AAZ Wyciek paliwa.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: karol8114 » pt wrz 24, 2010 20:19

vision pisze:np:eco z LDA nr wyjaśni
Myślę że nie, jak wspomniałem bost pin jest, z tym że takiego jeszcze nie widziałem.



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: vision » pt wrz 24, 2010 20:35

karol8114 pisze:Myślę że nie, jak wspomniałem bost pin jest, z tym że takiego jeszcze nie widziałem.
bez obrazy ale mało wiesz i mało widziałeś , góra nr to wieczko LDA z pompy nie AAZ/SB , nr pompy



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: karol8114 » pt wrz 24, 2010 20:38

Teraz to się czepiasz, w pierwszych postach pisałem że to moja pierwsza ingerencja co do pompy, a Ty mi wytykasz. Więc grzecznie pytam co to za pompa, jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: karol8114 » pt wrz 24, 2010 21:11

Numer który podałem pochodzi z korpusu pompy.



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: karol8114 » sob wrz 25, 2010 20:40

Tak wygląda bost pin, widnieje na nim numer chyba 512m co o tym myślicie? sorki za zdjęcie kiepskiej rozdzielczości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: ciachotdi » pt lut 17, 2012 11:43

mam pytanie a żeby włożyć ten oring trzeba każdą ze śrub odkręcić i wyjąć.



rawka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 04, 2004 16:20
Lokalizacja: Śłąsk

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: rawka1 » pn maja 20, 2013 11:09

Witam.
Temat nie jest nowy lecz chciałbym podpiąć się pod temat i zapytać kolegów na temat pompy VP 37.
Jestem przed wymianą dużego oringu na głowiczce tłokorozdzielacza. Samochod to Golf III 1,9TDI 90km silnik 1Z.
Czytałem trochę w necie na ten temat i dowiedziałem się, że są dwa sposoby wymiany tego oringa. Pierwszy to trzeba wyciągnąc pompę z auta rozebrać pompę na stole i wymienić oring. Jest to bezpieczniejszy sposób, lecz nie znalazłem dokładnych informacji jak złożyć i na co dokładnie zwrócić uwagę podczas montażu głowiczki tłokorozdzielacza gdyż nie jest tak łatwo poskładać pompę. W związku z tym zastanawiam się nad ( ponoć bardziej ryzykownym ) drugim sposobem bez wyciągania pompy z auta. Wiem, że zdania są podzielone na temat wymiany oringu tłokorozdzielacza lecz więcej informacji znalazłem na temat właśnie tego drugiego sposobu. Jeżeli chodzi o zalecenia przy tym drugim sposobie to w tym temacie kolega "Michał_1977" pisze
- trzeba uwarzać aby głowicę wysunąć tylko do momentu zobaczenia oringa i ani mm dalej
- po wysunięciu nie ruszać kołem pasowym
- równomiernie dokręcać śruby
Oglądałem filmik na Yutube " onclick="window.open(this.href);return false; ... playnext=1
Chciałbym zapytać głównie kolegę "Michała 1977" lecz inni koledzy z dobrymi radami też mile widziani.
Po pierwsze to czy jest potrzeba tak jak na filmiku demontować nastawnik? Jezeli trzeba to dokładnie po co?
Na co jeszcze trzeba zwrucić uwagę podczas wymiany tego oringa?
W przyszłym tygodniu planuję wymienić rozrząd i przy okazji chciałbym uszczelnić pompę.
W związku z tym, że będę wymieniał rozrząd to planuję pierwsze uszczelnić pompę a potem po zciągnięciu paska kręcić kołem pompy i w ten sposób sprawdzić czy dobrze jest złożona. Czy jak będę ręką obracał pompę to będę w stanie sprawdzić czy z pompą jest wszystko w porządku? Kolega "karol8114" miał pecha podczas wymiany tego orina, lecz może ma jakieś cenne uwagi.
Za odpowiedzi z góry dziękuję



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: Michał_1977 » wt maja 21, 2013 17:48

rawka1 pisze:Po pierwsze to czy jest potrzeba tak jak na filmiku demontować nastawnik?
Nie trzeba,no chyba tylko po to,żeby mieć jakiś wgląd w głąb pompy.
rawka1 pisze:Na co jeszcze trzeba zwrucić uwagę podczas wymiany tego oringa?
Na to,żeby tak jak pisałem wcześniej,nie wysunąć głowiczki ani 1mm więcej,niż za oring.Będziesz widział oring w całej jego szerokości,to już tyle!
Śruby wykręcaj po przekątnych,ale bardzo równomiernie,żeby nie skosiło głowiczki.
Głowiczkę zostawiasz na 2 śrubach,rozcinasz stary oring i delikatnie naciągasz nowy.Warto posmarować go olejem lub smarem.Jak już go naciągniesz,to on oprze Ci się na 2 niewykręconych śrubach,a wtedy wkręcasz 2 wcześniej wykręcone.Łby śrub dojdą do głowiczki i będą ją trzymały.Wtedy wykręcasz 2 pozostałe,oring wskakuje w rowek i równomiernie dokręcasz wszystkie śruby po przekątnych.
rawka1 pisze:planuję wymienić rozrząd i przy okazji chciałbym uszczelnić pompę.
Zrób tak- (taka moja dobra rada),jak już poustawiasz rozrząd na znakach i rozbierzesz go,wtedy weź się za tą pompę.
Po co? A po to,że nawet jak co w niej "skopiesz",to zawsze delikatnie kluczem możesz obrócić pompą i i jak wyczujesz jakiś twardy opór,no to niestety pompa na stół.Nie sugeruj się miękkim oporem,bo to w każdej pompie tak jest-po prostu fala przeskakuje po rolkach.
Jeśli wszystko będzie grało,blokujesz pompę i resztę rozrządu,składasz i robisz 2 obroty wałem ręcznie.Jak nie wyczujesz żadnego oporu na rozrządzie,to palisz klekota :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

rawka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 04, 2004 16:20
Lokalizacja: Śłąsk

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: rawka1 » śr maja 22, 2013 13:01

Witam.
Dziękuję za odpowiedź i porady.
Chciałbym zapytać o jeszcze jedną rzecz. Od spodu pompy zaraz obok głowicy rozdzielacza jest jeszcze zawór. Jak oglądałem przez lusterko inspekcyjne to wyglądało jakby wyciek był z tego dużego oringa a nie z tego zaworka, lecz tak myślę, że jak już wymienię ten duży oring to od razu wymieniłbym uszczelnienie z tego zawoka, lecz nie wiem czy można bez problemu go wykręcic, czy czasami coś się nie rozsypie i wtedy pompa na stół. Pompa od spodu jest mokra więc myślałem , ża za jednym razem bym wymienił te uszczelnienia a one są obok siebie więc trochę trudno mi stwierdzić czy z wyciek jest tylko z orinu gużego czy jeszcze z tego zaworka.



rawka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 04, 2004 16:20
Lokalizacja: Śłąsk

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: rawka1 » sob cze 01, 2013 17:54

Wymieniłem rozrząd, oring w pompie wtryskowej i pompę wody, gdyż po zciągnięciu paska słychac było łożyko choć nie ciekła. Jeżli chodzi o pompę to podczas rozkręcania musiałem odciągać głowicę gdyż po luzowaniu śrób sama się nie wysuwała. Sprawiało to wrażenie jakby sprężynki w środku nie wypychały głowiczki. Po wymianie oringa pompa normalnie się obracała. ( nic jej nie blokowało ) więc uruchomiłem auto i jak na razie jeszcze mam do sprawdzenia kąt wtrysku, choć auto odpala od kopa i silnik dobrze pracuje. Na razie auto zrobiło 130km i wygląda, że wszystko jest ok.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: Michał_1977 » sob cze 01, 2013 20:04

rawka1 pisze: Na razie auto zrobiło 130km i wygląda, że wszystko jest ok.
No to gitara :bigok:
Nie taki diabeł straszny,jak go malują :satan:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: AAZ Wyciek paliwa.

Post autor: karol8114 » pn cze 03, 2013 22:22

Hehe,jakiś czas temu wymieniałem oring w mojej nowej pompie, tym razem zdemontowałem pompę z auta, żeby uniknąć niemiłego zdarzenia z pierwszej wymiany. Moim zdaniem robota wręcz chirurgiczna, no i warta zachodu. Pozdrawiam miłośników VW.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 153 gości