Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Adamm » ndz lut 24, 2013 19:42

tata103, pytanie, robiles to na aucie ?

https://picasaweb.google.com/lh/photo/H ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;


https://picasaweb.google.com/lh/photo/7 ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;



zwroc uwage na nr 52 z drugiego foto


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: munior » ndz lut 24, 2013 19:53

Adamm pisze:zwroc uwage na nr 52 z drugiego foto
Dokładnie ,to jest właśnie ta "pastylka " musisz ją na smar "przykleić we wgłebieniu na nią z tyłu tłoczka ...reszta jest już prosta ...trochę manualnej gimnastyki palcami i zrobione :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

tata103
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 12:54

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tata103 » ndz lut 24, 2013 21:17

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Nie było tu nigdzie takiego rysunku ale już jest :)
Mam jeszcze jedną prośbę czy masz jeszcze rysunek z elementami tej głowiczki z góry nr 67



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Adamm » ndz lut 24, 2013 21:54

tata103, poszukaj instrukcji czysczenia nastawnika ;)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tomek08 » pn lut 25, 2013 14:07

Witam, może tu coś znajdziesz https://www.google.pl/search?q=pompa+wt ... 16&bih=620" onclick="window.open(this.href);return false;
Ważne, tak jak munior pisze, żeby się nie machnąć o 180 stopni z falą.
Pozdrawiam.


Tomek

sainons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: sainons » ndz mar 31, 2013 11:14

Witam tez miałem problem z cieknaca pompą dokładnie nie wiem skąd ciekło wiec kupiłem cały zestaw i wymienilem oring pod śrubą w rozdzielaczu, oring tlokorozdzielacza, oring pod czujnikiem n108 ten w tlokorozdzielacza rozdzielaczu od gory pompy, ponieważ zdelmowalem nastawnik to tamte uszczelki też, i jeszcze miedziane podkladki. Cała operacja poszła nawet sprawnie dzięki temu tematowi (wielki szacun za wiedzę w nim zawartą i zdjęcia), no ale żeby nie było z byt pięknie to coś zapewne skopałem bo nie odpala. Palcem nastwnika napewno trafiłem. Nastawnik wrócił na swoje zaznaczone miejsce +- bo nie zrobiłem znaku, mój błąd. Ale przy wymianie uszczelki pod tlokorozdzielaczem środek pompy po odkreceniu 4 srobek zrobił się luźny, ok 2-3 mm. Cz ta słynna plastyka mogła się przesunąć? I stad moje kłopoty?

Pompę odpowietrzylem paliwo dochodzi do wtryskow wiec pompa na pewno pompuje, Ale nie pali. Byćmoze zapowietrzony filtr paliwa, ale powietrza w przewodzie nie zauważyłem, jak odpowietrzyć filtr paliwa?

Czy może to wina nastwnika?

Pozdrawiam i prosze o jakieś wskazówki.


_____________________
co innego jak nie Golf ???

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: munior » ndz mar 31, 2013 11:40

sainons pisze: Palcem nastwnika napewno trafiłem. Nastawnik wrócił na swoje zaznaczone miejsce +- bo nie zrobiłem znaku, mój błąd
No bład ,jak bedzie mocno za mała dawka nie będzie można wcale ,lub bardzo ciężko odpalić ,dlatego zawsze lepiej zaznaczyć ,żeby chociaż z grubsza było jak trzeba,a jak juz nie jesteśmy pewni położenia nastawnika ,to zawsze lepiej dac go bardziej w stronę większej dawki ,tylko z wyczuciem ,bo jak przesadzimy z dawką ,to po odpaleniu zacznie się od razu wkręcać na wysokie obroty
sainons pisze:Ale przy wymianie uszczelki pod tlokorozdzielaczem środek pompy po odkreceniu 4 srobek zrobił się luźny, ok 2-3 mm. Cz ta słynna plastyka mogła się przesunąć? I stad moje kłopoty?
No mogła ...czy wszystko jest na swoim miejscu , będzie widać po zdjęciu nastawnika ...Pompa po twoich zabiegach ,jak nie zalałeś jej paliwem ,na 100 % sama nie zaciągnie paliwa ...na sucho nie ma takiej opcji .Pompka gruszka jest w takich przypadkach wręcz niezbędna


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

sainons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:32
Lokalizacja: Łódź

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: sainons » ndz mar 31, 2013 16:13

Pompę zalalem w sposób podobny jak na filmie z yt czyli ważył z powrotu paliwa z wtryskow i odsysanie aż do momentu pojawienia się paliwa. Ale nie wiem czy filtr paliwa jest odpowietrzony bo zanim całość poskladalem trochę mi zeszło, poza tym paliwo dochodzi do wtrysków więc pompą pompuje. Jak był zdjęty nastawnik to i zmieniłem uszczelki pod tlokorozdzielaczem to nic tam się nie rozsypalo nic nie przedstawiło spadło czy przekrzywilo poprostu trochę tam był luz. Jeszcze takie pytanie stojąc przodem do samochodu dawkę zwiększa się przesuwając w nastawnik w prawo?


_____________________
co innego jak nie Golf ???

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: munior » ndz mar 31, 2013 17:19

sainons pisze:Pompę zalalem w sposób podobny jak na filmie z yt czyli ważył z powrotu paliwa z wtryskow i odsysanie aż do momentu pojawienia się paliwa.
Pompę wystarczy zalać do poziomu bez nastawnika , założyć nastawnik ...mnie praktycznie zawsze odpala po tym od strzała ,choć raz na kilka przypadków trafi się taki że odpala dopiero za którymś razem
sainons pisze:Jeszcze takie pytanie stojąc przodem do samochodu dawkę zwiększa się przesuwając w nastawnik w prawo?
Dawkę zwiększa się przesuwając nastawnik w stronę przewodów wysokociśnieniowych ,czyli w prawo


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tomek08 » pn kwie 01, 2013 15:13

Witam, kolego, a czy czasem fali nie odwróciłeś o 180stopni???
Jeśli tak to silnik nie zapali.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: munior » pn kwie 01, 2013 20:01

tomek08 pisze: kolego, a czy czasem fali nie odwróciłeś o 180stopni???
Jeśli tak to silnik nie zapali.
Zgadza się ,falę można przekręcić o 180 stopni i nie ma opcji żeby po tym odpalił ,ale z opisu wynika że kolega tylko popuscił głowiczkę i jej nie wyciągał ,wiec teoria z falą odpada :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: hepos » wt maja 28, 2013 12:31

Ma ktoś może pomysł gdzie w Warszawie zakupić taki klucz do kłódek energetycznych 2T? Mam problem z odkręceniem tej "nietypowej" śruby



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Michał_1977 » wt maja 28, 2013 12:38

hepos pisze:Mam problem z odkręceniem tej "nietypowej" śruby
Dłutko i młoteczek.Jedno puknięcie i śruba puszcza :food:
Może niezbyt profesjonalna metoda,ale skuteczna :bigok:
Chcesz ją wyjąć na złożonej pompie? Jeśli tak,to nie rób tego!


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: hepos » wt maja 28, 2013 12:40

Taki miałem zamiar. Chciałem wymienić tylko górną uszczelkę. A co się stanie, gdy ją wyjmę?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości