cieknąca pompa aaz

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

klezu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 00:57

cieknąca pompa aaz

Post autor: klezu » ndz mar 17, 2013 23:42

witam. U mnie cieknie z tej ośki ze sprężynami która jest obracana za pomocą linki od gazu(nie znam fachowej nazwy). W jaki sposób uszczelnić to miejsce??



apln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt cze 19, 2009 17:05
Lokalizacja: SY/SLU/SG
Kontakt:

cieknąca pompa aaz

Post autor: apln » pn mar 18, 2013 11:13

Trzeba ściągnąć górę pompy. Jest tam oring. Często zdarza się, że tulejka w czapce pompy jest wyrobiona i zmiana oringu nic nie da - trzeba zmienić też tulejkę. Jak chcesz to robić samodzielnie to poszukaj instrukcji jak zrobić gov moda, tam jest opisane jak ściągnąć górę pompy. Jednak jak nigdy tego nie robiłeś, to zastanów się dwa razy czy dasz radę to zrobić.


I am traveler of both time and space...

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

cieknąca pompa aaz

Post autor: arek żet » pn sty 25, 2016 20:54

Witam podpinam się do tematu nie dawno wymieniałem o-ring pod rozdzielaczem w megane dti,mam pytanie czy w silniku AAZ jest też taka sama możliwość wymiany na samochodzie tego uszczelniacza?Bo to jest całkiem inna pompa.
Choć jak ktoś pisał o tym uszczelnieniu dżwigni przyśpieszacza to możliwe że tam cieknie,ale jeśli bym pompę wyciągał to bym uszczelnił od dołu wszystko co się tylko da.



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: cieknąca pompa aaz

Post autor: karol8114 » pn sty 25, 2016 22:20

Oczywiście, że da radę, anielska cierpliwość i wymienisz bez problemu. Osobiście wolę demontaż pompy, ale to tylko moje zdanie.



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

cieknąca pompa aaz

Post autor: arek żet » wt sty 26, 2016 18:49

Jest filmik na you tube jak to zrobić w tdi i tym się sugerowałem z tym że tak jak się ściąga nastawnik widać wnętrze i trzeba ruszyć silnikiem żeby ścisnąć te wewnętrzne a tu nie będzie widać ale myślę że się da rady:)Też kręciłeś silnikiem troszkę??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 217 gości