Brak paliwa w wężyku:/

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Brak paliwa w wężyku:/

Post autor: QwertKalety » czw sie 17, 2006 20:26

Cześć.
Szukałem na forum informacji na temat braku paliwa w wężykach (zasilający pompę i odprowadzający paliwo z pompy). Zostawiłem autko na chwilkę i nie potrafiłem go odpalić-powód: brak paliwa w wężykach, zupełnie sucho. Nie chce mi się wierzyć że ON mógłby być tak chrzczony, że paliwo po prostu wyparowało.:/
Co może być tego przyczyną??
Za wszelkie porady serdeczne dzięki;)



karolter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:35
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: karolter » czw sie 17, 2006 21:49

sprawdż przewody wokół filtra paliwa ,ostatnio zmieniałem filtr paliwa , i co dziwne samochod palił strasznie cieżko , powodem teog były drobne pęknięcia na przewodach ,prawie niewidzoczne , razme z paliwem zasysało powietrze i dopalenie autka nie było mozliwe,
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » czw sie 17, 2006 21:52

zakretka pod filtrem paliwa moze przepuszczac, zobacz czy sie paliwo nie saczy pozniej zaworek powrotny na przewodach albo niedocisniety plastik z mocowaniem przewodow do filtra ewentualnie pompa wtryskowa. mozesz miec tez gdzies pekniety wezyk np od powrotu i łapie powietrze :bigok:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

rafek81

Post autor: rafek81 » sob sie 19, 2006 08:54

Moze dodam swoje "5 groszy"
W pompie (za filtrem weglowym) jest zaworek zwrotny i u mnie bylo tak ze ten zaworek sie popśuł.. i ON wracala az z filrta do baku i bylo sucho.. ale przed filtrem weglowym zalozylem zwykla zastawke za 4pln i wszystko dziala bez zarzutu juz ponad rok..



piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » sob sie 19, 2006 09:06

ja tez bym obstawiał na zaworek zwrotny,kiedys w mkI paliwo zscodzilo mi juz w 10min i nie odpaliłem, dlatego najpierw bym zaworek wymienił na twoim miejscu,a jak nie pomorze to dalej będziem myslec. pzdr.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob sie 19, 2006 10:38

Ja też bym postawil na zaworek bo jak odpalisz to jeździsz bez zarzutu?? a jak postoi to ciężko pali?? Myślę że filtr też by można zobaczyć ale stawiam na zaworek bo może przepuszczać i paliwo wraca do baku i zanim naciągnie to mija trochę czasu.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » sob sie 19, 2006 13:27

jak odpalę autko to śmiga bez zarzutu, ale jak postoi to paliwo ścieka, nie zawsze, ale jak zaparkuję na wzniesieniu to jest pustka. dzięki za rady, teraz wiem czego mam szukać:)



Awatar użytkownika
heartless
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: heartless » sob sie 19, 2006 14:30

U mnie po wymianie filtra paliwa mechanik nie dokecił korka pod filtrem.. Efekt- plama o średnicy 10 cm pod autem i ciężkie palenie. dokręciłem i pali jak złoto!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości