Bierze olej przez przeganianie?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Bierze olej przez przeganianie?

Post autor: mgralien » wt lip 23, 2013 09:37

Witam
Mam problem w swoim Golf IV... bo zaczął brać olej. Dziennie robione jest około 70 km. Samochodem jeździ dziewczyna, więc zakładając PSJ powiedziałem, żeby raz dziennie przegoniła samochód, czyli jazda na 2, 3 i 4 biegu do tych 4000 - 4500 rpm na krótkim odcinku.

Czy możliwe, że przez to bierze olej? Dolałem 300 ml po przejechaniu około 1500 - 1700 km od ostatniego dolania. Poprzednio też dolałem około 350 ml po takim dystansie. Dodam, że lekko zaczął kopcić na ciemno-szaro, nawet jak się spokojnie rusza.

Auto to Golf IV, śmiga bez problemu. ALH zrobiony wtryskami i programem na 135 KM.

Z góry dzięki za informacje



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Bierze olej przez przeganianie?

Post autor: souler » wt lip 23, 2013 11:08

bierze, bo widocznie musi. mamy ci zdiagnozować auto na odległość? jak kopci to coś mu dolega widocznie. obserwuj i diagnozuj.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Bierze olej przez przeganianie?

Post autor: mgralien » wt lip 23, 2013 11:33

souler pisze:mamy ci zdiagnozować auto na odległość?
To chyba logiczne, że nie, więc nie musisz mi tego tłumaczyć. Jak nie masz nic do powiedzenia to się nie wypowiadaj. Podchodząc w ten sposób po co komu forum skoro i tak nikt nie ma samochodu pod ręką, żeby coś doradzić :?

Poprawiając pytanie pod kolegę: czy jazda dieslem na wyższych obrotach (4000-4500) może powodować zwiększone zużycie oleju? Coś konkretnego może być uszkodzone? Bo tak jak się spokojnie jeździ bez przeganiania to bierze bierze niewiele, czyli jak to diesel.



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Bierze olej przez przeganianie?

Post autor: stefano189 » wt lip 23, 2013 14:44

mgralien, zrobili Ci program na seryjnej suszarce? Jeśli tak to jakie ciśnienie ma w peak-u?

Może być że często korzystasz z dużego doładowania, na co ta mała locha nie jest przygotowana i w efekcie zaczyna puszczać na olej na uszczelnieniach w turbo.

Ale to jest tylko gdybanie, trzeba by zdjąc weze do intercoolera i sprawdzić ile oleju w nim siedzi, poźniej można wykluczyć odme, dając rure do butelki na 3 dni itd itd.

Zrób najpierw to a dopiero poźniej można kminić co go boli :hmm: :hmm: .

PS. Czasami kobietom brak wyczucia i przechodzą ze skrajności w skrajność, wiec jak do tej pory było PSJ, a kazałeś auto przeganiać, to mogła wziąć sobie to do serca i rejestr obrotów 4000-4500, może być częściej odwiedzany niż Ci się wydaję, a przy takiej jeździe każde TDI coś tam sobie łyknie oliwki... :rotfl: :rotfl:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Bierze olej przez przeganianie?

Post autor: Shmatan » śr lip 24, 2013 13:05

A ostrzegałeś żeby nie robiła tego na zimnym i po tym chwile studziła turbo?

Gonienie na obrotach zawsze będzie powodować zwiększone zużycie oleju, ale u Ciebie są to już zdecydowanie zbyt duże ilości



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Bierze olej przez przeganianie?

Post autor: mgralien » śr lip 24, 2013 19:47

Dzieki za odpowiedzi.
Nie no instrukcję obsługi diesla napisałem czyli wyższe obroty na ciepłym i oczywiście chłodzenie :-)
Narazie robię test i powiedziałem ze jazda bez przeganiania. Zobaczymy co z tego wyniknie.

PS program na seryjnej suszarce ale póki co radzi sobie nieźle. Co do ciśnienia to nie pamiętam jakie jest bo rok temu robiłem
PS2 kobiecie wytłumaczyć jakbsie obsługiwać dobrze dieslem nie jest łatwo :-D



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Re: Bierze olej przez przeganianie?

Post autor: Damian-jg » czw lip 25, 2013 08:25

Te silniki według producenta mogą brać do 500 ml na 1000 km (tysiąc)
Szczególnie w terenach górskich oraz przy dużych obciążeniach.


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Bierze olej przez przeganianie?

Post autor: Jarek_NS » czw lip 25, 2013 09:38

mgralien pisze:Narazie robię test i powiedziałem ze jazda bez przeganiania. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Dziwna teoria. Sam mam program tyle że w AXR i dzień w dzień dokręcam go dosyć mocno, a olej nie znika. Jak ci znika olej to po pierwsze sprawdź IC czy nie ma w nim oleju, jak jest go sporo to albo puszcza turbo, niestety mała turbina musi się kręcić szybciej żeby dmuchnąć zadane ciśnienie. Jak turbo jest ok to mogą już być prowadnice zaworowe lub pierścionki zmęczone, nie jest to nowe auto, jaki masz przebieg i na ile wiarygodny?
Damian-jg pisze:Te silniki według producenta mogą brać do 500 ml na 1000 km (tysiąc)
Szczególnie w terenach górskich oraz przy dużych obciążeniach.


Typowy dupochron producenta. AGRem wo Octavi latalismy do Niemiec i do 10tys nie znikało nic a przez następne 5 spadało od 300ml, i nic poza tym.
Sam mieszkam w beskidzie sądeckim i po górkach latam na co dzień a jakoś nie bierze oleju.

Ewidentnie coś mu dolega.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Bierze olej przez przeganianie?

Post autor: mgralien » czw lip 25, 2013 12:08

Przebieg ok 221000 - tyle jest na zegarach, tyle odczytuje ze sterownika silnika...

No właśnie zacznę pewnie od sprawdzenia IC. Turbina była czyszczona rok temu (+ nowa gruszka). Całość była w bardzo dobrym stanie. Ewentualnie zostaje zajrzeć do samego silnika.
Zaczął podbierać przez ostatni miesiąc, więc może jest to spowodowane stylem jazdy, ale bardziej obstawiam, że coś przez ten styl jazdy poleciało.

Dzięki za uwagi.

Pozdro :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości