Awaria intercoolera ASZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Awaria intercoolera ASZ

Post autor: Rogal7 » śr kwie 10, 2013 21:04

Witam,

Mija tydzień odkąd jestem szczęśliwym posiadaczem golfiny ASZ 130KM. Przed zakupewm w trakcie jazdy wyszło, że intercooler jest dziurawy, więc, jako, że poprzedni właściciel pracował w ASO to wymienił intercooler na nowy Valeo.
I teraz dwa problemy:
nr 1: auto od początku już po wymienie intercooler ma problem z wejściem w tryb awaryjny po przekroczeniu ok. 150km/h (dokładnie po zmiane z 4 na 5 przy ok 4tys obrotów) Więc właśnie przed chwilą zrobiłem VAGowanie i to wypluło:
Obrazek

nr 2 tuż po VAGowaniu miałem jechać do dziewczyny, zaraz po wyjechaniu z uliczki jako, że auto miało 90 stopni to pozwoliłem sobie na dwójce pociągnąć do 3-4tys i usłyszałem odgłos jakby pękający balon i stało się to:
Obrazek
Obrazek
Czy to normalne, że z tej rury wywiewa powietrze? Nie powinno go zasysać?

teraz pytanie czy to się wszystko łączy ze sobą i dlaczego ta obudowa od IC odpadła? to przez problem nr1 czy inna sprawa? Planuję wstawić auto do mechanika bo ja raczej się z tym nie uporam, chyba, że to ASO zwaliło ?


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Awaria intercoolera ASZ

Post autor: italiano_83 » śr kwie 10, 2013 23:08

Błąd oznacza przeładowanie, turbosprężarka pompuje zapewne pod sufit dlatego łapiesz odcięcie notlauf, ale żeby tak waliło doładowanie, żeby IC się rozleciał... :blush: Turbo do kontroli, pewnie kierownice zawalone nagarem i dlatego się ścina doładowanie, a i c do wymiany na nowy...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Awaria intercoolera ASZ

Post autor: Rogal7 » czw kwie 11, 2013 07:05

no tak jak wspomniałem to IC było tydzień temu wymieniane, może ktoś tam źle coś skręcił?
IC raczej nic się nie stalo, po prostu rozpadała się obudowa od spodu, naprawdę sądzisz, że ponownie do wymiany?
W zasadzie miałem zamiar dzisiaj tą obudowę poskładać i w tępie do 1,5-2tys obrotów doczłapać się z powrotem do tego ASO...


MK4 ASZ Variant

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Awaria intercoolera ASZ

Post autor: Rogal7 » czw kwie 11, 2013 08:30

dobra w sumie chyba teraz do mojego nieznającego się na mechanice mózgu dociera, że z tej rury mam wywiew powietrza bo idzie ona od turbo. W takim razie zapewne z turbiną jest już naprawdę kiepsko skoro w tej obudowie intercoolera jest może nie jakoś dużo, ale olej? W zasadzie to turbo i tak miało być zmieniane na ARL i do tego dołożony chip, więc po prostu chyba zrobię to od razu teraz. I tu znowu 2 pytania:

1. w tej obudowie od IC urwał się tylko połowicznie zaczep, ale wydaje mi się, że na tym co zostało i tak uda się tą obudowę dokręcić, czy muszę faktycznie wymieniać IC?? i czy na takiej obudowie mogę dalej jeździć czy koniecznie ją wymieniać?? no i ostatecznie gdzie taką obudowę znaleźć?

2. Gdzie kupić turbo od ARL? Na nówkę raczej mnie nie stać, ale na allegro są regenerowane z gwarancją na 12 msc.
Cóż to jest?
http://allegro.pl/fabrycznie-nowa-turbi ... 38017.html" onclick="window.open(this.href);return false;
któraś z tych ktoś zna/poleca?
http://allegro.pl/turbo-audi-vw-seat-1- ... 34004.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/turbosprezarka-1-9-td ... 02050.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/turbo-tuning-vw-audi- ... 72234.html" onclick="window.open(this.href);return false;


MK4 ASZ Variant

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Awaria intercoolera ASZ

Post autor: iigAlisArr » czw kwie 11, 2013 08:58

IC musi mieć 100% szczelność jak i cały układ doładowania. Klejenie czy skręcanie nie wpłynie dobrze na powyższe.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Awaria intercoolera ASZ

Post autor: Rogal7 » czw kwie 11, 2013 10:32

Rozumiem, tylko mi się wydaję, że IC (tej metalowej puszce) nic się nie stało tylko na szczęście wywaliło tą obudowę w dół i tyle. Po tym małym boom spod maski był tylko odchylony ten plastik, dlatego wydaje mi się, że nie pękł ani rozszczelnił się IC tylko siła poszła w ten plastik.

Ale oczywiście nie wiem jak wygląda tak IC od nowości? Inaczej niż na foto które dałem?


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Awaria intercoolera ASZ

Post autor: italiano_83 » czw kwie 11, 2013 12:01

Ale ten plastik jest częścią IC możesz spróbować wcisnąć go na miejsce i zacisnąć klamry, ale wątpię aby udało się to zrobić to na tyle szczelnie aby, nie uciekało gdzieś ciśnienie doładowania.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Awaria intercoolera ASZ

Post autor: Rogal7 » czw kwie 11, 2013 15:16

kurde jakoś mój mózg nie działa poprawnie... cały czas wydawało mi się, że ten plastik nie jest częścią IC... sorry głupota nie boli...
no to IC do wymiany :/

na szczęście kolega Adam z forum zgodził się przyjąć mojego pacjenta, więc trzeba znaleźć powód przeładowania na początek i zobaczymy co dalej.


MK4 ASZ Variant

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości