Pukają po wymianie szklanki popychaczy w Golf IV 1,9 TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gkliszcz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 20:44
Lokalizacja: LWL

Pukają po wymianie szklanki popychaczy w Golf IV 1,9 TDI

Post autor: gkliszcz » śr mar 13, 2013 15:02

Po nr to pewnie rozrząd ci dobierali czy zwykły czy tzw LongLife bo z tego co pamiętam to właśnie do któregoś nr był zwykły później wzmacniany, a co do szklanek to chyba wystarczy oznaczenie silnika w moim przypadku AHF ale jak już pisałem w sklepie dali do starszych modeli.

Już jestem po wymianie na właściwe szklanki pierwsze co zauważyłem to że cichną bardzo szybko po rozruchu z rana, tamte potrafiły klepać dużo dłużej choć były nowe, a co odgłosów podczas jazdy to nie zauważyłem zmian.


Passat vr5 2.3 AZX 170ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Pukają po wymianie szklanki popychaczy w Golf IV 1,9 TDI

Post autor: Piasek » sob cze 22, 2013 11:15

Jak wygląda pukający hydroregulator ?
Tak:
Obrazek
Niespodzianka co ? :panna: Jak ją odwróciłem wypadła z niej jakaś tulejka i coś tam jeszcze.
3 cylinder, zawór ssący. Niestety w dupę dostała też krzywka wałka na tej szklance - zaostrzyła się(zrobię foto i wkleję). Także na razie auto stoi bo czekam za nowym wałkiem rozrządu (Ruville 270zł). Reszta krzywek i szklanek jak na pól miliona wygląda bardzo dobrze - na krzywkach wałka poza tą jedną wspomnianą praktycznie żadnych śladów zużycia czy wytarcia. Co ciekawe: absolutnie nie dawał nic znać czujnik ciśnienia oleju (i kontrolka na desce).
Szerszy opis w temacie
viewtopic.php?f=35&t=314117&p=6184569#p6184569" onclick="window.open(this.href);return false;


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości