[MKII]Silnik się grzeje.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cukierek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 13, 2013 21:48

[MKII]Silnik się grzeje.

Post autor: Cukierek » sob kwie 13, 2013 22:15

Stał w zimie trzy miesiące bez jeżdżenia i odpalania ale jak go próbowałem to z lekkim trudem odpalił.Silnik się grzeje, wyrzuca płyn. Pojawia się olej w chłodnicy. Zmieniłem uszczelkę nie pomogło. Sprawdziłem pompę wodną i jest sprawna. Termostat wymieniłem. Nic nie pomogło. Proszę o szybką pomoc. :P Gdy silnik nabiera temperatury termostat się otwiera i po przy gazowaniu woda w zbiorniku się zaczyna kołysać po pewnej chwili się wylewa. Korka nie sprawdziłem ale my.






Jeśli mi pomożecie dam wam: Reputkę pochwałę i wszystko co najlepsze jak tylko pomożecie mi z tym "Pojazdem". Powodzenia!!!!



krislisu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 13, 2013 23:35
Lokalizacja: Wrocław

[MKII]Silnik się grzeje.

Post autor: krislisu » sob kwie 13, 2013 23:37

Sprawdzałeś przewód odpowietrzający (z chłodnicy do zbiornika) czy się nagrzewa??



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MKII]Silnik się grzeje.

Post autor: Michał_1977 » ndz kwie 14, 2013 08:14

Cukierek pisze: Pojawia się olej w chłodnicy. Zmieniłem uszczelkę nie pomogło. Sprawdziłem pompę wodną i jest sprawna. Termostat wymieniłem. Nic nie pomogło.
Przypuszczam,że płyn był kiepskiej jakości i zamarzł.Głowica strzeliła i miesza teraz płyn z olejem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Re: [MKII]Silnik się grzeje.

Post autor: dam18 » ndz kwie 14, 2013 16:18

krislisu pisze:Sprawdzałeś przewód odpowietrzający (z chłodnicy do zbiornika) czy się nagrzewa??
Proponuję udrożnić od razu ten króciec. Ja niemalże zacząłem zwalać czapkę bo wszystkie objawy wskazywały na UPG a okazało się że to tylko króciec przelewowy w chłodnicy był zapchany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości