zaolejony intercooler

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

zaolejony intercooler

Post autor: italiano_83 » ndz mar 24, 2013 12:14

pavwloo84 pisze: Jest cos , na co trzeba zwrocic szczegolna uwage przy demontarzu ic?
Uważaj na okablowanie map sensora jeśli jest u Ciebie zamontowany w IC - trzeba je odłączyć.. Ściągniesz zderzak i IC jest zmocowany w dwóch punktach, na górze śrubami dwoma przykręcony na dole jest jeszcze jeden punkt mocowania. Nie napisałeś jaki masz silnik, więc nie wiem czy masz łączenia na szybkozłączki czy na opaski zaciskowe, jeśli na opaski to zachowaj ostrożność, żeby je ścisnąć potrzeba dużo siły, nie zaciskaj ich na wężu i uważaj przy ściąganiu z bo jak zeskoczy to wystrzeli jak z procy, może zrobić poważną krzywdę jak strzeli w twarz/ ciało ... moja przy ściąganiu zeskoczyła zrykoszetowała o ulice i wystrzeliła na w powietrze na znaczną wysokość.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

zaolejony intercooler

Post autor: przemlin » ndz mar 24, 2013 17:28

A czy tak uszkodzony IC może być nieszczelny? Na fotce podnizej tego nie widać ale na górnej krawedzi/zacienione/ ic są ślady starego oleju, brud zmieszany z olejem smar?.
Obrazek



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

zaolejony intercooler

Post autor: italiano_83 » ndz mar 24, 2013 17:38

przemlin pisze:A czy tak uszkodzony IC może być nieszczelny?
To trzeba sprawdzić, zaolejone miejsca można doczyścić, a szczelność sprawdzić po zdemontowaniu.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

zaolejony intercooler

Post autor: przemlin » ndz mar 24, 2013 17:51

italiano_83 pisze:nie zaciskaj ich na wężu i uważaj przy ściąganiu z bo jak zeskoczy to wystrzeli jak z procy, może zrobić poważną krzywdę jak strzeli w twarz/ ciało ... moja przy ściąganiu zeskoczyła zrykoszetowała o ulice i wystrzeliła na w powietrze na znaczną wysokość.
Bo do tego są specjalne szczypce... z taką linką można kupić tez żeby ściągać opaski w trudno dostępnych miejscach np przy turbinie w mk4 ciężko opaskę samozaciskową zdjąć zwykłymi szczypcami bo dojście jest niemożliwe..Ja mam wyrzeźbione tak szczypce że dospawałem sobie do normalnych szczypiec odpowiednio wyprofilowane końcówki i jakoś dają rade, bo zwykłymi kombinerkami to lepiej nie zaczynać w ogóle bo jak zdejmiesz to nie założysz.pzdr



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

zaolejony intercooler

Post autor: italiano_83 » ndz mar 24, 2013 17:58

przemlin pisze:bo zwykłymi kombinerkami to lepiej nie zaczynać w ogóle bo jak zdejmiesz to nie założysz.pzdr
Ja ściągałem i zakładałem i jakoś dałem radę, łatwo nie jest, ale bez przesady są trudniejsze rzeczy do wykonania, bez ściągnięcia opasek nie ściągniesz IC, więc coś za coś. Wystarczy kawałek plastikowej rury o odpowiedniej średnicy - 10cm i ściągniętą opaskę zakładasz na rurę i nie trzeba się męczyć z jej ponownym ściskaniem.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Re: zaolejony intercooler

Post autor: pavwloo84 » ndz mar 24, 2013 19:05

italiano_83 pisze:
pavwloo84 pisze: Jest cos , na co trzeba zwrocic szczegolna uwage przy demontarzu ic?
Uważaj na okablowanie map sensora jeśli jest u Ciebie zamontowany w IC - trzeba je odłączyć.. Ściągniesz zderzak i IC jest zmocowany w dwóch punktach, na górze śrubami dwoma przykręcony na dole jest jeszcze jeden punkt mocowania. Nie napisałeś jaki masz silnik, więc nie wiem czy masz łączenia na szybkozłączki czy na opaski zaciskowe, jeśli na opaski to zachowaj ostrożność, żeby je ścisnąć potrzeba dużo siły, nie zaciskaj ich na wężu i uważaj przy ściąganiu z bo jak zeskoczy to wystrzeli jak z procy, może zrobić poważną krzywdę jak strzeli w twarz/ ciało ... moja przy ściąganiu zeskoczyła zrykoszetowała o ulice i wystrzeliła na w powietrze na znaczną wysokość.
Mam silnik ALH. Ic z opaskami zaciskowymi. Sensor o ktorym piszesz znajduje sie na gornej czesci? Tam widzialem jakis czujnik z wtyczka na 4 piny.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

zaolejony intercooler

Post autor: italiano_83 » ndz mar 24, 2013 19:14

pavwloo84 pisze:Sensor o ktorym piszesz znajduje sie na gornej czesci?
tak.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

Re: zaolejony intercooler

Post autor: pavwloo84 » ndz mar 24, 2013 19:23

Ja uzywam takich szczypcy do sciagania opasek. Pewnie trzymaja I nie trzeba wkladac duzej sily
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



pavwloo84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: śr lut 06, 2013 07:06
Lokalizacja: koscian

zaolejony intercooler

Post autor: pavwloo84 » wt mar 26, 2013 06:54

Dzisiaj wpadl mi pewien pomysl, mianowicie. Gdy wyczyszcze ic bede sprawdzalt szczelnosc. Czy nadaje sie do tego roztwor wody I plynu do zmywania naczyn? Ta metoda sprawdza sie np. Prawidlowosc polaczenia reduktora z butla przy wymianie butli z gazem. W koncu jakies cisnienie jest w ic zeby wrazie uszkodzenia pokazaly sie babelki powietrza



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

zaolejony intercooler

Post autor: KAROL 84 » pn kwie 01, 2013 23:21

może byc taki roztwór albo woda z mydłem. Popsikaj dużo na IC i odpal auto przegazuj kilka sekund i powinno byc widac czy będą jakieś bąbelki. Możesz też popsikac na wszystkich połączeniach rur i będziesz widziec czy są szczelne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości