podgrzewacz płynu chłodniczego.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: tberent » pn sty 28, 2013 00:54

krzysiek1aa pisze:Ale świeczki nie grzeja wykreciłęm wszystkie 3 i na krótko sprawdziłem wygladają na dobre:)
przedzwoniłem też kable idące do świec i ok
ja wiem że to trywialne ale bezpiecznik sprawdziłeś?? bo z tego co piszesz to muszą grzać


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: krzysiek1aa » pn sty 28, 2013 16:51

edido pisze:Przekaźnik steruje komputer podając masę, plus jest na stałe na cewce przekaźnika. Jeżeli przekaźnik nie działa po spełnieniu warunków ( spełnia wag to pokazuje) trzeba szukać w instalacji - przerwany przewód, brak styku. Przekaźniki sprawdzone czy działa cewka i czy jest przejście na stykach?
2 tygodnie temu pomierzyłęm miernikiem wszystkie styki to fotka
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89b ... f9251.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A jak sprawdzić czy ta cewka działa?? rozumiem że znajduje się w środku przekaźnika??
tberent pisze:ja wiem że to trywialne ale bezpiecznik sprawdziłeś?? bo z tego co piszesz to muszą grzać
Bezpieczniki mam ok dodatkowo sprawdziłęm je dzisiaj, jedyne co znalazłem to odleciał kabelek w kostce na rozruszniku są tam 4 i odpadł nr 4, odrazu przylutowałem na krótko :)


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

edido
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 27, 2012 17:17

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: edido » pn sty 28, 2013 19:29

Przekaźnik najlepiej sprawdzić wyciągając z samochodu i podając napięcie na styki 85 - 86 obwód sterowania. Przekaźnik powinno wyraźnie słychać - styki 30 - 87 to obwód główny przekaźnika - sprawdzić przejście omomierzem.



ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: ZWIREK1 » wt sty 29, 2013 16:20

Witam
edido zapomniałeś napisać że 85 to minus a 86 to plus sterowania przekaźnik aby go nie uszkodzić .
Pzdr



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » wt sty 29, 2013 17:14

przekaznik wyciagniety mozna traktowac dowolna biegunowoscia. Dzial tak samo. Cewka ma wytworzyc tylko pole magnetyczne tym samym zalacza styki. Bezposrednio wpiety do auta to juz inna bajkai tu chodzi o nie ufajczenie kabloteki aczkolwiek czesc jest zabezpieczona bezpiecznikiem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: krzysiek1aa » wt sty 29, 2013 20:18

Niestety je sprawdziłęm i są sprawne ten 53 po daniu zasilania cyknie i miedzy 30 a 87 tworzy się mostek, a przekaźnik nr 100 taak samo tyle że zasilanie dałem na 1 i 2, a mostek zrobił się na 3 i 5,
i gdzie ja mam dalej szukać problemu,
bezpiecznik od podgrzewania jest tylko 1 ?? na akumulatorze ??,


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

karbit201
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:11

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: karbit201 » pt kwie 26, 2013 12:00

witam. mam pytanie dotyczące podgrzewaczy lecz troche różni się od poprzednich. potrzebuje wypiąć cały system z samochodu. nie jest mi potrzebny bo samochód będzie jeździł tylko latem a nie za bardzo mam na niego miejsce pod maską. odizolowałem przewody, idą do przekaźników 2 zasilania, jeden przewód do wnętrza samochodu (nie sprawdziłem jeszcze gdzie dokładnie) i 2 przewody do sterownika silnika. wystarczy wypiąć wszystkie przewody, zlikwidować piny przy wtyczce sterownika silnika ?? modę mieć potem jakieś problemy z tym?? wiązka pochodzi z audi a3 1999r. 1.9tdi 110km.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: munior » pt kwie 26, 2013 20:06

karbit201 pisze:mam pytanie dotyczące podgrzewaczy lecz troche różni się od poprzednich. potrzebuje wypiąć cały system z samochodu. nie jest mi potrzebny bo samochód będzie jeździł tylko latem
Wyciagnij oba przekazniki podgrzewacza i tak jak by go nie było


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

karbit201
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:11

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: karbit201 » pt kwie 26, 2013 23:41

no tak. to oczywiste ale ja chce usunąć systemu dlatego że potrzebuje troche miejsca. nie zależy mi na tym żeby to tylko nie działało bo czemu miało by mi przeszkadzać :jezor: całość ląduje w golfie mk1 więc każdy centymetr pod maską się liczy



Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: takos » ndz lis 03, 2013 13:09

maciek12345 pisze:Świece grzeją :) Wsadziłem rezystor 10 KOhm zamiast czujnika, temperatura na VAGu -10C. Widać zresztą w logu: Log (0 - 007,012,016).
Spróbuję jeszcze potencjometrem określić przy jakiej maksymalnej wartości włączają się świece i zmontować to wszystko na przekaźniku, tak jak jest na podanej wcześniej stronie.

Mała aktualizacja.
Temperatura spadła do -5C a na czujniku +3-4 stopnie więc czujnik do wymiany. Ktoś może wie jaką charakterystykę ma termistor znajdujący się w czujniku? Nie chce wymieniać całego czujnika, bo nowy kosztuje 70 zł.
Jak wstawienie rezystora wplynelo na prace silnika? Planuje zbudowac jakis uklad ktory wlaczy rezystor w orginalny uklad ale nie wiem czy komputer bierze pod uwage wartosc z czujnika tylko w momencie rozruchu/wlaczenia zaplonu/czy jakis okreslony czas po odpaleniu. Porblem polega na wyjechaniu z cieplego garazu na mroz, podgrzewacz sie wtedy nie wlaczy, bo ECU sprawdzilo temp przy odpaleniu, a nie odswiaza wartosci na bierzaco


(\X/)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » ndz lis 03, 2013 14:15

to moze jakas lepiej czasówke do zalaczania tych swieczek dogrzewacza na np 5 minut czy cos w tym stylu. W sumie to ja tu nie widze zbytniego bledu producenta bo pewnie myslał w ten sposob ze jak ktos garazuje autko w cieple to po odpaleniu po co ma chodzic ten dogrzewacz skoro silnik jest w miare cieply a nie wymarzniety na -20 czy cos w tym stylu. Tu rozumiem ze chcesz wykozystac ten dogrzewacz jako urządzenie wspomagajace do osiagniecia temperatury roboczej w krótszym czasie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

Re: podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: takos » ndz lis 03, 2013 15:29

wesol pisze:Tu rozumiem ze chcesz wykozystac ten dogrzewacz jako urządzenie wspomagajace do osiagniecia temperatury roboczej w krótszym czasie.
Dokladnie o to chodzi. jak juz jest ten podgrzewacz to niech dziala. W orginale jest tak zrobione, ze szybciej sie rozgrzeje od -20 do 90* niz od 5 do 90*


(\X/)

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: wesol » ndz lis 03, 2013 15:45

ale ten podgrzewac jest zalaczany na podstawie temperatury nie otoczenia tylko plynu chlodzacego co nie?? Czyli nawet po wyjechaniu z garazu na powietrze i zgaszenie silnika na 5 minut nic nie pomoze co nie??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

podgrzewacz płynu chłodniczego.

Post autor: takos » ndz lis 03, 2013 15:53

Podgrzewacz jest zalaczany na podstawie temperatury powietrza w kolektorze ssacym.


(\X/)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości