Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek_696
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lis 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Z nienacka... :)

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: krzysiek_696 » pn lut 18, 2013 19:05

Witam.
W niedzielę przy ruszaniu coś szarpnęło i strasznie zaczęło trząść silnikiem. Poniedziałek rano podpinka pod komputer-nie pali trzeci cylinder. Jutro będę miał dokładniejsze info od mechanika co to może być. Wg Was jaka może być przyczyna? Na pierwszą myśl nasunął się padnięty pompowtryskiwacz. Macie jakiś sprawdzony serwis w mazowieckim, okolice Wawy gdzie można go zregenerować?


Cudowne marzenia, wielkie plany...tylko skąd środki wziąć?

MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: MK3speed » pn lut 18, 2013 19:38

Wróżenie z fusów :) ;
Uszkodzony pompo wtrysk
Wiązka elektryczna pompo wtrysków

Najlepiej podpiąć vag sprawdzić korekcję pompo wtrysków sprawdzić kod błędu :) jeśli bedzie wszystko ok sprawdzić kompresje :)



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: diaz34 » pn lut 18, 2013 22:30

Podejrzewam ze ruszenie kostka przy pompce na cyl.3 zalatwi temat, daj znac :grin:


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

krzysiek_696
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lis 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Z nienacka... :)

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: krzysiek_696 » wt lut 19, 2013 20:44

Diagnoza postawiona i problem rozwiązany. Przyczyna to zapchany zawór EGR i dojście powietrza do tegoż właśnie cylindra co nie palił. Wszystko wyczyszczone i zawór EGR zaślepiony. I teraz mam właśnie pytanie - czy to dobrze?? Nie zagłębiałem się jeszcze w temat zaślepiania EGR - czytałem tylko co nie co o tym i widziałem w kilku projektach na forum. Jakie są plusy a jakie minusy zaślepienia EGR?? Da się tak jeździć na dłuższą metę??


Cudowne marzenia, wielkie plany...tylko skąd środki wziąć?

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: Sztomel » śr lut 20, 2013 01:06

Problem nie jest rozwiązany. Coś jest nie tak. EGR nie powoduje przypchania jednego z pompowtrysków bo nie działa na każdy z kanałów dolotowych z osobna tylko od razu na wszystkie kanały (znajduje się na wlocie przed kolektorem ssącym).


Obrazek

krzysiek_696
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lis 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Z nienacka... :)

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: krzysiek_696 » czw lut 21, 2013 00:29

Mała pomyłka zaszła- zawór EGR nie został zaślepiony tylko zatkany został przewód podciśnieniowy idący od EGR do czujnika N18...Problem ustał tylko nie wiadomo na jak długo. Teraz chyba tak jakby więcej pali ale może mi się tylko wydawać bo śniegu na drogach sporo i to może dlatego.


Cudowne marzenia, wielkie plany...tylko skąd środki wziąć?

krzysiek_696
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lis 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Z nienacka... :)

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: krzysiek_696 » wt lut 26, 2013 01:03

Przejeździłem tydzień i problem powrócił. Auto pali prawie litra więcej i prawie za każdym razem przez chwile na zimnym silniku nie chodzi jeden cylinder - po chwili (ok 2-3 minuty) od odpalenia wszystko działa jak należy z tym że jak wcześniej pisałem troszkę więcej pali.


Cudowne marzenia, wielkie plany...tylko skąd środki wziąć?

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: Sztomel » wt lut 26, 2013 02:36

Musiałbyś w takim razie zlogować statycznie grupę 013 i popatrzeć, na którym garze jest wartość dodatnia ponad normę -ten gar będzie niedomagał oraz popatrzeć jak to się zmienia kiedy czujesz, że potem wszystko pracuje poprawnie. Zloguj tę grupę i wklej log. Pewnie będziesz musiał albo wymienić pompowtrysk albo zrobić coś z cylindrem.


Obrazek

krzysiek_696
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lis 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Z nienacka... :)

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: krzysiek_696 » śr mar 13, 2013 23:04

Sprawa rozwiązana, niestety smutnie się skończyła. Po zrobionych logach wyszła malutka ( ok 0,5 ) korekta dawek paliwa na trzecim cylindrze oraz został przejrzany wałek rozrządu. Wszystko było ok więc postanowiłem jeździć z myślą że kończy się pompowtrysk. Sprawa rozwiązała się kiedy samochód zgasł 200 km od domu i zblokowało silnik. Nie ma innego wyjścia - laweta i do domu (przecież go nie zostawię samego - biedaka). U mechaniora głowica w górę - urwany zawór, poharatana głowica, sklepany tłok który był powodem zblokowania silnika. Jak myślicie czy może mogło coś stać się z dołem silnika, mogło wygiąć wał korbowy czy coś??


Cudowne marzenia, wielkie plany...tylko skąd środki wziąć?

krzysiek_696
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt lis 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Z nienacka... :)

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: krzysiek_696 » śr mar 13, 2013 23:07

Dodam jeszcze że pewnie powodem nie palenia na jeden cylinder był właśnie ten zawór który się nie domykał.


Cudowne marzenia, wielkie plany...tylko skąd środki wziąć?

lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: lukas1305 » czw mar 14, 2013 19:57

Sztomel pisze:Musiałbyś w takim razie zlogować statycznie grupę 013 i popatrzeć, na którym garze jest wartość dodatnia ponad normę -ten gar będzie niedomagał oraz popatrzeć jak to się zmienia kiedy czujesz, że potem wszystko pracuje poprawnie. Zloguj tę grupę i wklej log. Pewnie będziesz musiał albo wymienić pompowtrysk albo zrobić coś z cylindrem.
Sztomel widze ,że ogarniasz temat jak byś mógł to powiedz prosze ile wynosi ta watrość dodatnia ponad norme w grupie 013 bo u mnie trzy pokazują +/-0,15 a jeden +0,45 czy jeszcze ten ostatni jest w normie ?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: Sztomel » pt mar 15, 2013 10:00

lukas1305 pisze:+/-0,15 a jeden +0,45 czy jeszcze ten ostatni jest w normie ?
Oczywiście, że jest w normie. W silniku BKD podobnie jak i w innych na pompowtryskiwaczach problem pojawia się kiedy wartość korekcji zbliża się do wartości 1,70 mg lub ją przekracza osiągając wartość 2,99 mg. Wartość w granicach 0,80 do 1,70 też daje już sygnał, że dzieje się coś niepokojącego ale nie będzie to aż tak odczuwalne w pracy silnika na wolnych obrotach poza drganiami i jego nierównomierną pracą.


Obrazek

lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: lukas1305 » pt mar 15, 2013 16:47

Sztomel pisze:
lukas1305 pisze:+/-0,15 a jeden +0,45 czy jeszcze ten ostatni jest w normie ?
Oczywiście, że jest w normie. W silniku BKD podobnie jak i w innych na pompowtryskiwaczach problem pojawia się kiedy wartość korekcji zbliża się do wartości 1,70 mg lub ją przekracza osiągając wartość 2,99 mg. Wartość w granicach 0,80 do 1,70 też daje już sygnał, że dzieje się coś niepokojącego ale nie będzie to aż tak odczuwalne w pracy silnika na wolnych obrotach poza drganiami i jego nierównomierną pracą.
Dzięki Sztomel za konkretną odpowiedź,właśnie jedynie co mnie prześladuje to(tylko) na zagrzanym motorze te drgawki i to też nie zawsze.
Dziękuje.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nie pali jeden cylinder MK4 TDI AJM

Post autor: doggie » pt mar 15, 2013 16:51

lukas1305 pisze: jedynie co mnie prześladuje to(tylko) na zagrzanym motorze te drgawki i to też nie zawsze.
Dziękuje.
drgawki silnika BKD to niemalże standard i praktycznie nic z tym z reguły nie da się zrobić



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości