Uszkodzone pompowtryski ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: batu » ndz lip 07, 2013 20:15

Witam w moim drugim samochodzie seacie Alhambrze chyba 2 dwie pompki oddały duszę , Silnik AUY na 13 kanale podczas wolnej jazdy wskazania są dla 3 cylindra -2,9 a dla 4 powyżej -3. w/g VCDS norma +2,8 do -2,8. Dodatkowo głośniej pracuje tak jakby stuka jak wchodzi na wyższe obroty. Pompki 038130073 AK maja może jakiś zamiennik?. Co jest lepiej kupić sprawdzoną używkę czy robić regenerację ??



Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: michoswwy » ndz lip 07, 2013 20:31

no jeśli wskazania sa tak bardzo odbiegające od 0 to już pompki są lipton używki jeśli kupisz też nie wiadomo w jakim będą stanie także albo szukać firmy co dobrze zregenerują no albo używki kupić jakieś pewne naprawdę



batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: batu » ndz lip 07, 2013 20:42

Na używkę nikt więcej niż 30 dni nie daje. Ale po zamontowaniu jeżeli wskazania będą poprawne to chyba nigdy nie wiadomo jak długo będą pracować... Co do regenerowanych to się dużo złych rzeczy już się naczytałem, więc bardzo mnie ta opcja nie przekonuje . Popytam na forum może ktoś ma coś dobrego do sprzedania lub może poda namiar na kokoś od kogo warto kupić .



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: Sztomel » czw lip 11, 2013 09:02

batu pisze:dla 3 cylindra -2,9 a dla 4 powyżej -3.
Nie wiem czy dobrze rozumiem to co napisałeś czy źle : wartość przy obydwu korekcjach ma znak minus przy tych wartościach ? Bo wydaje mi się, że wartość na 4 cylindrze jeśli pokazuje (-3,11 mg/h) nie świadczy o konieczności wymiany tego pompowtryskiwacza zaś jeśli na trzecim wskazanie jest (2,99) a nie (-2,99) to tylko ten pompowtrysk nadaje się do wymiany. Wymieniaj tylko te z maksymalnymi wskazaniami bez znaku minus przy wartości korecji dawki. Zanim jednak kupisz używkę to powinieneś posprawdzać konektorki przy pompowtryskiwaczach i je podoginać by dobrze trzymały a potem te z dodatnimi wartościami zamienić miejscami z tymi ujemnymi na cylindrach i ponownie sprawdzić parametry w 013 bo jeśli się okaże, że dodatnie wartości nadal pozostały po podmianie pompek na tych samych cylindrach to nie pompkami powinieneś się martwić tylko tym co powoduje spadek kompresji na tych cylindrach.


Obrazek

Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: sidewind76 » czw lip 11, 2013 09:33

panowie same wskazania vcds to tylko odczyt programu dający jakieś tylko blade pojęcie całą prawdę i tylko prawdę pokaże ci tylko wyspecjalizowane urządzenie pomiarowe najlepiej sprawdzony serwis bosch który naprawia i regeneruje pompki taki polecany serwis jest w Krakowie z tego co wiem i ten jest polecany przez osoby zajmujące się grupą vag co do tematu kupna używek ja bym z tego nie korzystał prawdopodobieństwo kupna takich samych rozjechanych pompek wysokie ale wiadomo polak zawsze chce za darmo poza tym zrobisz raz i masz spokój tylko pompki która ma problem elektryczny nie da się naprawić (w jakimś tam stopniu) a twoje takich problemów nie wykazują bo byś już coś o tym wiedział więc zastanów się nad sprawdzeniem i regeneracją bo co swoje to swoje
przy zakładaniu za każdym razem pamiętaj o nowych podkładkach bezwzględnie!!!


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: Sztomel » czw lip 11, 2013 09:52

Jak ja już słyszę Bosch Diesel Service to pierwsze co jest "pewne" to gruby wydatek kasy na ich niestety "niepewne" serwisowanie - to akurat moja opinia na ten temat :rozpacz:


Obrazek

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Re: Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: indyczes » czw lip 11, 2013 10:58

Sztomel pisze:Jak ja już słyszę Bosch Diesel Service to pierwsze co jest "pewne" to gruby wydatek kasy na ich niestety "niepewne" serwisowanie - to akurat moja opinia na ten temat :rozpacz:
Taka samą i ja mam opinię niestety :food: :food: .



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: sidewind76 » pt lip 12, 2013 07:40

nie wiem gdzie trafiliście ale 250 złotych od sztuki za regenerację pompki oraz kompleksową diagnostykę w laboratoryjnych warunkach nie jest wielkim wydatkiem poza tym zawsze masz swoje i wiesz na czym stoisz a tak zawsze lub prawie zawsze kupujesz część niewiadomego pochodzenia nierzadko pochodzącą z jumy (a potem każdy narzeka że mu furę dźwignęli) ale cóż taki raj że każdy patrzy każdego *#cenzura#* na wszystkim więc może do takich trafiliście


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: Sztomel » pt lip 12, 2013 11:30

Ja akurat nie trafiłem bo nawet się bym tam nie wybrał. Gorzkie żale i płacz znam z wypowiedzi innych forumowiczów, którzy z tych przybytków korzystali i tylko kasę stracili. Na zakup używek dobry sprzedawca zawsze daje gwarancję rozruchową więc co za problem kupione używane założyć do silnika i podejrzeć Vagiem wartości ale każdy ma odmienne zdanie i ja to szanuję.


Obrazek

Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: sidewind76 » pt lip 12, 2013 13:01

no jasne że tak tylko jest jeden problem podejrzenie Vagiem nie jest miarodajne i w żaden sposób nie oceni rozpylenia mieszanki czy samych faz wstępnych wtrysku i pozostałych poza tym za każdym razem trzeba pamiętać o nowych podkładkach a takie mieszanie pompkami prędzej czy później doprowadzi do wywalenia gniazd pompek


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: batu » pn lip 15, 2013 21:36

Koledzy wyjąłem pompki i zawiozłem je do sprawdzenia. Z testu wychodzi ze nie są nowe, ale są ok. Problem w/g mnie leży po stronie wałka rozrządu, po wyjęciu obejrzeniu i zmierzeniu krzywek zwłaszcza dla tych garów co w/g mnie postukiwało(zdarzyło się że miałem wrażenie że na którymś przestaje pracować). Wychodzi że są podebrane( podebranie również na hydropopychaczach)i jak sprawdzałem suwmiarką to różnice względem innych maja tak ok 2 mm. Czy gdzieś w jakimś manualu np elsa są jakies wymiary wysokości dla krzywki po której można określić zużycie?? Pytam bo mam zamiar kupić używany wałek z gw rozruchową . Z firmy która jest blisko mnie i rozbiera takie autka.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: souler » wt lip 16, 2013 08:25

nie ma takiego czegoś jak granice zużycia wałka. albo jest dobry albo do wymiany. jeśli widać gołym okiem, że krzywki się przytarły to nie musisz nawet mierzyć. popychacze też do wymiany.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: Fahoo » wt lip 16, 2013 21:42

Sztomel pisze:
batu pisze:dla 3 cylindra -2,9 a dla 4 powyżej -3.
a potem te z dodatnimi wartościami zamienić miejscami z tymi ujemnymi na cylindrach i ponownie sprawdzić parametry w 013
chyba nie wiesz o czym mówisz....lub nigdy nie pracowałeś w servisie i nie znasz procedur , kosztów servisu i zagrożeń


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Uszkodzone pompowtryski ??

Post autor: Sztomel » śr lip 17, 2013 07:39

To mnie oświeć. To fakt, nigdy w serwisie nie pracowałem ale podejrzewam, że znam ich procedury - wymienić wszystko jak leci na nowe a najlepiej to od razu całą głowicę :jezor:
Fahoo pisze:kosztów servisu i zagrożeń
zagrożeniem dla klienta są tu właśnie koszty serwisu.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości