Migająca "spirala", wariujace obroty, silnik gasnie - pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lebex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:13

Migająca "spirala", wariujace obroty, silnik gasnie - pomocy

Post autor: lebex » śr lip 03, 2013 13:59

Witam.

Jest sporo tematow, w ktorych byl ten watek ale wydaje mi sie, ze moj przypadek jest dosyc specyficzny..

Wczoraj wrocilem z trasy (auto przez ostatnie 2 dni zrobilo ponad 450 km), jechalem okolo 150 kilosow srednia predkoscia 150km/h [mozliwe, ze bd miec to jakies znaczenie].

Dojechalem na miejsce, odczekalem chwile i poszedlem do domu. Rano wstaje, zeby jechac do pracy auto nie chce zapalic.. dziwne mysle, ale zakrecilem kolejny raz i załapał..

Przejechalem kilometr i zauwazylem ze miga kontrolka świec (ta spirala), zresetowalem zegary [przekrecilem kluczyk od zaplonu w czasie jazdy] myslalem, ze problem zniknal wiec jade dalej. Po okolo 5 kilometrach samochod pierwszy raz zgasl, chcialem dojechac na stacje (mialem z 600 metrow) udalo sie go odpalic.. przejechalem jeszcze z 400 metrow i juz umarl calkowicie..

Dopchalem Golfine (bo o niej mowa) na stacje.. auto nie chcialo zapalic.

Zaogolniajac:

- Ciagle swiecaca sie kontrolka swiec,
- Przy probie odpalenia samochodu obrotomierz skacze jakby mial napad padaczki,
- Auto po odpaleniui (bo wkoncu za 10 razem udalo sie) dlawi sie po kilku sekundach i znow gasnie..

Auto, o ktorym mowa to VW Golf IV, 1,9 TDI 90 konny, ALH
Jakies pomysly? Prosze was o pomoc bo stoje na Lotosie i nie wiem co zrobic.. ;)



dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Migająca "spirala", wariujace obroty, silnik gasnie - pomocy

Post autor: dawidk92 » śr lip 03, 2013 15:54

Ja miałem kiedyś podobnie (migała lub świeciła kontrolka świec i nie chciał zapalić) i pomogło przeczyszczenie wtyczki pompy paliwa, a właściwie to tylko jej odłączenie i podłączenie.
A najlepiej by było jakbyś podłączył go pod vaga.



lebex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:13

Migająca "spirala", wariujace obroty, silnik gasnie - pomocy

Post autor: lebex » czw lip 04, 2013 13:02

pump czy ktos moze pomoc



Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

Migająca "spirala", wariujace obroty, silnik gasnie - pomocy

Post autor: DieselPower » czw lip 04, 2013 13:22

tak jak kolega wyżej napisał podepnij vag.a aby sprawdz błędy, i podstawowe sprawy kąt wtrysku i dawkę .. Sam możesz sprawdzić szczelnośc układu paliwowego .. W węrzykach koło filtra będzie widać czy jest ON czy są pęcherzyki powietrza. Może być lipne paliwo, może pompa zasyfiona. Dopisz skąd jesteś..pozdro


Przeglądam forum =]

lebex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:13

Migająca "spirala", wariujace obroty, silnik gasnie - pomocy

Post autor: lebex » czw lip 04, 2013 13:52

jestem z Krakowa.. paranoja dzis poszlo mi spreglo w drugim aucie - jedno stoi na lotosie na opolskiej, skoda pod M1

Sytuacja prze smieszna, dwa moje auta uziemione - przez 2 lata nic sie nie dzialo, a teraz jak na zlosc :okej:


Dzisiaj musze cos ogarnac i postaram sie podpiac golfa pod vaga i napisze co sie dzieje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości