AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ferrodor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 29, 2012 16:34

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: ferrodor » ndz mar 17, 2013 10:33

Witam, tak jak w tytulr. Jechałem wczoraj na dwójce dodalem gazu a tu nagle strzal, jakiś wybuch w komorze silnika albo jakby coś sie zerwalo. Odrazu wystąpił nagły spadek mocy i samochód zalacz bardzo głośno chodzić podczas dodawania gazu, z tym że to jest dźwięk traktora ;/ co sie mogło stać ;( ? Golf IV z 2003 r. Z silnikiem axr



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: MD2 » ndz mar 17, 2013 10:37

ktoryś przewod powietrza z turbiny do kolektora "poszedł" albo wyrwało go na którejś z zawleczek.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: italiano_83 » ndz mar 17, 2013 10:39

Pewnie turbo odleciało do krainy wiecznych łowów .. trzeba zdjąć wąż dolotowy i sprawdzić co się dzieje z wirnikiem i czy nie puściło oleju w układ doładowania. Zakopcił na biało - wzrosły gwałtownie obroty bez dodawania gazu ? Sprawdź stan oleju silnikowego.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ferrodor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 29, 2012 16:34

Re: AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: ferrodor » ndz mar 17, 2013 11:09

Przed chwilką byłem go odpalić i odpala prawidłowo chodzi równo również głośne odgłosy znikneły. Tylko ,że w okolicach 2000 obr/min (przypuszczam ,że w tych granicach ma wstać turbina) jest spaek obrotów i mocy słysze ,że turbina chcę a nie może. Dodaje gazu do 1800 obr/min jest ok a później syczy sekundkę turbia i się wyłącza ,dodatkowo zauwżyłem delikatny dymek z pod maski.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 17, 2013 11:17

ferrodor pisze:wybuch w komorze silnika albo jakby coś sie zerwalo
Na wszelki wypadek sprawdź wszystkie rury i węże ciśnieniowe.Być może to któryś z nich strzelił.
Mi kiedyś spadł wąż z kolanka,to tak dupnęło,jakby faktycznie coś wybuchło :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: Haki » ndz mar 17, 2013 13:16

Kolegoferrodor, gratuluję toku postępowania
Witam, tak jak w tytulr. Jechałem wczoraj na dwójce dodalem gazu a tu nagle strzal, jakiś wybuch w komorze silnika albo jakby coś sie zerwalo. Odrazu wystąpił nagły spadek mocy i samochód zalacz bardzo głośno chodzić podczas dodawania gazu, z tym że to jest dźwięk traktora ;/ co sie mogło stać ;( ? Golf IV z 2003 r. Z silnikiem axr
po czymś takim to się maskę otwiera i patrzy a nie głupio pyta co wybuchło .... Wybacz za takie słowa, ale jak to czytam to :panna:
Zrób to co chłopaki pisali a nie odpalasz auto


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: munior » ndz mar 17, 2013 13:39

Haki pisze:Kolegoferrodor, gratuluję toku postępowania
I ja przyłaczam się do gratulacji :chytry:
ferrodor pisze:Jechałem wczoraj na dwójce dodalem gazu a tu nagle strzal, jakiś wybuch w komorze silnika albo jakby coś sie zerwalo. Odrazu wystąpił nagły spadek mocy i samochód zalacz bardzo głośno chodzić podczas dodawania gazu, z tym że to jest dźwięk traktora ;/ co sie mogło stać
ferrodor pisze:Przed chwilką byłem go odpalić i odpala prawidłowo chodzi równo również głośne odgłosy znikneły. Tylko ,że w okolicach 2000 obr/min (przypuszczam ,że w tych granicach ma wstać turbina) jest spaek obrotów i mocy słysze ,że turbina chcę a nie może. Dodaje gazu do 1800 obr/min jest ok a później syczy sekundkę turbia i się wyłącza ,dodatkowo zauwżyłem delikatny dymek z pod maski.
Pasowało by zajrzeć pod maskę ,takie cuś pod nogami się pociąga :chytry: bo z opisu wynika że nawet nie zajrzałeś pod nią :panna: Ja rozumiem że można się nie znać ,ale żeby nawet nie zajrzeć co się stało ,to juz nie jestem w stanie :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ferrodor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 29, 2012 16:34

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: ferrodor » ndz mar 17, 2013 19:20

Wasze komentarze na temat podniesienia maski są dziecinnie i zbęde "takie coś pod nogami się pociąga" takie uwagi zostaw dla siebie ok ? Wydaje mnie się ,że to profesjonalne forum i jak chcesz spamować to nie tu. Oczywiście ,że zajrzałem pod maskę specjalisto tylko ,że moja wiedza nie pozwoliła mi niczego zauważyć stąd właśnie mój post. A od was jako od ludzi z doświadczeniem chciałem uzyskać informacji. Na szczęście już wiem co dolega mojemu golfikowi wypadła rura tylko nie wiem jak ją prawidłowo nazwać znajduje się ona po lewej stronie pokrywy od komory silnika.

http://images39.fotosik.pl/1627/f18fab52672e9f50gen.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Dokładnie o to chodzi urwał się tutaj zaczep. I tu kolejne pytanie do was gdzie można zakupić coś takiego mam na myśli jakiś szrot w pobliżu Katowic. I jaka jest tego profesjonalna nazwa.



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: MD2 » ndz mar 17, 2013 19:39

czyli wyrwało go na zawleczce - wąż do wymiany albo do reanimacji, czyli podpiłować wystające dwa zaczepy tak aby zawleczka miała solidne oparcie albo ... inwencja twórcza należy do ciebie
Na alle znajdziesz tego całe mnóstwo bez jeżdżenia po szrotach - zerknij na nr OE



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: ciachotdi » ndz mar 17, 2013 19:57

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... kod=AA5C05" onclick="window.open(this.href);return false;

viewtopic.php?f=35&t=363217" onclick="window.open(this.href);return false;

wystarczy użyć szukajki poniżej :axe: :dol:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: Michał_1977 » pn mar 18, 2013 08:19

ferrodor pisze:już wiem co dolega mojemu golfikowi wypadła rura
A nie mówiłem :bigok:
Jeżeli wypadł w miejscu gdzie jest ta zawleczka,to można ratować się blachowkrętem.Wiem,że to druciarstwo,ale szczelność będzie zachowana i na 100% już nie spadnie :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

KOSA1987
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 09:47
Lokalizacja: Miastko
Kontakt:

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: KOSA1987 » czw mar 21, 2013 13:43

wepchnij ją poprostu aż wskoczy na zatrzaski i po sprawie



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

AXR wybuch w komorze silnika i strata mocy

Post autor: Michał_1977 » czw mar 21, 2013 15:06

KOSA1987 pisze:wepchnij ją poprostu aż wskoczy na zatrzaski i po sprawie
Tylko,że jak są ząbki wyrobione,to zaraz znów wyleci.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 138 gości