[MK3 AFN] Problem z kołem pasowym na wale :( POMOCY

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

miki5454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:19
Lokalizacja: Wałmia i mazuły
Kontakt:

Post autor: miki5454 » pn sie 21, 2006 19:19

Ale teraz nie chodzi mi już o koło dla wspomagania kierownicy tylko tłumik drgań skrętnych. te duze koło na wale które napedza pasek od alternatora i klimy :) silnik AFN



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » pn sie 21, 2006 19:23

No tak, tylko, że w etce nie ma zaznaczonego tłumika drgań dla AFN!!!



miki5454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:19
Lokalizacja: Wałmia i mazuły
Kontakt:

Post autor: miki5454 » pn sie 21, 2006 19:26

AŁA no to bedzie problem :(
Dzieki za wszystko. Punkcik za pomoc poleciał :)

:pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub:
Ostatnio zmieniony pn sie 21, 2006 19:31 przez miki5454, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » pn sie 21, 2006 19:30

Hmm, wiesz co, teraz muszę gonić, ale obiecuję, że jeszcze poszperam, bo sam jestem ciekaw...
:pub:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn sie 21, 2006 19:38

GSOWIEC pisze:No tak, tylko, że w etce nie ma zaznaczonego tłumika drgań dla AFN!!!
jest, ale dopiero od roku modelowego 97, numer cześci to:

028 105 243 T i jest wspólna dla AEY, 1Z, AHU, ALE i AFNa

i teraz istotna kwestia - co sie z nim dzieje - jesli bije, to moim zdaniem nie ono jest problemem, a koło zebate na wale korbowym - sprawdź to!


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

miki5454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:19
Lokalizacja: Wałmia i mazuły
Kontakt:

Post autor: miki5454 » pn sie 21, 2006 20:49

Corvax: dzieki za sprawdzenie numeru.
Objawy tego padniętego koła są takie że drży pasek wieloklinowy pomimo wymienionych: napinacza, paska, tulejek, rolki napinacza i tego pręta co trzyma rolkę.
Ja niestety tego koła dzisiaj nie mogłem zobaczyć, więc wysłałem ojca. I z tego co mówił to koło te jest wyrobione w miejscu gdzie łączy się z wałem.
Jutro rano pojade do mechanika i zobaczę te koło więc bede mógł wiecej o nim powiedzieć.

A o jakie koło zębate Ci chodzi dokładniej?? o te od rozrządu??



Awatar użytkownika
gubinho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 11, 2006 14:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: gubinho » pn sie 21, 2006 21:33

Tylko prosze Was Panowie pamietajcie o nowej śrubie!!! mi mechanik założył stara i sie wszystko rozleciało w sandomierzu!!(od Lublina) a disiaj już głowice zaniosłem do naprawy bo sie szklanki pogieły i musze je wymienic...ale moge sie pochwalić jednym dzisiaj mechanik powiedział że tak zdrowego silnika dawno nie widział:) pozdrawiam...



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn sie 21, 2006 23:11

miki5454 pisze:A o jakie koło zębate Ci chodzi dokładniej?? o te od rozrządu??
zerknij sobie na zrzuty z etki ktore zamiescil GSOWIEC, kolo pasowe jest przykrecone do kola zebatego rozrzadu - przykrecone 4 srubami i to nie ma prawa sie gibac niezaleznie - jesli cos jest nie tak, to z kolem zebatym rozrzadu - przegladnij forum pod katem scinajacego sie klina kola zebatego na wale korbowym.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

miki5454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:19
Lokalizacja: Wałmia i mazuły
Kontakt:

Post autor: miki5454 » wt sie 22, 2006 07:36

Śruba bedzie wymianiona napewno:) nawet sam mechanik mowil ze trzeba wymieniać za kazdym razem.
A co do tego koła to zaraz bede jechał zobaczyć o co tam chodzi i powiem mu zeby sprawdził te koło rozrządu.


Wróciłem już od mechanikia. Koło pasowe jest wyrobione w miejscu łączenia z wałem. Mówiłem mu zeby sprawdził te koło rozrzadu i powiedzial ze z rozrządem jest wszystko ok.Mówił ze miał już golfika któremu tez trzeba było wymienić koło tylko że w tamtym własnie musiał robić też te koło rozrządu.
Na jutro ma sprowadzić ten tłumik drgań skrętnych, więc jutro napiszę czy fałwej został wyleczony:)

Jeżeli ktoś by miał jeszcze jakies uwagi co do tego koła to prosze pisać :)



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt sie 22, 2006 09:37

Jelsi koło wyrobione w miejscu łączenia z wałem to musi sprawdzić wał czy nie jest wyrobiony - pewnie juz tak wtedy lepiej go naprawić - foto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56907 to daje pewnosc ze cisie nie bedzie juz gibac i silniczek nie padnie



miki5454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:19
Lokalizacja: Wałmia i mazuły
Kontakt:

Post autor: miki5454 » wt sie 22, 2006 09:59

Tzn wał został sprawdzony i według niego jest dobry. Własnie gdy pojechałem do mechanika to on stwierdził ze prawdopodobnie koło jest uszkodzone a co za tym idzie wał do naprawy bedzie musiał isc. Jednak wczoraj po rozebraniu stwierdził ze wału nie bedzie trzeba robic bo jest dobry.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt sie 22, 2006 10:16

miki5454 pisze:Koło pasowe jest wyrobione w miejscu łączenia z wałem.
miki5454, nie wiem jak jest w AFNie ale przypuszczam ze tak samo jak u mnie, a w zwiazku z tym to nie koło pasowe jest wyrobine w miejscu łaczenia z walem - bo z walem ono sie bezpośrednio nie łaczy - koło pasowe jest zespolone z kołem zebatym rozrzadu 4 srubami, a dopiero koło rozrzadu jest dokrecone do wału - i to jedynie ono moze byc wyrobione - albo ten mechanik nie bardzo ma pojecie o czym mówi albo sie nie zrozumieliście :hmm:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

miki5454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:19
Lokalizacja: Wałmia i mazuły
Kontakt:

Post autor: miki5454 » wt sie 22, 2006 10:32

O kurde to teraz mnie zmartwiłeś.Ten mechanik wyraźnie mówił ze jest uszkodzone koło pasowe(te od paska wieloklinowego). Gdy sie go pytałem czy koło zebate rozrządu jest dobre to mówił ze z nim jest wszystko ok. Mówił jeszcze ze sprawdzali te koło pasowe i minimalnie jest krzywe.
Teraz to już sam nie wiem co zrobić. W najgorszym wypadku to jutro bedą mysleć co dalej zrobić bo wymiana koła nie pomogła.



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » wt sie 22, 2006 11:04

miki5454, większość przypadków gibania koła omawianych na tym forum dotyczyła koła zębatego rozrządu. Jednak zawsze tą usterkę stwierdza się dzięki kołu pasowemu napędu alternatora, bo ono jest widoczne, a kółko zębate jest schowane pod obudową rozrządu. Teoretycznie mogłoby być tak, że wyrobił się tłumik drgań, tylko pytanie, dlaczego miałby się wyrobić, jeśli koło na wale byłoby OK??

A jak tam z porannym odpalaniem, bez problemu, czy puści chmurkę dymu, chwilkę wkręca się na obroty??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości