Sztanga turbiny nie dochodzi do ogranicznika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hrabialaszlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: suchowola/lubelskie

Sztanga turbiny nie dochodzi do ogranicznika

Post autor: hrabialaszlo » wt kwie 16, 2013 19:11

Witam.
Temat stary jak mój GOLF(IV ASV),ale mam tylko jedno pytanie. Turbina była kilka dni temu czyszczona(zrobione dobrze,kierownice poruszały się leciutko nawet pod wpływem dmuchnięcia ustami) poskładana i zamontowana. Auto cały czas łapie tryb awaryjny. Sztanga chodzi płynnie bez zacięć ale w bardzo małym zakresie ok.8mm i po wciągnięciu do gruszki nie opiera się na ograniczniku brakuje ok.1cm. Nie była skracana oryginalne znaczenie fabryczne. Czy przyczyną tego może być źle założony pierścień sterujący kierownicami? Dodam tylko że po zgaszeniu silnika sztanga wychodzi z gruszki po ok.2-3s czy to normalne, czy powinna od razu wyskoczyć? Na koniec najgorsze: nie mam vag i nie mam gdzie zrobić logów, może ktoś z okolic Lublina mógłby mi pomóc w diagnozie i ewentualnym poskładaniu tego do kupy tak jak należy.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Sztanga turbiny nie dochodzi do ogranicznika

Post autor: italiano_83 » wt kwie 16, 2013 19:51

Źle założony pierścień sterujący ich pracą - jeśli nie ruszałeś długości cięgła ani nie kręciłeś śrubą ogranicznika zamknięcia kierownic . Trzeba rozebrać i poskładać poprawnie. O vaga pytaj na grupie regionalnej, zrób loga wrzuć tu do tematu, a ja przeniosę wtedy temat do działu diagnostyka.
Sztanga wychodzi z opóźnieniem.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
hrabialaszlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: suchowola/lubelskie

Sztanga turbiny nie dochodzi do ogranicznika

Post autor: hrabialaszlo » wt kwie 16, 2013 20:03

Czy to że sztanga wychodzi z opóźnieniem to wina źle założonego pierścienia sterującego, czy może grucha jest słaba i kwalifikuje się do wymiany? Nie wiem kiedy będę miał logi bo nikt z grupy lubelskiej nie odpowiada. Liczę na to że ktoś z grupy pomoże.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Sztanga turbiny nie dochodzi do ogranicznika

Post autor: italiano_83 » wt kwie 16, 2013 20:08

Podciśnienie nie opada tak szybko po zgaszeniu silnika, klapa gasząca musi być zamknięta, więc zanim m75 puści to chwilę trwa i tym się nie przejmuj.
Jeśli źle jest założony pierścień to będzie przeładowania po całości w logu .. poczekaj może, ktoś odpowie, zrobisz loga będzie widać, ale wszystko wskazuje na to, że pierścień jest źle założony.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
hrabialaszlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: suchowola/lubelskie

Sztanga turbiny nie dochodzi do ogranicznika

Post autor: hrabialaszlo » wt kwie 16, 2013 21:26

Niestety muszę znaleźć kogoś do zlogowania. Napiszę jak będę miał coś w ręku. Na chwilę obecną wielkie dzięki italiano_83. Nie zamykam tematu będę potrzebował analizy.



Awatar użytkownika
hrabialaszlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: suchowola/lubelskie

Sztanga turbiny nie dochodzi do ogranicznika

Post autor: hrabialaszlo » ndz maja 19, 2013 18:27

Wracam do tematu. Auto jest już zrobione, ale ciekawy jestem Waszego zdania na ten temat. Pomógł mi kolega z forum, dla którego wielkie dzięki. Oto logi przed robotą http://vaglog.rtnet.pl/daron.s_126986.html Następnie kolega wydłużył cięgno gruszki o 3,5 obrotu, dźwignia chodzi w pełnym zakresie i nie ma już trybu awaryjnego :bigok: Teraz dla mnie wielka zagadka dlaczego trzeba było wydłużyć fabrycznie ustawiane cięgno? Czy po czyszczeniu turbina zmieniła charakterystykę pracy,czy jednak pierścień jest odwrotnie założony a wydłużenie cięgna powoduje jakieś zmiany w dobrą stronę? ( Chyba plotę głupoty) Ktoś może ma jakiś pomysł?

To są logi po wydłużeniu cięgna gruszkihttp://vaglog.rtnet.pl/daron.s_126987.html Dostałem tylko sugestię żeby wyczyścić przepływomierz.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Sztanga turbiny nie dochodzi do ogranicznika

Post autor: italiano_83 » ndz maja 19, 2013 18:40

Logi do powtórki i sam 011 dynamiczny od 1400-4000 bo w tych robionych na raz trzy nic nie widać, coś tam niby trzyma zadane ciśnienie doładowania, ale nie widać kompletnie dołu - ma być na trzecim biegu od 1400 do 4000.
hrabialaszlo pisze:Czy po czyszczeniu turbina zmieniła charakterystykę
Nie..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 272 gości