjale które się nadają do roboty. Walka z sąsiadami i takie tam. :los2:


Przeglądam forum =]

Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

Re: falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: marquentes » pt lip 26, 2013 05:00

DieselPower pisze:w sumie jak po drodze masz warsztat muniora to możesz śmiało jechać :smoke:
niestety ja lece w innym kierunku
starogard gdanski,gdynia,gdansk itp. . jak gdziesz bedziesz widział srebrnego golfa 3 kombi tablice (BAU) to podbijaj smialo, zrobim moja pumpe :D



Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: DieselPower » sob lip 27, 2013 21:04

obyś chłopaku nie wykrakał, :los2: jak co, to ja w tygodniu cisnę na południe kierunek scyzorykowo ,! Będę miał zapasową pompę klucze i vaga, bo gratów nie ruszam w trase.. Trzymaj się 7 to dobra droga. :smoke:


Przeglądam forum =]

Awatar użytkownika
marquentes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lip 19, 2013 17:44

falujące obroty,szarpanie tdi 1z

Post autor: marquentes » ndz lip 28, 2013 00:04

traska mi sie powiodła . gulf nie wymiękł a od ostródy do elbląga droga świetna :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości