Wyjęcie turbiny - koszt.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: SvR » pt maja 31, 2013 18:23

Witam. Mechanik zaproponował mi cenę za wyjęcie oraz założenie turbiny 300zł. Jak myślicie nie za dużo?



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: Salwinek91 » pt maja 31, 2013 19:04

Ode mnie wziął 350zł, po tym dzwoniłem gdzieś indziej i tam powiedzieli 210zł


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: peppa_814 » pt maja 31, 2013 19:04

Za samo wyjęcie i włożenie? Jeśli posiadasz trochę zdolności i narzędzi to spokojnie ogarniesz to w garażu. :bajer: Wg. mnie dużo.



Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: SvR » pt maja 31, 2013 19:10

Turbo mam od strony kabiny (praktycznie zerowy dostęp od góry). Nie wiem jak to wygląda od dołu. Nie mam kanału i martwi mnie możliwość zapieczonych śrub.



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: peppa_814 » pt maja 31, 2013 19:17

viewtopic.php?t=303971" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: MD2 » pt maja 31, 2013 19:21

mialem ten sam dylemat - trudny dostęp do turbiny tylko z kanału (turbo od strony kabiny i od dołu). Mechanik skasował mnie 400zł za wyjęcie - czyszczenie - założenie,



Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: Salwinek91 » pt maja 31, 2013 20:40

SvR, turbo wyjmiesz górą, trzeba tylko zdemontować rurę od powietrza i kolektor.


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: indyczes » sob cze 01, 2013 09:21

Cena masakryczna, ja za demontaż i ponowny montaż po czyszczeniu zmiennej geometrii zapłaciłem 150 zł. Czyszczenie zmiennej w serwisie regenerującym turbiny kosztowało mnie 80zł.Tak więc na wyjściowo z czyszczeniem zapłaciłem 230zł. Wiem,że zaraz odezwie się jeden z moderatorów który za taką usługę zaproponował mi w tamtym roku 400zł :food: :food: .



tomau
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:13
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: tomau » sob cze 01, 2013 10:01

indyczes pisze:Cena masakryczna, ja za demontaż i ponowny montaż po czyszczeniu zmiennej geometrii zapłaciłem 150 zł. Czyszczenie zmiennej w serwisie regenerującym turbiny kosztowało mnie 80zł.Tak więc na wyjściowo z czyszczeniem zapłaciłem 230zł. Wiem,że zaraz odezwie się jeden z moderatorów który za taką usługę zaproponował mi w tamtym roku 400zł :food: :food: .
To chyba ktoś to charytatywnie robi :P Przecież za same uszczelki wychodzi cos kolo 70zł. Potrzebujesz http://allegro.pl/uszczelki-turbiny-tur ... 73263.html" onclick="window.open(this.href);return false; i do tego uszczelka pod kolektor ssacy. Wychodzi ze ktoś wyjmował i zakładał turbinę za 80zł.


ALH+++
wtryski 0.260
pompa 11 ori 107 J
Turbo GTB2260
Mój BOLF ---> viewtopic.php?f=89&t=425728" onclick="window.open(this.href);return false;

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: Salwinek91 » sob cze 01, 2013 10:23

tomau, w IC cały zestaw uszczelek montażowych turbiny kosztuje 20 zł to skąd taka cena :hmm:


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: SvR » sob cze 01, 2013 10:40

Przykładowa cena 70zł :
http://allegro.pl/uszczelki-turbiny-aud ... 22025.html

A w IC znalazłem tylko coś takiego (167zł) :
Obrazek

Po 3 nie wiadomo czy aby na pewno wymienia uszczelki - być może wstawia stare?



tomau
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:13
Lokalizacja: Dzierżoniów

Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: tomau » sob cze 01, 2013 12:07

Daj jakis link do IC za komplet uszczelek 20zł. Jak do siebie kupowałem to zawsze wychodziło za komplet uszczelek te 60zl (oczywiście skrecajac to na starych szpilkach)
SvR pisze: A w IC znalazłem tylko coś takiego (167zł) :
Do tego brakuje tobie uszczelki pod kolektor ssący i śrub od kolektora ssacego (a tak to masz wszystko nowe co potrzebne).
Spokojnie mozesz kupić http://allegro.pl/uszczelki-turbiny-aud ... 22025.html" onclick="window.open(this.href);return false; i masz wszystko co potrzebne bez nowych śrub :)
Na upartego mozesz poskrecac na starych uszczelkach, tylko jak okaże się że gdzies uszczelka jest delikatnie uszkodzona i nie trzyma to od nowa musisz wyjmować turbine, więc za 60zł nie warto ryzykować.


ALH+++
wtryski 0.260
pompa 11 ori 107 J
Turbo GTB2260
Mój BOLF ---> viewtopic.php?f=89&t=425728" onclick="window.open(this.href);return false;

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Re: Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: indyczes » sob cze 01, 2013 12:15

tomau pisze:
indyczes pisze:Cena masakryczna, ja za demontaż i ponowny montaż po czyszczeniu zmiennej geometrii zapłaciłem 150 zł. Czyszczenie zmiennej w serwisie regenerującym turbiny kosztowało mnie 80zł.Tak więc na wyjściowo z czyszczeniem zapłaciłem 230zł. Wiem,że zaraz odezwie się jeden z moderatorów który za taką usługę zaproponował mi w tamtym roku 400zł :food: :food: .
To chyba ktoś to charytatywnie robi :P Przecież za same uszczelki wychodzi cos kolo 70zł. Potrzebujesz http://allegro.pl/uszczelki-turbiny-tur ... 73263.html" onclick="window.open(this.href);return false; i do tego uszczelka pod kolektor ssacy. Wychodzi ze ktoś wyjmował i zakładał turbinę za 80zł.
Miałem na myśli robociznę, uszczelki miałem swoje i wcześniej kupiłem za niecałe 26zł. Jak kupujecie uszczelki w ASO i nie szkoda wam kasy to wasz problem. Nie dajmy się ogłupić z tymi cenami usług, wiele rzeczy można samemu zrobić problemem jest dostępność kanału lub podnośnika, chociaz po większych miastach można wynająć na godziny stanowisko z narzędziami i podnośnikiem. Powiem szczerze, że bałem się wyjęcia turbiny, ale obecnie jak to widziałem, to na przyszły raz z palcem w d..... :hmm: zrobię to sam.



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Re: Wyjęcie turbiny - koszt.

Post autor: indyczes » sob cze 01, 2013 12:19

indyczes pisze:
tomau pisze:
indyczes pisze:Cena masakryczna, ja za demontaż i ponowny montaż po czyszczeniu zmiennej geometrii zapłaciłem 150 zł. Czyszczenie zmiennej w serwisie regenerującym turbiny kosztowało mnie 80zł.Tak więc na wyjściowo z czyszczeniem zapłaciłem 230zł. Wiem,że zaraz odezwie się jeden z moderatorów który za taką usługę zaproponował mi w tamtym roku 400zł :food: :food: .
To chyba ktoś to charytatywnie robi :P Przecież za same uszczelki wychodzi cos kolo 70zł. Potrzebujesz http://allegro.pl/uszczelki-turbiny-tur ... 73263.html" onclick="window.open(this.href);return false; i do tego uszczelka pod kolektor ssacy. Wychodzi ze ktoś wyjmował i zakładał turbinę za 80zł.
Miałem na myśli robociznę, uszczelki miałem swoje i wcześniej kupiłem za niecałe 26zł. Jak kupujecie uszczelki w ASO i nie szkoda wam kasy to wasz problem. Nie dajmy się ogłupić z tymi cenami usług, wiele rzeczy można samemu zrobić problemem jest dostępność kanału lub podnośnika, chociaz po większych miastach można wynająć na godziny stanowisko z narzędziami i podnośnikiem. Powiem szczerze, że bałem się wyjęcia turbiny, ale obecnie jak to widziałem, to na przyszły raz z palcem w d..... :hmm: zrobię to sam.
Kolega ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, gdzie napisałem, że za wyjęcie i zamontowanie zapłaciłem 80 zł? Napisałem, że za montaż i demontaż 150 zł, zawiozłem turbinę do warsztatu gdzie regenerują i zażyczyłem sobie tylko wyczyszczenie zmiennej geometrii, za to zapłaciłem 80zł. Oczywiście byłem przy całej operacji i było to zrobione profesjonalnie, a nie tylko zanurzenie w robie i rozruszanie kierownic.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 123 gości