nie reaguje na pedal gazu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

nie reaguje na pedal gazu

Post autor: Semian » czw maja 02, 2013 23:52

Witam,

Jestem po swapem silnika 1,9 tdi ahu do jetty , auto pol roku temu reagowalo na gaz, niestety po tym czasie , teraz przy probie wyjechania autem okazalo sie ze nie ma reakcji na gaz, obroty 1200
Przeczytalem kilka tematow zwiazanych z podobnym problem ,lecz moj komputer nie zostal zalany , podmienilem potencjometr gazu i niestety dalej nie dziala ,czy mozliwe ze uszkodzilem komputer ?

Czy podpiecie Vaga i zrobienie adaptacji cos da ?


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

nie reaguje na pedal gazu

Post autor: munior » pt maja 03, 2013 08:47

Semian pisze:przy probie wyjechania autem okazalo sie ze nie ma reakcji na gaz, obroty 1200
Przeczytalem kilka tematow zwiazanych z podobnym problem ,lecz moj komputer nie zostal zalany , podmienilem potencjometr gazu i niestety dalej nie dziala ,czy mozliwe ze uszkodzilem komputer ?

Czy podpiecie Vaga i zrobienie adaptacji cos da ?
Od podpiecia vaga ,sprawdzenia błedów i sprawdzenia w bloku 000 czy pedał gazu działa prawidłowo ,powinieneś zacząć szukanie przyczyny , a nie od wymiany potencjometru gazu :chytry: Zadne adaptacje nie są tu potrzebne ,bo nie ma czegoś takiego jak adaptacja pedału gazu :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

nie reaguje na pedal gazu

Post autor: Semian » sob maja 04, 2013 17:56

mialem 2 pedal gazy ktory lezal na polce wiec od tego zaczalem , niestety moje gniazdo obd cos nie chce wspolpracowac , jedynie to mi sie udalo podrzucic koledze swojego kompa i wrzucic do jego auto i odpalic vaga, niby polaczenie bylo nawet bledy skasowane,ale niestety dalej nie zostalo wyjasnione co jest nie ta, boje sie ze moze cos uszkodzone zostalo w kompie ;/


Macie jeszcze jakies porady ?


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

nie reaguje na pedal gazu

Post autor: Qto » sob maja 04, 2013 18:02

miałem pdoobnie w przypadku uwalonej masy sterownika, więc to proponuję sprawdzić



Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

nie reaguje na pedal gazu

Post autor: Semian » czw maja 09, 2013 10:40

masa doprowadzona nic to nie dalo , na vagu pokazalo , ze brak komunikacji miedzy ecu a potencjometrem,
dodatkowo przedzwonilem kable miedzy ecu i pedalem i przejscie jest ?

mozna jeszcze w jakis sposob sprawdzic komputer czy przypadkiem cos nie padlo?
dodatkowo zaobserwowalem ze po nacisnieciu pedalu hamulca obroty lekko spadaja


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

nie reaguje na pedal gazu

Post autor: Detektor » czw maja 09, 2013 21:13

To ja Ci napiszę na moim przykładzie. Skoro vag Ci wyświetlił brak komunikacji, to weź odepnij kości od sterownika psiknij tam
"Kontaktem" w sprayu podłącz ponownie, odpal auto i sprawdź. Ja sam miałem podobny problem tej zimy, gdy podpiąłem się pod kompa
też miałem identyczny komunikat. Na początku tylko wypiąłem kości od sterownika i tylko przedmuchałem ale to nic nie dało.
Dopiero gdy psiknąłem Kontaktem to od tamtej pory zapomniałem o problemie. Być może, że i u Ciebie nie idzie sygnał na którymś
pinie w kości i sterownik nie widzi potencjometru. Takich historii jak moja była cała masa, opisywana zresztą przez wielu na tym forum.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Re: nie reaguje na pedal gazu

Post autor: Semian » pt maja 17, 2013 22:49

podmienilem kompa i niestety dalej nie widzi pedalu , zaczynam podejrzewac ze mam 2 uszkodzone potencjometry gazu albo cos nie tak z wiazka.



problem rozwiazany , wtyczki od przeplywki i od gazu byly zamienione


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości