Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz sty 10, 2010 12:28

arwam pisze:ale silniki były jeszcze montowane do 87' autach wiem bo sam mam auto z pierwszej połowy 87' zielony a biały to już druga połowa i jest już hydro
Nieprawda,bo ETKA podaje rok produkcji auta,a nie danej części.Poza tym jak idziesz zamawiać części do sklepu,to podajesz rok produkcji auta,czy części :bajer: ?
Masz coś pokombinowane przy silniku lub jest to po prostu składak :bigok:...
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2010 12:31 przez Michał_1977, łącznie zmieniany 2 razy.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

kubUS777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 07, 2009 00:13
Lokalizacja: CZEWA

Post autor: kubUS777 » pn sty 11, 2010 00:17

Michaś_1977 pisze:kubUS777, ETKA nie przewiduje czujnika cofania dla tej skrzyni.Co prawda jest tam jakaś kostka,ale o owym czujniku nie ma wzmianki.
to dlatego skrzynia ma regilacje 5-tego biegu i zaślepke, to lampy wstecznego na guzik musze zrobic ;P i masz racje co do płytek :chytry:

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 01:03 przez kubUS777, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sebas1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 12:58
Lokalizacja: Vag Formacja

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: sebas1 » sob mar 16, 2013 15:52

Mały odkop.. czy ktoś mi może powiedzieć co to za silnik??? Bardzo mi zależy na czasie gdyż jutro być może będę po niego jechał i chciałbym nie jechać na darmo jak się okaże że to 1v...

Obrazek

Obrazek

Sprzedający twierdzi że oryginalnie silnik siedział w mk2 i miał intercooler później jednak został założony do innego auta bez ic.. turbo 99% k14. Sprzedający mówi że to SB.. ja nie mam wiedzy na temat tych silników ktoś mnie może oświecić co to za silnik?

Jeszcze raz proszę o szybką odpowiedź gdyż do jutra mam czas aby się określić czy biorę czy też nie...

Z góry bardzo dziękuję.


ex: MK2 GTI 16v BBS RM

obecne: MK1 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=460183

arwam

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: arwam » sob mar 16, 2013 18:05

turbo to K14 więc silnik to najprawdopodobniej 1V z zmienioną pompą lub, lub SB, ale do drugiej opcji nie pasuje mi kolektor ssący a konkretnie jego kolanko,
niech Ci poda nr-y pompy i będziesz wiedział od czego to może być.

ja stawiam że jest to 1V.
zresztą sam silnik różni się tylko turbem i wtryskami, oraz obecnością króćca w broku,i dodatkowym króćcem w magistrali wodnej, turbo w SB czy to K14 czy T2 posiada płaszcz wodny.


sądząc po pompie dodatkowo wszystkie elementy pasują raczej do 1V, i pompa została założona z najprawdpodobniej JR'a.

jeśli jest w dobrej kondycji to bym go brał, a najchętniej ori JR'a, te silniki są najbardziej rozwojowe.
gdyby to był 1V z ori pompą wtedy dodatkowo zmiana pompy na starcie mogłaby czynić ten zabieg nie opłacalną inwestycją, ale jeśli nie masz dużych oczekiwań co do mocy to go bierz, najlepiej żeby gość go przy tobie odpalił na moment.
zwróć uwagę na piewszy dymek.
powinien być czarny, może delikatnie wpadać w niebieski, ale żeby nie był to gęsty niebieski czy bury,, pierwszy może oznaczać późny kąt wtrysku lub lejące wtryskiwacze, oraz pobieranie oleju. to drugie byś stwierdził przy ruszaniu z miejsca, po zapachu spalin



Awatar użytkownika
sebas1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 12:58
Lokalizacja: Vag Formacja

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: sebas1 » sob mar 16, 2013 18:37

Sprzedający twierdzi że ten silnik siedział w mk2 z ori ic czyli wynikałoby że sb.. później odwrócił to kolanko kolektora i wywalił ic.. on twierdzi że ten silnik jest bardzo mocny i żwawy.. i upiera się że to nie 1v.. 1v bym nie chciał.. dlatego proszę o pomoc w rozpoznaniu tego traktorka.. do gościa mam 430km w jedną stronę więc troche lipa będzie jechać i się rozczarować:/ silnik chcę włożyć do mk1 i oczekuję około 80-90km

Jeśli wieczorem nie znajdzie numerow z silnika to może poda chociaż te z pompy i coś będzie wiadomo.. :banghead:


ex: MK2 GTI 16v BBS RM

obecne: MK1 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=460183

anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: anaba255 » sob mar 16, 2013 21:55

Dlaczego nie chcesz 1V, ten silnik nie byl wysilony, na oryginalnych ustawieniach jezdzil z nadmiarm powietrza, powinen byc w lepszym stanie od SB z podobnym przebiegiem, choc wszystko zalezy jak ktos uzytkowal smochod. Wymieniasz wtryski, ustawiasz i masz te 80-90KM. JR to wieksze turbo, inna charakterystyka i potencjal. Jak nie znajdzie nr silnika niech Ci poda oznaczenie skrzyni, tez obstawiam za 1V, ale rownie dobrze moze to byc uturbiony diesel. Raczej obawial bym sie ''tej'' mocy, co swiadczy, ze silnik mogl byc krecony.



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: piori » sob mar 16, 2013 22:00

sebas1, jak jeszcze nie za późno to zapytaj o numer skrzyni, konkretnie 2 pierwsze znaki. 4S była montowana fabrycznie z silnikiem 1V, a 4T z SB i JR. Choć po tylu latach oczywiście nie wiadomo czy jest to jeszcze oryginał od tego silnika.
Ja osobiście patrząc na turbo i kolanko kolektora ssącego podobnie jak arwam, stawiam, że jest to 1V ze zmienioną pompą wtryskową.



Awatar użytkownika
sebas1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 12:58
Lokalizacja: Vag Formacja

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: sebas1 » sob mar 16, 2013 22:42

Skrzynia jest o oznaczeniu 4t.. co do reszty jeszcze nie mam informacji :/


ex: MK2 GTI 16v BBS RM

obecne: MK1 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=460183

arwam

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: arwam » ndz mar 17, 2013 01:21

sebas1, silniki 1.6TD 60KM i 70KM miały inne kolanko.
dodatkowo masz w silnikach SB turbo chłodzone wodą, i dodatkowe króćce w rurce metalowej od nagrzewnicy do pompy wodnej oraz z tyłu w bloku, w broku. brak tych rzeczy, kolanko od wersji 60/70KM i brak chłodzenia wodą mówi mi że to jest słabszy silnik, a fakt że tam siedzi K14 każe mi wnioskować że to 1V. a jeśli pompa jest z silników 70/80KNM to nie zwracaj uwagi na to że to jest 1V bo słupek silnika niczym się nie różni...

posłuchaj kolegów bo Ci dobrze mówią, patrz na stan silnika, jeśli to by był ori 1V z pompą 8mm to bym miał wąptliwości czy brać ponieważ pompa jest 9mm z grzybkiem to skłaniałbym isę ku temu aby go brać,jeśli by stan był dobry, tak jak mówiłem zwracaj szczególną uwagę na kolor dymu w momencie odpalania, silnika, a co do tego że spprzedawca się upiera że to SB, to albo w to wierzy bo mógł kupić auto z dołożonym IC, do 1V albo usiłuje Cię perfidnie w konia robić.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 17, 2013 09:52

sebas1,trochę dziwnie się zachowujesz... :chytry:
Gdybym wiedział,że zawracasz mi gitarę na PW i równocześnie o to samo pytasz tutaj w temacie,to od razu odesłałbym Cię do mojego podpisu.
Teraz żałuję,że od razu tego nie zrobiłem... :banghead:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
sebas1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 12:58
Lokalizacja: Vag Formacja

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: sebas1 » ndz mar 17, 2013 19:56

Michał_1977, bez spiny.. pisałem na pw ponieważ potrzebowałem jak najszybszej informacji aby podjąć decyzję o wyjeździe.. forum jest od tego aby sobie pomagać.. widziałem w Twoim podpisie że nie udzielasz informacji technicznych na pw mimo wszystko spróbowałem napisać o pomoc za co Ci również dziękuję.. co do silnika to szczęście uchroniło mnie od tego że nie pojechałem po ten silnik i zaoszczędziłem sobie 850km drogi.. Pan sprzedający okazał się nie uprzejmy, i co do informacji na temat silnika zwodził mnie.. jak to sam ujął po co miał mi mówić że to ta słabsza wersja silnikowa jak pompa jest zmieniona i idzie tak jak ten mocniejszy.. co do stanu silnika też zacząłem mieć wiadomości po tej nie miłej rozmowie.. i dlatego zrezygnowałem z wyjazdu.. Gdyby nie Wasza pomoc pewnie pojechałbym w ciemno myśląc sobie nie wiadomo co o tym silniku i kupiłbym nie wiadomo "co" .
Dzwoniłem też dziś o 3 inne jednostki ale niestety rozwala mnie ludzkie chamstwo i nie uprzejmość do klienta..
Troche już się zorientowałem w tych 1.6td i szukam dalej.. choć wiem że łatwo nie będzie..


ex: MK2 GTI 16v BBS RM

obecne: MK1 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=460183

arwam

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: arwam » pn mar 18, 2013 00:08

sebas1, może czas pomyśleć o większej jednostce 1.9TD blok nie mal ten sam i nie bedzie problemów z zamocowaniem w MK1.
co do tego silnika to są Twoje pieniążki, i Ty decydujesz ale ja bym nie patrzył na to że to 1V jest tylko na stan silnika, to że to 1V jest, to jest na jego korzyść ponieważ te silniki mająpompy 8mm co powoduje że nie dostają tak po dupie.
dodatkowo że pompa jest mala i silnik pracuje na sporym nadmiarze powietrza powoduje że silnik nie powinien być przegrzany o ile nie jeździł nim idota z nogą ciągle w podłodze, i kwestia ile jeździł i jak na większej pompie czy ktoś po zmianie pompy na większą nie zaczął upalać auta.
ja mogę jeździć naprawdę mocnym silnikiem i o ile nie jest tak garący setup jak w moim zielonym golfie "to będę jeździł tym autem i 20lat" i to auto będzie jeździć i cieszyć bezawaryjnością, kwestia jak kto jeździ i jaki ma styl jazdy.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: Michał_1977 » pn mar 18, 2013 08:13

sebas1, teraz już luz,ale wczoraj,to ciśnienie mi skoczyło... :pub:

Tutaj ciekawy SB z dodatkową pompką itd. ale sprzedający cenę podał za silnik bez osprzętu http://moto.allegro.pl/silnik-vw-golf-i ... 02455.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja swojego kompletnego SB sprzedałem za 1000zł.Ciekawe na ile ten gość go w całości ceni?...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak rozpoznać typ silnika 1.6D czy 1.6 TD.

Post autor: berthold61 » pn mar 18, 2013 17:57

Michał_1977 pisze:sebas1, teraz już luz,ale wczoraj,to ciśnienie mi skoczyło... :pub:

Tutaj ciekawy SB z dodatkową pompką itd. ale sprzedający cenę podał za silnik bez osprzętu http://moto.allegro.pl/silnik-vw-golf-i ... 02455.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja swojego kompletnego SB sprzedałem za 1000zł.Ciekawe na ile ten gość go w całości ceni?...

i pomyśleć że ja za swój silnik SB komplet wraz z skrzynią biegów półośkami całym ukł wydechowym przelotowym i masą innych sprzedałem za 800 zł.....ale widać co niektórzy nie mają umiaru w podaniu ceny :banghead: :banghead:


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości