EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: Przemula » czw cze 06, 2013 06:49

GranTorino pisze:Moje wrażenia jak najbardziej in plus. Założyłem wyczyszczony kolektor wydechowy z AWX-a, wszystkie nowe uszczelki, nowe nakrętki, kolektor ssący też z AWX-a i aby było weselej- wywaliłem kata, robiąc przelot. Wbrew pozorom, nie kopci prawie w ogóle, a silnik może wreszcie odetchnąć świeżym powietrzem
w większej dawce. Przy dodaniu gazu słychać jego przepływ w kolektorze. Ja jestem bardzo zadowolony ;)
u siebie też wczoraj czyściłem ssący , egr- zaślepka a wydech już wczesniej modziłem robiąc mu przelotke. Jestem również zadowolony , troche roboty było by wydrzeć kolektor a jeszcze wiecej by go domyć z tej sadzy i syfu , jeszcze mnie czeka demontaż intercoolera i mycie go by nie poszła na marne moja praca z czyszczeniem egra i ssącego :)



martinkm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sie 16, 2008 15:54
Lokalizacja: gdynia

EGR out - wrazenia

Post autor: martinkm » czw cze 06, 2013 20:05

Witam,
Mam nieszczelną chłodnice EGR w BLS. Pytanie czy można ją wyrzucić, bo jak twierdzi mechanik jest ona zbędna?
Czy po jej usunięciu komp nie będzie wyrzucał błędów?



Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

EGR out - wrazenia

Post autor: bjks88 » pt cze 21, 2013 12:41

Czy może być tak zaślepione sterowanie EGR jak niżej? Po tym jak to zrobiłem, słyszę pisk na wolnych obrotach. Podczas jazdy go nie słychać, ale w momencie gdy odpuszczę gaz jakby wzrasta, zwiększa częstotliwość po czym spada razem z obrotami. To normalne?

Obrazek



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

Odp: EGR out - wrazenia

Post autor: bocian19 » pt cze 21, 2013 12:48

Tak sie nie zaslepia egr!!!!
Trzeba go zaslepic blaszka przy kolektorze! A ten wezyk podepnij spowrotem bo to prewnie to jest powodem tych piskow. Cisnienie wywala przez ta srubke. Podepnij wezyk spowrotem, zalep blaszka i podjedz do jakiegos tunera niech Ci go wylaczy kompem to nie bedzie tez pracowal ma pusto.

Wysyłane z mojego LG-P920 za pomocą Tapatalk 2


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

EGR out - wrazenia

Post autor: bjks88 » pt cze 21, 2013 13:10

To EGR nie jest sterowany podciśnieniem? Szczerze mówiąc to nie wiem jak można kompem wyłączyć EGR gdy jest sterowany mechanicznie. Mógłbyś rozwinąć czemu nie może być tak zaślepiony? Żeby założyć pełną metalową uszczelkę to jest trochę roboty.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

EGR out - wrazenia

Post autor: italiano_83 » pt cze 21, 2013 13:25

bjks88 pisze:To EGR nie jest sterowany podciśnieniem? Szczerze mówiąc to nie wiem jak można kompem wyłączyć EGR gdy jest sterowany mechanicznie. Mógłbyś rozwinąć czemu nie może być tak zaślepiony? Żeby założyć pełną metalową uszczelkę to jest trochę roboty.
Ile razy ma być to wałkowane w tym temacie jak zaślepić EGR :bajer: Tak EGR jest sterowany podciśnieniowo :bajer:
I bez jaj ile to jest roboty :bajer: dwie śruby i dwie nakrętki odkręcić - fakt pół dnia trzeba na to poświęcić.
Zaślepiłeś wężyk więc zawór teoretycznie powinien zostać w pozycji zamkniętej- cały czas...
bocian19 pisze: Cisnienie wywala przez ta srubke
Nic nie wywala, bo tam nie ma ciśnienia, tylko podciśnienie :bajer:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

EGR out - wrazenia

Post autor: bjks88 » pt cze 21, 2013 13:35

Gdzieś czytałem wątek i wynikało z tego ,że jak się zaślepia blaszką to później wywala uszczelnienia w EGR. Chyba ,że coś źle zrozumiałem :D spróbuję jeszcze opaską zaciskową ścisnąć tą śrubę, może przestanie świszczeć. Czy dla zaworu to nie będzie coś złego ,że nie będzie mógł pociągnąć?



Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

EGR out - wrazenia

Post autor: Paviarotti » pt cze 21, 2013 14:28

Nie kombinuj jak koń pod górę! zaślep go tak jak każdy, nic się nie będzie działo.


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » pt cze 21, 2013 16:40

ja mialem zatkany tylko ten wezyk jak na rysnku i tez bylo okej. Warunek tylko taki zeby EGR byl w pozycji zamknietej. Teraz w sharanie mam blaszke zapodana na kolektorze i tu przy EGR bo wywalilem ten uklad wodnego studzenia spalin i wszystkie te rurki z nim zwiazane. W razie co to bedzie na podmianke N75 z tego ukladu egr.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

EGR out - wrazenia

Post autor: Paviarotti » pt cze 21, 2013 16:55

Ja też wywaliłem chłodniczkę spalin i wszystkie węże do niej podpięte. EGR wyłączony programowo przy okazji robienia programu. Wszystko śmiga super już ponad rok.


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob cze 22, 2013 07:48

no ja wlasnie nie wylacyzlem programowo. Moglem napomknąć w tune up ale jakos wylecialo z glowy. W sumie w niczym to nie przeszkadza mi. JEst zaslepiony, nie ma skutkow ubocznych to nie ma problemu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Lucek92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 16, 2012 22:48

EGR out - wrazenia

Post autor: Lucek92 » sob cze 22, 2013 19:06

jak sprawnie i skutecznie wyczyścić kolektor dolotowy? Przy "wejściach/wyjściach" poskrobałem śrubokrętem a co z wnętrzem?
Na pewno macie jakieś swoje sprawdzone metody. :hmm:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob cze 22, 2013 20:29

jakim wnetrzem?? Sciagnij ta czesc odkrecajac ja od kolektora dolotowego i calosc w misce pedzelkiem umyj. Choc nie ma takiej potrzeby by to szorowac na błysk ale jak juz sciagniesz to czemu tego nie zrobic. Sam grzybek jest dobrze rozruszac nieco i pryzlgnie uszczelniajacą wyczyscic by dobrze dolegala. Aczkolwiek jak bedziesz zaslepke stosowal to tez nie ma to znaczenia.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Lucek92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 16, 2012 22:48

EGR out - wrazenia

Post autor: Lucek92 » ndz cze 23, 2013 18:22

Chodzi mi o wnętrze kolektora, zawór egr mam razem z kolektorem.
tak jak ten z lewej.
http://images45.fotosik.pl/184/2f7f3ccd11a352acmed.jpg



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości